«

»

Print this Post

School Buses 1998

Bus 700

The following is a list of school services for the start of the 1998 school year, prior to the introduction of Network 98


“ALL SCHOOLS” SERVICES

An “All Schools” Service picks up students in a number of suburbs and takes them to an Interchange. Students may be set down at any schools along the route. At the Interchange, students may continue their journey on either a route service or School Service. Students tender a fare for each service used.

“All Schools” South Region

(AM)
Service 33
THEODORE, CALWELL, ISABELLA PLAINS, ERINDALE, WODEN INTERCHANGE
7.45am Theodore Terminus Louis Loder St (L) Lawrence Wackett (R) Tharwa (L) Were (L) Casey (L) Outtrim / Ellerston (L) Ashley (L) McBryde (R) Comrie (R) Sternberg (L) Erindale / Yamba (L) Mawson (R) Athllon (L) Melrose (L) Hodgson (L) Marr sets down Marist then Melrose (L) Athllon (L) Hindmarsh (R) Callam to Woden Interchange 8.25am

Service 690
KAMBAH, WODEN INTERCHANGE
7.40am Gleneagles Estate, Mount Vernon Dr (R) Kambah Pool Rd (R) Sulwood (R) Drakeford (L) Marconi (L) Summerland (L) Livingston (R) Atkins (L) Athllon (L) Beasley (R) Marr St sets down Marist students 8.02am Marr St (R) Hodgson (L) Melrose Dr (R) Parramatta St (L) Townshend (R) Botany St / Callam St to Woden Interchange 8.10am

 

 

“All Schools” North Region

(AM)

Service 622
NGUNNAWAL, NICHOLLS

7.33am cnr Jaganunnga\Wanganeen, Jabanungga (L) Newlop (L) Horse Park Drive (L) Gungahlin (L) Wanganeen (R) Gurrang\Amagula cont Lexen (R) Anne Clark (L) Kelleway (L) McCelland (R) Curran (L) Barton Hwy (R) William Slim (L) Ginninderra (R) Aikman (R) Eastern Valley Way (L) Emu Bank to Belconnen Interchange 8.05am

Service 645
PALMERSTON, AMAROO
7.33am cnr Unaipon\Wanganeen Unaipon (R) Len Waters (R) Mirrabei (L) Shoalhaven to 2nd roundabout return Shoalhaven, cont Paul Coe to roundabout return Paul Coe (R) Mirrabei (R) Gundaroo (L) Gungahlin (R) Kosciusko (L) Burrowa (L) Gundaroo cont William Slim (L) Ginninderra (R) Aikman (R) Eastern Valley Way to Belconnen Interchange 8.05am

(PM)

Service 627
NICHOLLS , NGUNNAWAL
3.25pm Belconnen Interchange (Platform 7) Emu Bank (R) Eastern Valley Way (L) Aikman (L) Ginninderra (R) William Slim (L) Barton Hwy (R) Curran (L) McClelland (R) Kelleway (R) Anne Clark (L) Lexen cont Amagula\Gurrang (L) Wanganeen (R) Gungahlin (R) Horse Park (R) Newlop (R) Jabanugga to Wanganeen 3.57pm

Service 645
PALMERSTON, AMAROO

3.25pm Belconnen Interchange (Platform 9) (R) Eastern Valley Way (L) Aikman (L) Ginninderra (R) William Slim cont Gundaroo (R) Burrowa (R) Kosciusko (L) Gungahlin (R) Gundaroo (L) Mirabei (L) Paul Coe to roundabout return Paul Coe cont Shoalhaven turn around at 2nd roundabout return Shoalhaven (R) Mirrabei (L) Len Waters (L) Unaipon to Wanganeen 3.57pm

GOVERNMENT PRIMARY SCHOOLS

Ainslie Primary

(AM)

Service 848
DUNTROON, CAMPBELL, REID
8.28am Duntroon Transport Depot (R) Parnell (R) General Bridges (L) Fairbairn (L) Truscott (L) Vasey set down Campbell Primary Vasey (R) Chauvel (R) Blamey / Currong (R) Euree (L) Gooreen (R) Donaldson set down Ainslie Primary

(PM)

Service 2
TURNER,BELCONNEN INTERCHANGE
3.05pm Ainslie Primary Gooreen St (R) Donaldson (L) Limestone (L) Ipima/Condamine (R) Macpherson (R) Macarthur (L) Wattle (L) Scrivener (L) Boronia pick up 3.15pm St Josephs (R) Hovea (R) Scrivener/Goodwin (L) Mouat (L) Brigalow pick up 3.25pm Brindabella Christian College direct to Belconnen Interchange 3.45pm
Note: picks up Ainslie Primary students at bus stop on Gooreen St nearest Ainslie Primary School.

Service 3
REID ,CAMPBELL, DUNTROON, PIALLIGO, RAAF BASE
3.05pm Ainslie Primary Picks up students at bus stop outside of Ainslie Primary Donaldson St (R) Gooreen (R) Euree (L) Currong / Blamey (L) White pick up St Thomas More (R) White (R) Vasey (R) Chauvel pick up Campbell Primary (L) Vasey (R) Truscot (R) Fairbairn (R) General Bridges / Robert Campbell / Parnell (L) Plant Rd to Duntroon Transport Depot (L) Morshead / Pialligo (R) Beltana Rd to turnaround Beltana Rd (R) Fairbairn to RAAF Base 3.35pm

Service 8
BRADDON, AINSLIE, DICKSON, DOWNER, WATSON, HACKETT
3.15pm Ainslie Primary (L) Limestone (L) Elder (R) Elouera (R) Torrens (R) Ipima / Cowper (R) Foveaux (L) Campbell (R) Cox (L) O’Connell (R) Wakefield (L) Officer (L) Majura (R) Cowper (L) Morphett 3.35pm pick up Daramalan (L) Cowper (R) Antill (L) Melba (R) Bradfield (R) Phillip (L) Windeyer (L) Knox to Watson Terminus return Knox (R) Antill (L) Madigan (R) Phillip (L) Majura to Davenport 3.50pm

 
Aranda Primary

(PM)

Service 19
COOK, MACQUARIE, WEST BRUCE, BELCONNEN INTERCHANGE, EMU RIDGE
3.15pm St Vincents / Aranda Primary Bindel St (R) Bandjalong / Lyttleton (L) Templeton pick up Cook Primary (R) Redfern (L) Lachlan (L) Bennelong pick up Macquarie Primary (R) Lachlan (L) Fulton (R) Belconnen Way (L) Eastern Valley Way (R) Crisp (L) College (R) Eastern Valley Way to Belconnen Interchange (R) Eastern Valley Way (R) Hennessy (L) College (L) Benjamin to Belconnen Way 3.45pm

 
Bonython Primary

(AM)

Service 651
GORDON, CONDER, BANKS
8.10am Box Hill 1st Stop (Opposite shops)(L) Tom Roberts (L) Box Hill (L) Pocket / Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike (L) Knoke (L) Woodcock (R) Lewis Luxton (R) Preddy (R) Clare Dennis (R) Woodcock (L) Drakeford (L) Barr Smith (R) Kingscote (R) Coombe (L) Barr Smith (R) Hurtle set down Bonython Primary

 
Campbell Primary

(AM)

Service 849
RAAF BASE, PIALLIGO, DUNTROON
8.10am RAAF Base Pialligo Ave (R) Pialligo Ave (L) Beltana Rd to turnaround adjacent to Rodneys Nursery (picks up along Beltana Rd) Beltana Rd (L) Pialligo / Morshead (R) Charter (Badge Gates) (L) Bruche (R) Morrison (complete loop) (L)Bruche (L) Plant (sets down Daramalan and Dickson College students for Service 848 at cnr of Parnell & Combes) Parnell / Campbell Road (L) Fairbairn (L) Truscott/White set down St Thomas More White (L) Blamey (L) Chauvel set down Campbell Primary in school grounds.

Service 848
DUNTROON, CAMPBELL, REID
8.28am Duntroon Transport Depot (R) Parnell (R) General Bridges (L) Fairbairn (L) Truscott (L) Vasey set down Campbell Primary

(PM)

Service 3
DUNTROON, PIALLIGO, RAAF BASE
3.10pm Campbell Primary (L) Vasey (R) Truscot (R) Fairbairn (R) General Bridges / Robert Campbell / Parnell (L) Plant Rd to Duntroon Transport Depot (L) Morshead / Pialligo (R) Beltana Rd to turnaround Beltana Rd (R) Fairbairn to RAAF Base 3.35pm

Service 8
CAMPBELL, REID, BRADDON, AINSLIE, DICKSON, DOWNER, WATSON, HACKETT
3.05pm Campbell Primary Vasey Cres pick up St Thomas More White Cres (R) Blamey / Currong (R) Euree (L) Gooreen (R) Donaldson pick up Ainslie Primary (L) Limestone (L) Elder (R) Elouera (R) Torrens (R) Ipima / Cowper (R) Foveaux (L) Campbell (R) Cox (L) O’Connell (R) Wakefield (L) Officer (L) Majura (R) Cowper (L) Morphett 3.35pm Daramalan (L) Cowper (R) Antill (L) Melba (R) Bradfield (R) Phillip (L) Windeyer (L) Knox to Watson Terminus return Knox (R) Antill (L) Madigan (R) Phillip (L) Majura to Davenport 3.50pm

 
Cook Primary

(PM)

Service 19
COOK, MACQUARIE, WEST BRUCE, BELCONNEN INTERCHANGE, EMU RIDGE
3.20pm Cook Primary (R) Redfern (L) Lachlan (L) Bennelong pick up Macquarie Primary (R) Lachlan (L) Fulton (R) Belconnen Way (L) Eastern Valley Way (R) Crisp (L) College (R) Eastern Valley Way to Belconnen Interchange (R) Eastern Valley Way (R) Hennessy (L) College (L) Benjamin to Belconnen Way 3.45pm

 
Evatt Primary

(AM)

Service 532
MCKELLAR
8.45am cnr Dumas St / William Slim Dr Dumas (L) William Webb (R) Moynihan (R) Norton (R) Clancy (L) William Webb (L) Owen Dixon (L) Heydon sets down Evatt Primary 8.55am

(PM)

Service 578
MCKELLAR
3.07pm Evatt Primary Heydon Cres (R) Owen Dixon (R) William Webb (L) Dumas to William Slim 3.17pm

 
Fadden Primary

(AM)

Service 545
MACARTHUR
8.15am Carson St Lay by Macarthur Pre Sch (R) Coyne (R) Bugden (L) Bramston (R) Hanlon sets down Fadden Primary

(PM)

Service 530
MACARTHUR
3.05pm Fadden Primary O’Hanlon St (L) Bramston (R) Bugden (L) Coyne (L) Carson To Layby 3.10pm

 
Farrer Primary

(AM)

Service 698
O’MALLEY, ISAACS, FARRER
8.41am Tyagarah St (R) Culgoa (R) Kareelah (R) Ngunawal (L) Bromby (L) Julia Flynn (R) Yamba (L) Dookie (L) Lambrigg to Farrer Terminus set down Farrer Primary

(PM)

Service 696
MAWSON, FARRER, ISAACS, O’MALLEY
3.11pm Farrer Primary Lambrigg St (L) Dookie (R) Yamba (L) Julia Flynn (R) Bromby (R) Ngunawal (L) Kareelah (L) Culgoa (L) Tyagarah (L) Hindmarsh (R) Palmer (L) Gilmore 3.25pm Garran Primary (in bus stop bay) (R) Gilmore (R) Kitchener (L) Wisdom pickup ASAP St Peter & Paul (L) Yamba (R) Ainsworth (R) Mawson (L) Heard (R) Wilkins (L) Beasley (R) Marshall (L) Lambrigg (L) Dookie (R) Yamba (L) Julia Flynn (R) Bromby (R) Ngunawal (L) Kareelah (L) Culgoa (L) Tyagarah to Hindmarsh Dr 3.54pm

 
Forrest Primary

(AM)

Service 82
LONGSTAY CARAVAN PARK, NARRABUNDAH, GRIFFITH
8.25am Longstay Caravan Park Narrabundah Lane (Picks up students adjacent to Park Office) (L) Jerrabomberra (R) Goyder (L) Matina (L) Kootara sets down Narrabundah Primary Kootara St (L) Sturt Ave (R) McIntyre (R) Stuart St (R) Captain Cook / Manuka Circle (L) Manuka Circle (R) Telopea Park (west) 2nd (L) New South Wales Cres sets down Telopea Park High (R) Dominion Circ (R) Canberra Ave (L) State Circle (L) Hobart Ave sets down Forrest Primary 8.47am

Service 591
CAUSEWAY, KINGSTON, GRIFFITH, NARRABUNDAH
8.22am Wentworth Ave / Cunningham St (L) Cunningham (L) Spinifex (L) Sandalwood (L) Causeway (R) Cunningham (R) Wentworth Ave (L) Giles (R) Canberra Ave (R) National Crt (R) Hobart set down Telopea Park High
(PM)

Service 13
WODEN INTERCHANGE
Students transfer from Service 831 (no fare) 3.22pm Telopea Park High direct to Woden Interchange 3.36pm

Service 84
GRIFFITH, NARRABUNDAH, KINGSTON, CAUSEWAY, HARMAN NAVAL BASE, SOUTHSIDE CARAVAN PARK
3.10pm Forrest Primary Hobart Ave (L) National (R) Canberra / Manuka Circle (R) Captain Cook (L) Sturt (Jerrabomberra) (R) Boolimba (R) Sturt Ave (side road) (L) Tallara Parkway picks up 3.15pm St Benedicts (L) Waramoo (L) Kootara 3.20pm pick up Narrabundah Primary (L) McMillan Cres (R) Sturt (L) Canberra Ave (L) McMillan picks up St Clares / St Edmunds (Station 3) (R) McKinlay (R) McIntyre (R) Stuart (R) Evans (L) Lefroy / Eyre Picks up Telopea High students at Kingston Shops (R) Wentworth (L) Cunningham (L) The Causeway (R) Newcastle (R) Blueberry (L) Sandlewood (L) The Causeway (R) Cunningham (L) Wentworth (L) Canberra Ave to Harman Naval Base then to Southside Caravan Park 3.49pm

Service 85
RED HILL, GRIFFITH
Students transfer from Service 831 (no fare) 3.22pm Telopea Park High Dominion Crct (L) Canberra Ave (R) Manuka Circ (R) Furneaux (L) Franklin (R) Flinders Way (R) Murray (L) Furneaux (L) Arthur Circ (L) Monaro Cres (R) Golden Gr (L) La Perouse (R) Dalrymple (L) Goyder (L) Caley (R) La Perouse (R) Bremer (L) Captain Cook to cnr Murray / Captain Cook 3.40pm

Service 831
FORREST, BARTON, DEAKIN, HUGHES, GARRAN
3.12pm Forrest Primary Hobart Ave (L) National Crct (R) Bourke (R) Macquarie (R) New South Wales Cres (Students living in Red Hill and Griffith transfer to Service 85. Students travelling to Woden Interchange transfer to Service 13) 3.22pm Telopea Park High (R) Dominion (L) Canberra Ave (R) Flinders Way (L) Mugga Way (L) Alexander (L) Golden Grove 3.37pm Snr Boys Grammar Golden Gr Bay 1 (L) Monaro Cres (L) Arthur Circ (L) Empire Crct (L) Melbourne Ave (R) Gawler (L) Hopetoun Crct (R) Macgregor (R) Strickland (L) Kent (L) Kitchener (L) Gilmore to Kitchener 3.52pm

 
Garran Primary

(AM)

Service 555
KAMBAH
8.36am cnr Drakeford Dr & Marconi, Marconi (L) Summerland (L) Livingston (R) Atkins (L) Athllon (L) Beasley sets down Torrens Primary 8.47am, Beasley (L) Hodgson sets down Sacred Heart 8.50am, Hodgson (R) Marr sets down Melrose High 8.55am (L) Beasley (L) Athllon (L) Melrose (R) Yamba Dr sets down St Peter & Paul Yamba Dr 9.01am (L) Kitchener (R) Gilmore sets down Garran Primary 9.04am

Service 656
CHISHOLM, OXLEY, WANNIASSA
8.26am cnr Heagney & Deamer, Heagney (L) Hambidge (R) Goldstein (L) Isabella Dr (R) Ashley Dr (L) Erindale Dr (R) Judkins (R) Newman-Morris Crct (R) Newman-Morris / Forlonge (R) Wheeler (R) Sternberg (L) Langdon 2nd (R) Longmore (L) Gaunson (L) Sulwood (R) Athllon (L) Beasley sets down Torrens Primary 8.57am (L) Hodgson sets down Sacred Heart 9.00am (L) Melrose (R) Yamba sets down St Peter & Paul 9.07am Yamba Dr (L) Kitchener (R) Gilmore sets down Garran Primary 9.10am

Service 698
O’MALLEY, ISAACS, FARRER, MAWSON
8.41am Tyagarah St (R) Culgoa (R) Kareelah (R) Ngunawal (L) Bromby (L) Julia Flynn (R) Yamba (L) Dookie (L) Lambrigg to Farrer Terminus Lambrigg sets down Farrer Primary (R) Marshall (L) Beasley (R) Wilkins (L) Heard (R) Mawson Dr (L) Ainsworth sets down Mawson Primary Ainsworth / Kitchener (R) Gilmore sets down Garran Primary in bus stop bay.

(PM)

Service 17
WANNIASSA, ERINDALE
3.20pm Garran Primary (bus turnaround area adjacent to school) Gilmore Cres (L) Kitchener / Ainsworth (R) Hindmarsh (L) Athllon (R) Melrose (L) Hodgson (L) Marr pick up Marist (R) Beasley pick up Torrens Primary (R) Athllon (L) Sulwood (R) Sainsbury (R) Longmore (L) Langdon (R) Sternberg (R) Wheeler (L) Fincham (R) Forlonge (L) Wheeler (R) Sternberg to Erindale Centre 4.00pm

Service 35
MAWSON, KAMBAH
3.25pm Garran Primary (L) Kitchener (L) Ainsworth (R) Hindmarsh (L) Athllon (R) Melrose (L) Hodgson (L) Marr 3.35pm picks up Marist cont. Marr picks up Melrose High (L) Beasley (R) Athllon (R) Atkins (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi / Boddington (R) O’Halloran (R) Vansittart (L) Learmonth Dr 3.52pm

Service 696
ISAACS, O’MALLEY
3.25pm Garran Primary (in bus stop bay) (R) Gilmore (R) Kitchener (L) Wisdom pickup ASAP St Peter & Paul (L) Yamba (R) Ainsworth (R) Mawson (L) Heard (R) Wilkins (L) Beasley (R) Marshall (L) Lambrigg (L) Dookie (R) Yamba (L) Julia Flynn (R) Bromby (R) Ngunawal (L) Kareelah (L) Culgoa (L) Tyagarah to Hindmarsh Dr 3.54pm

 
Gold Creek Primary

(AM)

Service 892
AMAROO, PALMERSTON, NGUNNAWAL, NICHOLLS
8.14am cnr Unaipon\Wanganeen Uniapon (R) Len Waters (R) Mirrabei Dr (L) Shoalhaven Ave to 2nd roundabout, return, Shoalhaven Ave cont. Paul Coe to roundabout return Paul Coe (R) Mirrabei Dr (R) Gundaroo Dr (L) Gungahlin Dr (R) 2nd Kosciusko Ave set down Palmerston Primary cont. Kosciusko Ave (L) Gungahlin Dr (R) Amagula\Gurrang Ave (L) Wanganeen (L) Newlop (L) Horse Park Drive (R) Clarrie Hermes set down Gold Creek High (L) Kelleway Ave set down Gold Creek Primary 8.55am

(PM)

Service 606
NGUNNAWAL
3.20pm Gold Creek Primary & Holy Spirit (L) Anne Clark cont. Wanganeen Ave (R) Gurrang\Amagula to Gungahlin Drive 3.27pm

Service 896
NICHOLLS, NGUNNAWAL, PALMERSTON, AMAROO
3.20pm Gold Creek & Holy Spirit Kelleway Ave (R) Anne Clark Ave (L) Lexen Ave (L) Gungahlin Dr (R) Horse Park Road (R) Newlop St (R) Jabanungga Ave (R) Wanganeen Ave (L) Gungahlin Dr (R) Kosciusko (L) Gungahlin Dr (R) Gundaroo Dr (L) Mirrabei Dr (L) Paul Coe Cr turnaround at roundabout cont. Paul Coe Cr cont. Shoalhaven Ave turnaround at 2nd roundabout cont. Shoalhaven Ave (R) Mirrabei Ave (L) Len Waters (L) Unaipon Ave to Wanganeen 3.53pm

 
Gordon Primary

(PM)

Service 612
CONDER, BANKS, GORDON
3.05pm Gordon Primary Knoke St (R) Woodcock / Box Hill (L) Tom Roberts (L) Box Hill (L) Pocket / Knoke (L) Woodcock (R) Lewis Luxton (R) Preddey Way (R) Clare Dennis (R) Woodcock to 1st bus stop 3.28pm

 
Isabella Plains Primary

(PM)

Service 541
CALWELL PARK
3.10pm Isabella Plains Primary Ellerston Ave Picks up students at underpass opposite school Ellerston Ave / Outtrim (R) Duggan 3.15pm
DOES NOT SET DOWN ISABELLA PLAINS PRIMARY STUDENTS PAST DUGGAN ST

 
Latham Primary

(AM)

Service 672
MACGREGOR, LATHAM
8.19am cnr Florey Dr / Osburn Dr Osburn (L) Archdall (R) Handcock (L) Florey (R) Ginninderra (L) Tillyard (L) Lhotsky sets down St Thomas Aquinas (L) Florey (L) Southern Cross (L) Dalley (R) Macrossan (L) Dalley (L) Onslow sets down Latham Primary

(PM)

Service 674
LATHAM, MACGREGOR, CHARNWOOD, FLYNN
3.25pm Latham Primary (R) Dalley (R) Macrossan (L) Dalley (R) Southern Cross (R) Florey (R) Lhotsky (R) Tillyard (L) Ginninderra (L) Companion (R) Kingsford Smith to 1st bus stop 3.45pm

 
Lyneham Primary

(AM)

Service 654
GIRALANG, KALEEN, NORTH LYNEHAM
8.18am cnr William Slim / Chuculba Cres Chuculba (L) Baldwin (L) Maribyrnong (L) Baldwin (L) Ginninderra (L) Ellenborough (L) Cossington Smith (R) Ellenborough/Mouat (R) Archibald (L) Mackennal (L) Wattle (L) Brigalow sets down Lyneham Primary

(PM)

Service 26
NORTH LYNEHAM, KALEEN, GIRALANG
3.05pm Lyneham Primary Brigalow St (L) Mouat / Ellenborough (L) Cossington Smith (R) Ellenborough (R) Ginninderra (R) Baldwin (R) Maribyrnong (R) Baldwin (R) Chuculba to cnr Chuculba / William Slim 3.35pm

 
Macgregor Primary

(PM)

Service 28
MACGREGOR, FLYNN
3.05pm Macgregor Primary Hirschfeld Cres (R) Osburn (L) Archdall (R) Handcock (L) Florey (R) Lhotsky (R) Tillyard (L) Ginninderra (L) Companion (L) Kingsford Smith to Alpen 3.25pm

 
Macquarie Primary

(PM)

Service 19
WEST BRUCE, BELCONNEN INTERCHANGE, EMU RIDGE
3.20pm Macquarie Primary Bennelong Cres (R) Lachlan (L) Fulton (R) Belconnen Way (L) Eastern Valley Way (R) Crisp (L) College (R) Eastern Valley Way to Belconnen Interchange (R) Eastern Valley Way (R) Hennessy (L) College (L) Benjamin to Belconnen Way 3.45pm

 
Majura Primary

(AM)

Service 95
DOWNER, HACKETT
8.36am cnr Swinden St / Northbourne Ave Swinden (L) Melba (R) Bradfield (R) Phillip (L) Madigan (R) Mackenzie (L) Rivett (L) Madigan (R) Maitland (L) Madigan (L) Antill (R) Fleming (L) Higinbotham sets down Rosary (L) Dobson (R) Windeyer (R) Knox sets down Majura Primary 8.55am

Service 619
NICHOLLS, NGUNNAWAL, PALMERSTON
8.12am 1st bus stop in Lexen Ave, Nicholls (R) Anne Clark / Wanganeen (R) Gurrang (R) Amagula (L) Gungahlin Dr (R) 1st Kosciusko (R) Gungahlin / Hoskins (L) Lysaght (R) Flemington (L) Northbourne (R) Stirling (R) Knox sets down Majura Primary 8.40am

(PM)

Service 96
HACKETT, DOWNER
3.05pm Majura Primary Knox St (R) Higinbotham pick up Rosary students (R) Fleming (L) Antill (R) Madigan (R) 2nd Maitland (R) Madigan (L) Mackenzie (L) Rivett (R) Madigan (L) Antill (R) Phillip (L) Bradfield (L) Melba (R) Swinden to Northbourne 3.23pm

 
Mawson Primary

(AM)

Service 698
O’MALLEY, ISAACS, FARRER, MAWSON
8.41am Tyagarah St (R) Culgoa (R) Kareelah (R) Ngunawal (L) Bromby (L) Julia Flynn (R) Yamba (L) Dookie (L) Lambrigg to Farrer Terminus Lambrigg sets down Farrer Primary (R) Marshall (L) Beasley (R) Wilkins (L) Heard (R) Mawson (L) Ainsworth sets down Mawson Primary

(PM)

Service 696
MAWSON, FARRER, ISAACS, O’MALLEY
3.05pm Mawson Primary, Ainsworth St, Bus stop adjacent Mawson Pre-School (R) Mawson (L) Wilkins (L) Beasley (R) Marshall (L) Lambrigg pick up Farrer Primary Lambrigg St (L) Dookie (R) Yamba (L) Julia Flynn (R) Bromby (R) Ngunawal (L) Kareelah (L) Culgoa (L) Tyagarah to Hindmarsh Dr 3.25pm

 
Mount Rogers – Spence Campus

(PM)
Service 796
3.07pm picks up Mt Rogers – Spence Campus (L) Garrard St (L) Copland Dr (R) Owen Dixon Dr (R) Heydon Dr (R) Clancy St (L) Copland Dr (R) Alpen (L) Alfred Hill to Kingsford Smith Dr 3.25pm

 

Narrabundah Primary

(AM)

Service 82
LONGSTAY CARAVAN PARK, NARRABUNDAH
8.35am Longstay Caravan Park Narrabundah Lane (Picks up students adjacent to Park Office) (L) Jerrabomberra (R) Goyder (L) Matina (L) Kootara set down Narrabundah Primary

Service 591
CAUSEWAY, KINGSTON, GRIFFITH, NARRABUNDAH
8.22am Wentworth Ave / Cunningham St (L) Cunningham (L) Spinifex (L) Sandalwood (L) Causeway (R) Cunningham (R) Wentworth Ave (L) Giles (R) Canberra Ave (R) National Crt (R) Hobart set down Telopea Park High (L) National (R) Canberra (R) Manuka Circle (R) Captain Cook (L) Hann (L) Stuart (L) McIntyre (L) McKinlay (R) McMillan sets down St Clares (R) Kootara sets down Narrabundah Primary

(PM)

Service 84
GRIFFITH, NARRABUNDAH, KINGSTON, CAUSEWAY, HARMAN NAVAL BASE, SOUTHSIDE CARAVAN PARK
3.20pm pick up Narrabundah Primary (L) McMillan Cres (R) Sturt (L) Canberra Ave (L) McMillan pick up St Clares / St Edmunds (Station 3) (R) McKinlay (R) McIntyre (R) Stuart (R) Evans (L) Lefroy / Eyre picks up Telopea High students at Kingston Shops (R) Wentworth (L) Cunningham (L) The Causeway (R) Newcastle (R) Blueberry (L) Sandlewood (L) The Causeway (R) Cunningham (L) Wentworth (L) Canberra Ave to Harman Naval Base then Southside Caravan Park 3.49pm

Service 871
NARRABUNDAH, LONGSTAY CARAVAN PARK
3.30pm pick up Narrabundah Primary at opposite bus shelter before school crossing Kootara (R) Matina / Goyder (L) Jerrabomberra (R) Narrabundah Lane to Longstay Caravan Park 3.40pm

 
Palmerston Primary

(AM)

Service 602
NICHOLLS, NGUNNAWAL, PALMERSTON
8.31am 1st bus stop Lexcen Ave Lexen Ave (R) Anne Clark / Wanganeen (R) Gurrang (R) Amagula (L) Gungahlin Dr to 1st (R) Kosciusko picks up Palmerston Primary along Kosciusko set down Palmerston Primary 8.50am

Service 892
AMAROO
8.14am cnr Unaipon\Wangannen Uniapon (R) Len Waters (R) Mirrabei Dr (L) Shoalhaven Ave to 2nd roundabout, return, Shoalhaven Ave cont. Paul Coe to roundabout return Paul Coe (R) Mirrabei Dr (R) Gundaroo Dr (L) Gungahlin Dr (R) 2nd Kosciusko Ave sets down Palmerston Primary

(PM)

Service 606
PALMERSTON NORTH, NICHOLLS, NGUNNAWAL
3.05pm Palmerston Primary Kosciusko Ave continues to roundabout turnaround Kosciusko sets down students along North Kosciusko (L) Gungahlin (L) Clarrie Hermes pick up Gold Creek High (L) Kelleway pick up Gold Creek Primary & Holy Spirit (L) Anne Clark cont. Wanganeen Ave (R) Currang\Amagula to Gungahlin Dr 3.27pm

 
Red Hill Primary

(AM)

Service 591
CAUSEWAY, KINGSTON, GRIFFITH, NARRABUNDAH
8.22am Wentworth Ave / Cunningham St (L) Cunningham (L) Spinifex (L) Sandalwood (L) Causeway (R) Cunningham (R) Wentworth Ave (L) Giles (R) Canberra Ave (R) National Crt (R) Hobart set down Telopea Park High (L) National (R) Canberra (R) Manuka Circle (R) Captain Cook (L) Hann (L) Stuart (L) McIntyre (L) McKinlay (R) McMillan set down St Clares (R) Kootara set down Narrabundah Primary (R) Warramoo (R) Tallara set down St Benedicts (L) Jerrabomberra set down Narrabundah College (R) Goyder (R) Caley (L) Carnegie (L) La Perouse (R) Astrolabe set down Red Hill Primary 8.50am

Service 863
WODEN INTERCHANGE, GARRAN, HUGHES
8.38am Woden Interchange Bowes St (L) Callam (R) Launceston (R) Yamba (L) Wisdom (R) Kitchener (L) Gilmore (L) Kitchener (L) Yamba (L) Hindmarsh (L) Jerrabomberra set down Narrabundah College (L) Captain Cook (L) Carnegie (L) La Perouse (R) Monaro (L) Nuyts (R) Hicks set down St Bedes (R) Pelsart (R) Monaro (L) La Perouse (R) Astrolabe set down Red Hill Primary 9.08am

(PM)

Service 630
NARRABUNDAH, GRIFFITH, KINGSTON
3.50pm Red Hill Primary (L) LaPerouse (R) Dalrymple sets students down at Old Red Hill Terminus if requested (L) Goyder (L) Caley (R) Wilde (R) Capatin Cook (L) McIntyre (L) Stuart (R) Captain Cook (R) Canberra Ave (L) Eyre St to Kingston Shops 4.10pm

Service 837
FORREST, DEAKIN, HUGHES, GARRAN, MAWSON
3.30pm Red Hill Primary Astrolabe (R) La Perouse (R) Monaro Cres (L) Nuyts (R) Hicks picks up 3.35pm St Bedes Hicks St (L) Golden Gr (R) La Perouse (R) Mugga Way (R) Alexander picks up 3.45pm Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr (L) Monaro Cres (L) Arthur Circ (L) Empire Crct (L) Melbourne Ave (R) Gawler (L) Hopetoun Crct (R) Macgregor (R) Strickland (L) Kent (L) Kitchener (L) Gilmore (L) Kitchener / Ainsworth to Mawson Dr 4.00pm

Service 845
WODEN INTERCHANGE
3.25pm Red Hill Primary (R) La Perouse (R) Nuyts (L) Hicks picks up St Bedes R) Pelsart (R) Monaro (R) La Perouse (R) Mugga Way (R) Alexander picks up Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr (L) Monaro (L) Flinders (R) Mugga Way / Stonehaven / Hopetoun (R) Grey picks up Jnr Girls Grammar (L) Grey (L) National (L) Adelaide / Melrose Dr (L) Launceston (R) Callam to Woden Interchange 3.50pm

 
Southern Cross Primary

(PM)

Service 674
PAGE, FLOREY, LATHAM, MACGREGOR, CHARNWOOD, FLYNN
3.05pm Southern Cross Primary (R) McGinness (R) Chewings (L) Petterd (L) Ogilby (L) Coulter (L) Southern Cross Dr 1st (R) Ratcliffe (R) Krefft (L) Barnard pick up St John Apostle Barnard Crct & St Francis Xavier (L) Krefft (L) Kingsford Smith (R) Southern Cross (R) O’Loghlen (L) Onslow pick up Latham Primary (R) Dalley (R) Macrossan (L) Dalley (R) Southern Cross (R) Florey (R) Lhotsky (R) Tillyard (L) Ginninderra (L) Companion (R) Kingsford Smith Dr to 1st bus stop 3.45pm

 
Torrens Primary

(AM)

Service 555
KAMBAH
8.36am Drakeford & Marconi Marconi (L) Summerland (L) Livingston (R) Atkins (L) Athllon (L) Beasley set down Torrens Primary 8.47am

Service 656
CHISHOLM, OXLEY, WANNIASSA
8.26am cnr Heagney & Deamer, Heagney (L) Hambidge (R) Goldstein (L) Isabella Dr (R) Ashley Dr (L) Erindale Dr (R) Judkins (R) Newman-Morris Crct (R) Newman-Morris / Forlonge (R) Wheeler (R) Sternberg (L) Langdon 2nd (R) Longmore (L) Gaunson (L) Sulwood (R) Athllon (L) Beasley set down Torrens Primary 8.57am

(PM)

Service 16
FARRER, KAMBAH
3.37pm Torrens Primary (R) Marshall (L) Lambrigg to Farrer Terminus Lambrigg (L) Beasley (L) Athllon (R) Sulwood (L) Livingston (L) McTaggart (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi / Boddington (R) O’Halloran to Drakeford Dr 4.10pm

Service 17
WANNIASSA, ERINDALE
3.30pm Torrens Primary Beasley St (R) Athllon (L) Sulwood (R) Sainsbury (R) Longmore (L) Langdon (R) Sternberg (R) Wheeler (L) Fincham (R) Forlonge (L) Wheeler (R) Sternberg to Erindale Centre 4.00pm

Service 80
TORRENS, FARRER, MAWSON
3.32pm Torrens Primary Beasley St (R) Lambrigg to Farrer Terminus Lambrigg St (R) Marshall (L) Beasley (R) Wilkins (L) Mawson to Athllon Dr 3.41pm

 
Turner Primary

(AM)

Service 654
NORTH LYNEHAM, O’CONNOR, TURNER
8.30am Ginninderra Dr (L) Ellenborough (L) Cossington Smith (R) Ellenbrough/Mouat (R) Archibald (L) Mackennal (L) Wattle (L) Brigalow set down Lyneham Primary (L) Brigalow (R) Wattle (L) Miller/Bolderwood (L) Mackennal/Miller/Bolderwood (L) Barry Dr (L) McCaughey (R) Condamine set down Turner Primary 8.55am
Note: Does not pick up before Cossington Smith

(PM)

Service 685
NORTH LYNEHAM
3.10pm Turner Primary (L) McCaughey (R) Barry (R) Boldrewood / Miller / Mackennal (R) Archibald (L) Mouat (L) Cossington Smith to cnr Cossington Smith / Mouat (North) 3.25pm

 
Village Creek Primary

(AM)

Service 37
KAMBAH EAST
8.55am Atkins St (L) Livingston (R) Summerland set down Village Creek Primary 9.00am

 
Wanniassa Primary

(AM)

Service 853
MONASH, OXLEY
8.19am Cnr Castleton Cres / Bugden (L) Ashley (R) Barraclough (L)Clive Steele (R) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman-Morris (R) Newman-Morris (L) Judkins (L) Erindale (R) Harricks (R) Hebblewhite (L) Corlette (L) Clive Steele (L) Ashley (L) Erindale (R) Amsinck (L) McBryde (R) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) (R) Sternberg (L) Wheeler set down Wanniassa High continue Wheeler set down St Anthonys (R) Sternberg set down Wanniassa Primary 8.55am

(PM)

Service 652
OXLEY
3.05pm Wanniassa Primary Sternberg Cres (R) Wheeler (L) Forlonge / Newman-Morris (L) Newman-Morris (clockwise) to Taverner 3.15pm

 
Weetangera Primary

(PM)

Service 621
PAGE
3.15pm Weetangera Primary Southwell St school grounds to set down and pick up (L) Southwell (L) Shumack (L) Belconnen Way (R) Chewings (R) Petterd (L) Ogilby 3.25pm

 
Yarralumla Primary

(AM)

Service 592
GRIFFITH, NARRABUNDAH, RED HILL, FORREST, DEAKIN
8.20am cnr Stuart / Barrallier Stuart (L) Lockyer (L) Captain Cook (R) Bremer (L) La Perouse (L) Caley (R) Goyder pick up Red Hill Terminus Dalrymple (L) La Perouse (R) Golden Gr sets down Jnr Boys at Snr Boys Grammar Golden Gr (L) Monaro Cres (L) Arthur Circ (L) Empire Crct set down Snr Girls Grammar (L) Grey set down Jnr Girls Grammar school ground (R) Grey (L) Hopetoun Crct (R) Stonehaven (R) Strickland (R) Macgregor (L) Hopetoun Crct (L) Loftus set down Yarralumla Primary 8.55am

(PM)

Service 825
YARRALUMLA, DEAKIN
3.05pm Yarralumla Primary Loftus St (R) Loftus St (L) Gunn (R) Weston (L) Novar / Kent (L) Strickland (L) Macgregor (L) Hopetoun Crct to Deakin Shops 3.15pm


NON-GOVERNMENT PRIMARY SCHOOLS

Holy Family

(AM)

Service 543
GOWRIE, FADDEN, GILMORE, CHISHOLM, RICHARDSON, MACARTHUR
8.30am Cnr Clift Cres / Ashley Dr (L) Heagney (L) Goldstein to roundabout on Isabella Dr, Goldstein (L) Hambidge (R) Baskerville (L) Heagney (R) Louisa Lawson (R) Heagney (R) Hambidge / Coyne (R) Bugden (L) Bramston (L) Partridge (L) Castleton sets down Holy Family 8.57am

Service 655
MONASH, GOWRIE, FADDEN, WANNIASSA
8.18am Cnr Erindale Dr / Charleston Charleston (L) Clive Steele (L) Corlette (R) Hebblewhite 2nd (R) Harricks (R) Erindale (R) Ashley (R) Clive Steele (L) Barraclough (R) Cockcroft (L) Isabella Dr (L) Ashley (R) Bugden (L) Castleton sets down Holy Family

(PM)

Service 582
FADDEN, GOWRIE, MONASH
3.25pm Holy Family Castleton Cres (L) Bugden (L) Bramston (L) Partridge (R) Castleton (R) Bugden (L) Ashley (R) Isabella Dr (R) Cockcroft (R) Barraclough (L) Ashley (L) Clive Steele (R) Corlette (R) Hebblewhite (R) Harricks (L) Erindale (L) Charleston (L) Clive Steele to Corlette 4.02pm

Service 658
FADDEN, MACARTHUR, GILMORE, CHISHOLM, GOWRIE
3.30pm Holy Family Castleton Cres (L) Bugden (R) Nicklin (R) Bugden (L) Partridge (L) Bramston (R) Bugden (L) Coyne / Hambidge (L) Heagney (L) Louisa Lawson (L) Heagney (R) Baskerville (L) Hambidge (R) Goldstein to Isabella Dr 3.51pm

Service 850
CHISHOLM, RICHARDSON
3.25pm Holy Family Castleton Cres (R) Bugden (L) Kellet (L) Isabella (R) Hambidge (L) Heagney (R) Clift to Ashley Dr 3.42pm

 
Holy Spirit

(AM)

Service 892
AMAROO, PALMERSTON, NGUNNAWAL, NICHOLLS
8.14am Cnr Unaipon\Wanganeen Uniapon (R) Len Waters (R) Mirrabei Dr (L) Shoalhaven Ave to 2nd roundabout, return, Shoalhaven Ave cont. Paul Coe to roundabout return Paul Coe (R) Mirrabei Dr (R) Gundaroo Dr (L) Gungahlin Dr (R) 2nd Kosciusko Ave set down Palmerston Primary cont. Kosciusko Ave (L) Gungahlin Dr (R) Amagula\Gurrang Ave (L) Wanganeen (L) Newlop (L) Horse Park Drive (R) Clarrie Hermes set down Gold Creek High (L) Kelleway Ave set down Gold Creek Primary & Holy Spirit 8.55am

(PM)

Service 606
NGUNNAWAL
3.20pm Gold Creek Primary & Holy Spirit (L) Anne Clark cont. Wanganeen Ave (R) Gurrang\Amagula to Gungahlin Drive 3.27pm

Service 896
NICHOLLS, NGUNNAWAL, PALMERSTON, AMAROO
3.20pm Gold Creek & Holy Spirit Kelleway Ave (R) Anne Clark Ave (L) Lexen Ave (L) Gungahlin Dr (R) Horse Park Road (R) Newlop St (R) Jabanungga Ave (R) Wanganeen Ave (L) Gungahlin Dr (R) Kosciusko Ave (L) Gungahlin Dr (R) Gundaroo Dr (L) Mirrabei Dr (L) Paul Coe Cr turnaround at roundabout cont. Paul Coe Cr cont. Shoalhaven Ave turnaround at 2nd roundabout cont. Shoalhaven Ave (R) Mirrabei Ave (L) Len Waters (L) Unaipon Ave to Wanganeen 3.53pm

 
Holy Trinity

(PM)

Service 699
CURTIN, LYONS, WODEN INTERCHANGE
3.30pm Holy Trinity (L) Theodore (L) Carruthers (R) Theodore (R) Marrawah (R) Launceston (L) Hindmarsh to Woden Interchange 3.47pm

 
Rosary

(AM)

Service 95
DOWNER, HACKETT
8.36am Cnr Swinden St / Northbourne Ave Swinden (L) Melba (R) Bradfield (R) Phillip (L) Madigan (R) Mckenzie (L) Rivett (L) Madigan (R) Maitland (L) Madigan (L) Antill (R) Fleming (L) Higinbotham set down Rosary 8.51am

Service 619
NICHOLLS, NGUNNAWAL, PALMERSTON
8.12am 1st stop Lexcen Ave Nicholls Lexen Ave (R) Anne Clark / Wanganeen (R) Gurrang (R) Amagula (L) Gungahlin Dr (R) 1st Kosciusko (R) Gungahlin / Hoskins (L) Lysaght (R) Flemington (L) Northbourne (R) Stirling (R) Knox set down Majura Primary (R) 2nd Higinbotham sets down Rosary in School car park 8.42am

Service 620
EVATT, GIRALANG, KALEEN
8.20am Cnr Copland & Owen Dixon Dr Owen Dixon Dr (L) William Slim (R) Chuculba (L) Baldwin (L) Maribyrnong (L) Baldwin (L) Ginninderra (R) Mouat (R) Brigalow (L) Wattle (L) Goodwin set down Lyneham High (R) Antill (L) Fleming (L) Higinbotham set down Rosary 8.53am

(PM)

Service 96
HACKETT, DOWNER
3.07pm Rosary Higinbotham St (R) Fleming (L) Antill (R) Madigan (R) 2nd Maitland (R) Madigan (L) Mackenzie (L) Rivett (R) Madigan (L) Antill (R) Phillip (L) Bradfield (L) Melba (R) Swinden to Northbourne 3.23pm

Service 669
HACKETT, WATSON, DOWNER, DICKSON, AINSLIE
3.05pm Rosary (R) Antill (L) Phillip (L) Madigan (R) Antill (L) Knox to Watson Terminus Knox St (L) Stirling (L) Northbourne (L) Phillip (R) Bradfield (L) Melba (R) Antill (L) Cowper (L) Majura (R) Officer (R) Wakefield (L) Cox (L) Campbell (R) Chisholm to Cnr Chisholm / Limestone 3.30pm

Service 682
PALMERSTON, NICHOLLS, NGUNNAWAL
3.05pm Rosary Higinbotham St (Watson) (R) Higinbotham (L) Knox pick up Majura Primary students (L) Stirling (L) Northbourne (R) Flemington (L) Lysaght (R) Hoskins / Gungahlin Dr (L) 1 st Kosciusko (L) Gungahlin (L) Lexcen (R) Anne Clark (R) Wanganeen (R) Gurrang cont. Amagula to last bus stop 3.34pm

Service 684
LYNEHAM, KALEEN, GIRALANG, MCKELLAR, EVATT
3.05pm Rosary Higinbotham St (Watson) (R) Higinbotham (L) Knox (L) Windeyer picks up 1st bus stop Majura Primary students (L) Phillip (R) Antill (L) Northbourne (R) Macarthur (R) Wattle (L) Scrivener (L) Boronia picks up 3.15pm St Josephs Boronia St (R) Hovea (L) Scrivener (R) Brigalow (L) Mouat (L) Ginninderra (R) Baldwin (R) Maribyrnong (R) Baldwin (R) Chuculba (L) William Slim (R) Dumas (R) William Webb (L) Owen Dixon (L) Copland (L) Clancy (R) William Webb (R) Moynihan to Copland 3.53pm

 
Sacred Heart

(AM)

Service 555
KAMBAH
8.36am Cnr Drakeford & Marconi Marconi (L) Summerland (L) Livingston (R) Atkins (L) Athllon (L) Beasley set down Torrens Primary 8.47am, Beasley (L) Hodgson set down Sacred Heart 8.50am

Service 655
MONASH, GOWRIE, FADDEN, WANNIASSA
8.18am Cnr Erindale Dr / Charleston Charleston (L) Clive Steele (L) Corlette (R) Hebblewhite 2nd (R) Harricks (R) Erindale (R) Ashley (R) Clive Steele (L) Barraclough (R) Cockcroft (L) Isabella Dr (L) Ashley (R) Bugden (L) Castleton set down Holy Family (L) Bugden (L) Bramston (R) Partridge (L) Bugden (R) Sternberg (R) Langdon (R) Gaunson (L) Longmore (R) Sainsbury (L) Sulwood (R) Athllon (L) 2nd Beasley (R) Pethebridge (L) Murphy set down Sacred Heart

Service 656
CHISHOLM, OXLEY, WANNIASSA
8.26am Cnr Heagney & Deamer, Heagney (L) Hambidge (R) Goldstein (L) Isabella Dr (R) Ashley Dr (L) Erindale Dr (R) Judkins (R) Newman-Morris Crct (R) Newman-Morris / Forlonge (R) Wheeler (R) Sternberg (L) Langdon 2nd (R) Longmore (L) Gaunson (L) Sulwood (R) Athllon (L) Beasley set down Torrens Primary 8.57am (L) Hodgson set down Sacred Heart 9.00am

Service 616
ISAACS, O’MALLEY, FARRER
8.00am Cnr Numeralla / Yamba Numeralla (R) Kareelah (R) Ngunawal (L) Bromby (L) Julia Flynn (R) Yamba (L) Dookie (R) Lambrigg (R) Marshall (L) Beasley (R) Athllon (L) Melrose (L) Hodgson (L) Marr set down Marist then set down Melrose High (R) Beasley (R) Pethebridge (L) Murphy set down Sacred Heart 8.24am

(PM)

Service 16
FARRER, KAMBAH
3.34pm Sacred Heart (L) Hodgson (R) Beasley picks up Torrens Primary 3.37pm(R) Marshall (L) Lambrigg to Farrer Terminus Lambrigg (L) Beasley (L) Athllon (R) Sulwood (L) Livingston (L) McTaggart (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi / Boddington (R) O’Halloran to Drakeford Dr 4.10pm

Service 22
WANNIASSA, FADDEN, MACARTHUR, CHISHOLM, RICHARDSON, GOWRIE
3.20pm Sacred Heart Hodgson Cres (L) Beasley (R) Athllon (L) Sulwood (R) Sainsbury (L) Longmore (R) Gaunson (L) Langdon (L) Sternberg (L) Bugden (R) Partridge (L) Bramston (R) Bugden (L) Coyne / Hambidge (L) Baskerville (L) Heagney (R) Deamer (R) Clift (R) Heagney (L) Beattie (L) Goldstein / Kellett (L) Bugden (R) Castleton to Partridge 3.55pm

Service 31
MAWSON, O’MALLEY, ISAACS, FARRER
3.20pm Sacred Heart Murphy St Pearce (R) Hodgson (R) Marr 3.25pm Marist Marr St Platform 6 picks up 3.30pm Melrose High Marr St (L) Beasley/Mawson Dr (L) Yamba (R) Numeralla (R) Kareelah (R) Ngunawal (L)Bromby (L) Julia Flynn (R) Yamba (L) Dookie (R) Lambrigg (R) Marshall (R) Beasley to Yamba Dr 3.52pm

Service 695
WANNIASSA, OXLEY, MONASH, ISABELLA PLAINS, BONYTHON
3.35pm Sacred Heart (R) Beasley (R) Athllon (L) Sulwood (R) Sainsbury (R) Longmore (L) Langdon (R) Kirkton (L) Wheeler (R) Sternberg (L) Mackinnon picks up McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde picks up Trinity Christian (L) Wheeler (L) Forlonge / Newman-Morris (L) Newman-Morris (clockwise) (R) Taverner (L) Erindale Dr (R) Harricks (L) Erindale (L) Charleston (L) Clive Steele (R) Ashley (R) Ellerston (R) Johnson Dr (R) Drakeford (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Kingscote (L) Coombe (R) Barr-Smith to last bus stop 4.15pm

 
St Anthonys

(AM)

Service 534
KAMBAH, WANNIASSA
8.21am Cnr Marconi Cres / Drakeford Dr Marconi (L) Summerland (L) Livingston (R) Atkins / Langdon (L) Longmore (R) Gaunson (L) Langdon (R) Kirkton (R) Wheeler sets down Wanniassa High, Wheeler Cres, 8.38am cont. Wheeler Cres sets down St Anthonys 8.40am

Service 650
RICHARDSON, GILMORE, CHISHOLM, GOWRIE, FADDEN, MONASH, WEST WANNIASSA
7.56am Richardson Terminus Clift Cres (R) Heagney (L) Hambidge (R) Goldstein (L) Beattie (R) Heagney (R) Clift (R) Ashley (L) Clive Steele (R) Corlette (R) Hebblewhite (R) Harricks (R) Erindale (L) Ashley (L) Sternberg (L) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde sets down Trinity Christian McBryde (L) Wheeler (R) Forlonge (L) Fincham (R) Wheeler sets down St Anthonys

Service 852
BONYTHON, ISABELLA PLAINS
8.22am Cnr Athllon & Barr-Smith (L) Coombe (R) Kingscote (L) Barr-Smith (R) Hurtle (R) Drakeford (L) Johnson (L) Ellerston (L) Ashley (L) Isabella Dr (R) Cockroft (R) Barraclough (L) Ashley (L) Sternberg (L) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde Set down Trinty Christian (R) Wheeler (R) Sternberg (L) Wheeler set down Waniassa High continue Wheeler set down St Anthonys continue Wheeler (R) Fincham (L) Athllon (R) Drakeford (L) O’Halloran set down Kambah High 8.53am

Service 853
MONASH, OXLEY
8.19am Cnr Castleton Cres / Bugden (L) Ashley (R) Barraclough (L)Clive Steele (R) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman-Morris (R) Newman-Morris (L) Judkins (L) Erindale (R) Harricks (R) Hebblewhite (L) Corlette (L) Clive Steele (L) Ashley (L) Erindale (R) Amsinck (L) McBryde (R) Mackinnon sets down McKillop College (Wanniassa Campus) (R) Sternberg (L) Wheeler sets down Wanniassa High continue Wheeler sets down St Anthonys 8.55am

(PM)

Service 9
WANNIASSA, KAMBAH
3.20pm St Anthonys Wheeler Cres (R) Sternberg (R) Mackinnon 3.30pm McKillop College (Wanniassa Campus) Mackinnon St (R) McBryde (R) Wheeler (L) Sternberg (R) Wheeler (L) Garratt (R) Langdon (L) Gaunson (L) Longmore (R) Langdon / Atkins (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi / Boddington (R) O’Halloran/Drakeford 3.57pm

Service 536
ISABELLA PLAINS, CALWELL, RICHARDSON, CHISHOLM
3.20pm St Anthonys Wheeler Cres (L) Sternberg (R) Ashley (R) Ellerston / Outtrim (L) Were (R) Johnson Dr (L) Clift (R) Heagney (L) Beattie (R) Goldstein (L) Heagney (L) Baskerville (R) Hambidge / Coyne to Bugden Ave 4.00pm
(DOES NOT SET DOWN BEFORE ERINDALE CENTRE)

Service 539
OXLEY
3.20pm St Anthonys Wheeler Cres (L) Fincham (R) Forlonge / Newman-Morris (clockwise) (L) Newman-Morris / Forlonge (R) Wheeler (R) Sternberg (R) Mackinnon to McKillop College (Wanniassa Campus) 3.35pm

Service 664
FADDEN, GOWRIE, MONASH
3.20pm St Anthonys Wheeler Cres picks up in school grounds (L) Wheeler (R) Sternberg pick up Wanniassa High at Wanniassa Primary (L) Bugden (R) Partridge (R) Castleton (R) Bugden (R) Ashley (L) Clive Steele (R) Corlette (R) Hebblewhite (R) Harricks (L) Erindale (L) Charleston St (R) Clive Steele to last stop 3.52pm

Service 876
ISABELLA PLAINS, BONYTHON
3.18pm St Anthonys Wheeler Cres continue Wheeler pick up Wanniassa High continue Wheeler (L) Sternberg (R) Ashley (R) Barraclough (L) Cockroft (L) Isabella Dr (R) Ashley (R) Ellerston (R) Johnson (R) Drakeford (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Kingscote (L) Coombe (R) Barr-Smith to Athllon Dr 3.45pm

 

St Bedes

(AM)

Service 591
CAUSEWAY, KINGSTON, GRIFFITH, NARRABUNDAH
8.22am Wentworth Ave / Cunningham St (L) Cunningham (L) Spinifex (L) Sandalwood (L) Causeway (R) Cunningham (R) Wentworth Ave (L) Giles (R) Canberra Ave (R) National Crt (R) Hobart set down Telopea Park High (L) National (R) Canberra (R) Manuka Circle (R) Captain Cook (L) Hann (L) Stuart (L) McIntyre (L) McKinlay (R) McMillan set down St Clares (R) Kootara set down Narrabundah Primary (R) Warramoo (R) Tallara set down St Benedicts (L) Jerrabomberra set down Narrabundah College (R) Goyder (R) Caley (L) Carnegie (L) La Perouse (R) Astrolabe set down Red Hill Primary Astrolabe St (R) LaPerouse (R) Nuyts set down St Bedes at rear of school 8.51am

Service 863
WODEN INTERCHANGE, GARRAN, HUGHES
8.38am Woden Interchange Bowes St (L) Callam (R) Launceston (R) Yamba (L) Wisdom (R) Kitchener (L) Gilmore (L) Kitchener (L) Yamba (L) Hindmarsh (L) Jerrabomberra set down Narrabundah College (L) Captain Cook (L) Carnegie (L) La Perouse (R) Monaro (L) Nuyts (R) Hicks set down St Bedes 9.05am

Service 865
YARRALUMLA, FORREST
8.30am Yarralumla Motors Novar St (R) Schlich (R) Hopetoun Crct (L) Gawler (L) Melbourne Ave (R) Empire Crct (R) Arthur Circ (R) Furneaux (R) Murray (L) Captain Cook (R) Canberra Ave (R) McMillan Cres set down St Clares / St Edmunds (R) McKinlay (L) McIntyre (R) Sturt Ave (R) Captain Cook set down Narrabundah College (L) Carnegie (L) La Perouse (R) Monaro (L) Nuyts (R) Hicks set down St Bedes 9.00am

(PM)

Service 630
NARRABUNDAH, GRIFFITH, KINGSTON
3.45pm St Bedes (R) Pelsart (L) Monaro (R) Astrolabe picks up Red Hill Primary (L) LaPerouse (R) Dalrymple sets students down at Old Red Hill Terminus if requested (L) Goyder (L) Caley (R) Wilde (R) Capatin Cook (L) McIntyre (L) Stuart (R) Captain Cook (R) Canberra Ave (L) Eyre St to Kingston Shops 4.10pm

Service 782
YARRALUMLA, CURTIN
3.25pm St Bedes Hicks St (R) Pelsart (L) Monaro (R) Carnegie (R) Captain Cook (L) Sturt Ave pick up 3.35pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 4 (L) Canberra Ave (L) State Circ (L) Adelaide Ave (R) Hopetoun Crct (L) Schlich (L) Novar (R) Dudley (R) Cotter Rd (L) McCulloch (R) Carruthers (R) Theodore to Melrose Dr 4.00pm

Service 837
FORREST, DEAKIN, HUGHES, GARRAN, MAWSON
3.35pm St Bedes Hicks St (L) Golden Gr (R) La Perouse (R) Mugga Way (R) Alexander pick up 3.45pm Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr (L) Monaro Cres (L) Arthur Circ (L) Empire Crct (L) Melbourne Ave (R) Gawler (L) Hopetoun Crct (R) Macgregor (R) Strickland (L) Kent (L) Kitchener (L) Gilmore (L) Kitchener / Ainsworth to Mawson Dr 4.00pm

Service 845
WODEN INTERCHANGE
3.25pm St Bedes (R) Pelsart (R) Monaro (R) La Perouse (R) Mugga Way (R) Alexander pick up Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr (L) Monaro (L) Flinders (R) Mugga Way / Stonehaven / Hopetoun Crct (R) Grey pick up Jnr Girls Grammar (L) Grey (L) National (L) Adelaide / Melrose Dr (L) Launceston (R) Callam to Woden Interchange 3.50pm

 
St Benedicts

(AM)

Service 591
CAUSEWAY, KINGSTON, GRIFFITH, NARRABUNDAH
8.22am Wentworth Ave / Cunningham St (L) Cunningham (L) Spinifex (L) Sandalwood (L) Causeway (R) Cunningham (R) Wentworth Ave (L) Giles (R) Canberra Ave (R) National Crt (R) Hobart set down Telopea Park High (R) Dominion (R) Canberra Ave (L) State Circle (L) Hobart set down Forrest Primary (L) National (R) Canberra (R) Manuka Circle (R) Captain Cook (L) Hann (L) Stuart (L) McIntyre (L) McKinlay (R) McMillan set down St Clares (R) Kootara set down Narrabundah Primary (R) Warramoo (R) Tallara set down St Benedicts 8.45am

(PM)

Service 84
GRIFFITH, NARRABUNDAH, KINGSTON, CAUSEWAY, HARMAN NAVAL BASE, SOUTHSIDE CARAVAN PARK
3.15pm St Benedicts (L) Waramoo (L) Kootara 3.20pm pick up Narrabundah Primary (L) McMillan Cres (R) Sturt (L) Canberra Ave (L) McMillan pick up St Clares / St Edmunds (Station 3) (R) McKinlay (R) McIntyre (R) Stuart (R) Evans (L) Lefroy / Eyre Picks up Telopea High students at Kingston Shops (R) Wentworth (L) Cunningham (L) The Causeway (R) Newcastle (R) Blueberry (L) Sandlewood (L) The Causeway (R) Cunningham (L) Wentworth (L) Canberra Ave to Harman Naval Base then to Southside Caravan Park 3.49pm

 
St Clare of Assisi

(AM)

Service 583
BONYTHON, GORDON, BANKS, CONDER
8.19am Hurtle Picks up students in bus bay at Bonython Primary School (R) Drakeford (R) Woodcock (L)Preddy way (L) Lewis Luxton (L) Woodcock (R) Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike(R) Knoke / Pocket (R) Box Hill (R) Tom Roberts (R) Box Hill to Lanyon High then St Clare of Assisi 8.46am

(PM)

Service 584
CONDER, BANKS, GORDON, BONYTHON
3.20pm St Clare of Assisi then Lanyon High (R) Box Hill (L) Tom Roberts (L) Box Hill (L) Pocket / Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike (L) Knoke (L) Woodcock (R) Lewis Luxton (R) Preddy Way (R) Clare Dennis (R) Woodcock (L) Drakeford (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Kingscote (L) Coombe (R) Barr-Smith to Athllon Dr 3.52pm

 
St Francis Assisi

(AM)

Service 644
RICHARDSON, CHISHOLM, CALWELL
8.32am 1st bus stop Cnr Clift Cres / Ashley Dr Clift (L) Deamer (L) Heagney (R) Baskerville (L) Hambidge (R) Goldstein (L) Beattie (R) Heagney (L) Clift (R) Johnson Dr (L) Were (R) Outtrim (L) Duggan (L) Thawa (L) Were (L) Casey set down St Francis Assisi 9.00am

Service 651
GORDON, CONDER, BANKS, BONYTHON, ISABELLA PLAINS
8.10am Box Hill 1st Stop (Opposite shops)(L) Tom Roberts (L) Box Hill (L) Pocket / Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike (L) Knoke (L) Woodcock (R) Lewis Luxton (R) Preddy (R) Clare Dennis (R) Woodcock (L) Drakeford (L) Barr Smith (R) Kingscote (R) Coombe (L) Barr Smith (R) Hurtle set down Bonython Primary (L) Drakeford (R) Noorooma (L) Ellerston (L) Drumston set down McKillop College (Isabella Campus) (in School Grounds) (L) Ellerston (R) Ashley (L) Johnson Dr (R) Were (R) Casey set down St Francis Assisi 8.55am

(PM)

Service 603
THEODORE
3.10pm St Francis of Assisi, Casey Cres (R) Were / Lawrence Wackett (L) Scantlebury (L) Lawrence Wackett (L) Louis Loder (R) Chippinall (anti-clockwise) (R) Chippinall Crct to Theodore Terminus 3.25pm

Service 605
ISABELLA PLAINS, GORDON, CONDER, BANKS, BONYTHON
3.15pm St Francis Assisi Casey Cres (R) Outtrim (L) Were (L) Johnson Dr (R) Ashley (L) Ellerston (R) Drumston pick up McKillop College (Isabella Campus) (R) Ellerston (R) Johnson Dr / Woodcock (L) Clare Dennis (L) Preddey Way (L) Lewis Luxton (L) Woodcock/Box Hill 1st (L) Tom Roberts (L) Box Hill (L) Pocket/Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike (L) Knoke (L) Woodcock (L) Drakeford (L) Hurtle (L) Noarlunga (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Coombe (L) Kingscote (L) Barr-Smith to Drakeford Dr 4.21pm

Service 647
CHISHOLM, RICHARDSON
3.16pm St Francis Assisi Casey Cres, Casey (R) Outtrim (L) Were (L) Johnson Dr (R) Ashley (R) Clift (L) Deamer (L) Heagney (R) Baskerville (L) Hambidge (R) Goldstein (L) Beattie (R) Heagney (L) Clift to Johnson Dr 3.44pm

Service 683
CALWELL
3.15pm St Francis of Assisi Casey (L) Downard (R) Duggan (R) Outtrim to Were St 3.23pm

 
St John Apostle

(AM)

Service 671
HOLT, HIGGINS
8.45am Cnr Southern Cross Dr / Starke St Southern Cross (L) Beaurepaire (R) Trickett (L) Drake Brockman (L) MacNaughton (R) Starke (R) Fullagar (R) Findlay (L) Kingsford Smith (L) Castieau (R) Fullagar (R) Starke (R) Southern Cross (L) Kingsford Smith (R) Krefft set down St John Apostle 9.05am

Service 672
MACGREGOR, CHARNWOOD, LATHAM
8.19am Cnr Florey / Osburn Dr Osburn (L) Archdall (R) Handcock (L) Florey (R) Ginninderra (L) Tillyard (L) Lhotsky set down St Thomas Aquinas (L) Florey (L) Southern Cross (L) Dalley (R) Macrossan (L) Dalley (L) Onslow set down Latham Primary (L) O’Loghlen (L) Kingsford Smith (R) Krefft set down St John Apostle

(PM)

Service 674
LATHAM, MACGREGOR, CHARNWOOD, FLYNN
3.15pm St John Apostle Barnard Crct & St Francis Xavier (L) Krefft (L) Kingsford Smith (R) Southern Cross (R) O’Loghlen (L) Onslow picks up Latham Primary (R) Dalley (R) Macrossan (L) Dalley (R) Southern Cross (R) Florey (R) Lhotsky (R) Tillyard (L) Ginninderra (L) Companion (R) Kingsford Smith to 1st bus stop 3.45pm

Service 675
HIGGINS, HOLT, MACGREGOR
3.15pm St John Apostle Barnard Crct (L) Krefft (L) Kingsford Smith (R) Castieau (R) Fullagar (R) Starke (L) Moyes (L) Southern Cross (R) Florey (L) Osburn (L) Archdall (R) Handcock to Florey Dr 3.36pm

Service 676
HIGGINS, HOLT
3.15pm St John Apostle Barnard Crct (L) Krefft (L) Kingsford Smith (R) Findlay (L) Fullagar (L) Cussen (R) Drake Brockman (R) Trickett (L) Beaurepaire (R) Southern Cross (R) Starke to Southern Cross 3.35pm

 
St John Vianney

(AM)

Service 61
CHAPMAN, RIVETT, STIRLING
8.29am Cnr Namatjira / Perry Perry (L) Darwinia (R) Hindmarsh (R) Carbeen (L) Bangalay (R) Streeton (L) Freemantle (R) Bunbury (R) Namatjira set down St John Vianney 8.50am

(PM)

Service 681
FISHER, WARAMANGA, STIRLING, RIVETT, CHAPMAN
3.15pm St John Vianney Namatjira Dr (L) Badimara (R) Kalgoorlie (R) Badimara (L) Hindmarsh (L) Larakia (R) Nemarang (R) Damala (R) Namatjira (L) Bunbury (R) Fremantle (L) Streeton (R) Bangalay (R) Carbeen (L) Hindmarsh (L) Darwinia (R) Perry to Namatjira Dr 3.45pm

 
St Josephs

(AM)

Service 654
GIRALANG, KALEEN, NORTH LYNEHAM, O’CONNOR, TURNER
8.18am Cnr William Slim / Chuculba Cres Chuculba (L) Baldwin (L) Maribyrnong (L) Baldwin (L) Ginninderra (L) Ellenborough (L) Cossington Smith (R) Ellenborough / Mouat (R) Archibald (L) Mackennal (L) Wattle (L) Brigalow set down Lyneham Primary (L) Brigalow (R) Wattle (L) Miller / Boldrewood (L) MacKennal / Miller / Boldrewood (L) Barry Dr (L) McCaughey (R) Condamine set down Turner Primary (L) Hartley (R) David / Wattle (L) Scrivener (L) Boronia set down St Josephs 9.00am

(PM)

Service 2
BELCONNEN INTERCHANGE
3.15pm St Josephs (R) Hovea (R) Scrivener / Goodwin (L) Mouat (L) Brigalow pick up 3.25pm Brindabella Christian College direct to Belconnen Interchange 3.45pm

Service 684
LYNEHAM, KALEEN, GIRALANG, MCKELLAR, EVATT
3.15pm St Josephs Boronia St (R) Hovea (L) Scrivener (R) Brigalow (L) Mouat (L) Ginninderra (R) Baldwin (R) Maribyrnong (R) Baldwin (R) Chuculba (L) William Slim (R) Dumas (R) William Webb (L) Owen Dixon (L) Copland (L) Clancy (R) William Webb (R) Moynihan to Copland Dr 3.53pm

Service 685
NORTH LYNEHAM
3.05pm St Josephs Boronia St, Boronia (L) Hovea (R) Macarthur (L) Macpherson / McCaughey (L) Condamine pick up Turner Primary (L) McCaughey (R) Barry Dr (R) Boldrewood / Miller / Mackennal St (R) Archibald (L) Mouat (L) Cossington Smith to Cnr Cossington Smith / Mouat (North) 3.25pm

 
St Matthews

(PM)

Service 674
PAGE, FLOREY, LATHAM, MACGREGOR, CHARNWOOD, FLYNN
3.00pm St Matthews Stutchbury St (L) Chewings (R) Ross Smith picks up 3.05pm Southern Cross Primary (R) McGinness (R) Chewings (L) Petterd (L) Ogilby (L) Coulter (L) Southern Cross Dr 1st (R) Ratcliffe (R) Krefft (L) Barnard picks up St John Apostle Barnard Crct & St Francis Xavier (L) Krefft (L) Kingsford Smith (R) Southern Cross (R) O’Loghlen (L) Onslow picks up Latham Primary (R) Dalley (R) Macrossan (L) Dalley (R) Southern Cross (R) Florey (R) Lhotsky (R) Tillyard (L) Ginninderra (L) Companion (R) Kingsford Smith to 1st bus stop 3.45pm

Service 621
WEETANGERA, HAWKER, PAGE
3.05pm St Matthews Stutchbury St (L) Chewings (R) Belconnen Way (L) Murranji (R) Erldunda (R) Murranji (R) Springvale (L) Coulter (L) Shumack (L) Southwell to Weetangera Primary school grounds to set down and pick up (L) Southwell (L) Shumack (L) Belconnen Way (R) Chewings (R) Petterd (L) Ogilby 3.25pm

 
St Michaels

(AM)

Service 64
EVATT, GIRALANG, KALEEN
8.27am Cnr Owen Dixon & William Webb William Webb (R) Clancy (L) Copland Dr (L) Ginninderra (L) William Slim (R) Chuculba (L) Baldwin set down Kaleen High 8.45am (L) Baldwin (L) Maribyrnong (L) Tyrell set down St Michaels 8.55am

(PM)

Service 15
KALEEN
2.55pm St Michaels Tyrrell Crct (R) Maribyrnong (R) Baldwin to Chuculba Drive 3.05pm

Service 21
GIRALANG
2.55pm St Michaels Tyrrell Crct (L) Maribyrnong (R) Baldwin (R) Chuculba to Giralang Terminus 3.05pm

 
St Monicas

(AM)

Service 532
MCKELLAR, EVATT, SPENCE, MELBA
8.45am Cnr Dumas St / William Slim Dr Dumas (L) William Webb (R) Moynihan (R) Norton (R) Clancy (L) William Webb (L) Owen Dixon (L) Heydon set down Evatt Primary (R) Clancy (R) Copland (L) Owen Dixon (L) Clarey (L) Kingsford Smith (L) Baddeley (R) Alpen (L) Alfred Hill (L) Kingsford Smith (L) Verbrugghen (L) Copland (R) Moynihan set down St Monicas 9.15am

(PM)

Service 691
MELBA, SPENCE, EVATT
3.35pm St Monicas Moynihan St (L) Copland (R) Verbrugghen (R) Kingsford Smith (R) Alfred Hill (R) Alpen (L) Copland (R) Ashkanasy (L) Clancy (R) Copland (L) Owen Dixon (L) Clarey (L) Kingsford Smith to Cnr Kingsford Smith and Alpen St 3.57pm

Service 693
EVATT, MCKELLAR
3.35pm St Monicas Moynihan St, (L) William Webb (L) Owen Dixon (L) Heydon (L) Clancy (R) William Webb (L) Dumas to William Slim 3.53pm

 
St Peter & Paul

(AM)

Service 555
KAMBAH
8.36am Cnr Drakeford & Marconi Marconi (L) Summerland (L) Livingston (R) Atkins (L) Athllon (L) Beasley sets down Torrens Primary 8.47am, Beasley (L) Hodgson sets down Sacred Heart 8.50am, Hodgson (R) Marr sets down Melrose High 8.55am (L) Beasley (L) Athllon (L) Melrose (R) Yamba Dr sets down St Peter & Paul, Yamba Dr 9.01am

Service 655
MONASH, GOWRIE, FADDEN, WANNIASSA
8.18am Cnr Erindale Dr / Charleston Charleston (L) Clive Steele (L) Corlette (R) Hebblewhite 2nd(R) Harricks (R) Erindale (R) Ashley (R) Clive Steele (L) Barraclough (R) Cockcroft (L) Isabella Dr (L) Ashley (R) Bugden (L) Castleton set down Holy Family (L) Bugden (L) Bramston (R) Partridge (L) Bugden (R) Sternberg (R) Langdon (R) Gaunson (L) Longmore (R) Sainsbury (L) Sulwood (R) Athllon (L) 2nd Beasley (R) Pethebridge (L) Murphy set down Sacred Heart (L) Hodgson (L) Beasley / Mawson (L) Yamba (R) Wisdom set down St Peter & Paul in school grounds 9.10am

Service 656
CHISHOLM, OXLEY, WANNIASSA
8.26am Cnr Heagney & Deamer, Heagney (L) Hambidge (R) Goldstein (L) Isabella Dr (R) Ashley Dr (L) Erindale Dr (R) Judkins (R) Newman-Morris Crct (R) Newman-Morris / Forlonge (R) Wheeler (R) Sternberg (L) Langdon 2nd (R) Longmore (L) Gaunson (L) Sulwood (R) Athllon (L) Beasley set down Torrens Primary 8.57am (L) Hodgson set down Sacred Heart 9.00am (L) Melrose (R) Yamba Dr set down St Peter & Paul 9.07am

Service 698
O’MALLEY, ISAACS, FARRER, MAWSON, GARRAN
8.41am Tyagarah St (R) Culgoa (R) Kareelah (R) Ngunawal (L) Bromby (L) Julia Flynn (R) Yamba (L) Dookie (L) Lambrigg to Farrer Terminus Lambrigg set down Farrer Primary (R) Marshall (L) Beasley (R) Wilkins (L) Heard (R) Mawson Dr (L) Ainsworth set down Mawson Primary Ainsworth / Kitchener (R) Gilmore set down Garran Primary (L) Gilmore (R) Kitchener (L) Wisdom to school grounds set down St Peter & Paul 9.10am

(PM)

Service 35
MAWSON, KAMBAH
3.20pm St Peter & Paul, 3.25pm Garran Primary (L) Kitchener (L) Ainsworth (R) Hindmarsh (L) Athllon (R) Melrose (L) Hodgson (L) Marr 3.35pm pick up Marist cont Marr St 3.36pm pick up Melrose High (L) Beasley (R) Athllon (R) Atkins (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi / Boddington (R) O’Halloran (R) Vansittart (L) Learmonth Dr 3.52pm

Service 695
WANNIASSA, OXLEY, MONASH, ISABELLA PLAINS, BONYTHON
3.20pm St Peter & Paul Yamba Drive Drop Childeren off opposite Pearce Shops via Hodgson Cres (R) Ainsworth (R) Hindmarsh (L)Athlon (R) Melrose (L) Hodgson (L)Beasley (L) Pethebridge (L) Murphy pick up 3.35pm Sacred Heart (R) Beasley (R) Athllon (L) Sulwood (R) Sainsbury (R) Longmore (L) Langdon (R) Kirkton (L) Wheeler (R) Sternberg (L) Mackinnon pick up McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde pick up Trinity Christian (L) Wheeler (L) Forlonge / Newman-Morris (L) Newman-Morris (clockwise) (R) Taverner (L) Erindale Dr (R) Harricks (L) Erindale (L) Charleston (L) Clive Steele (R) Ashley (R) Ellerston (R) Johnson Dr (R) Drakeford (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Kingscote (L) Coombe (R) Barr-Smith to last bus stop 4.15pm

Service 696
MAWSON, FARRER, ISAACS, O’MALLEY
3.25pm St Peter & Paul (L) Yamba (R) Ainsworth (R) Mawson (L) Heard (R) Wilkins (L) Beasley (R) Marshall (L) Lambrigg (L) Dookie (R) Yamba (L) Julia Flynn (R) Bromby (R) Ngunawal (L) Kareelah (L) Culgoa (L) Tyagarah to Hindmarsh Dr 3.54pm

Service 697
WANNIASSA, FADDEN, GOWRIE, CHISHOLM, GILMORE, RICHARDSON, CALWELL, ISABELLA PLAINS
3.20pm St Peter & Paul Yamba Dr (R) Hindmarsh (L) Athllon (R) Melrose (L) Hodgson (L) Marr picks up Melrose High 3.27pm, Marr St (L) Beasley (R) Athllon (L) Sulwood (R)Erindale Dr (L) Ashley (L) Statton (R) Castleton (L) Bugden (R) Kellett / Goldstein (R) Beattie (L) Heagney (L) Baskerville (R) Hambidge (R) Heagney (L) Deamer (L) Clift (R) Johnson (L) Were (L) Webber (R) Were (L) Johnson (R) Ashley (L) Ellerston (R) Drumston to Isabella Dr 3.55pm

Service 699
HUGHES, CURTIN, GARRAN, LYONS, WODEN INTERCHANGE
3.20pm St Peter & Paul Yamba Dr (L) Kitchener (R) Gilmore (R) Kitchener (R) Kent (L) Carruthers (L) Theodore pick up Holy Trinity (L) Theodore (L) Carruthers (R) Theodore (R) Marrawah (R) Launceston (L) Hindmarsh to Woden Interchange 3.47pm

 
St Thomas Apostle

(AM)

Service 37
MONASH RIDGE, OXLEY, WANNIASSA, KAMBAH WEST
8.45am Cnr Corlette St & Clive Steele Clive Steele (R) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman-Morris / Forlonge (R) Fincham (R) Sternberg (L) Langdon / Atkins (L) Livingston (R) Summerland set down Village Creek Primary (R) Marconi / Boddington set down St Thomas Apostle 9.02am

(PM)

Service 878
KAMBAH, OXLEY, WANNIASSA, GOWRIE, MONASH
3.25pm St Thomas Apostle Boddington Cres (R) O’Halloran pick up Kambah High (L) Drakeford (R) Marconi (L) Summerland (L) Livingston (R) Atkins (R) Athllon (L) Drakeford (L) Taverner (R) Newman-Morris (anti-clockwise) (R) Newman-Morris / Forlonge (R) Wheeler (L) Sternberg (R) Wheeler (L) Garratt (R) Langdon (L) Sternberg (R) Ashley (L) Bugden (L) Castleton (L) Sternberg (L) Erindale (L) Ashley (R) Clive Steele (R) Charleston to Erindale 4.23pm

 

St Thomas Aquinas

(AM)

Service 672
MACGREGOR
8.19am Cnr Florey/ Osburn Dr Osburn (L) Archdall (R) Handcock (L) Florey (R) Ginninderra (L) Tillyard (L) Lhotsky set down St Thomas Aquinas

(PM)

Service 6
MACGREGOR, FLYNN, FRASER, CHARNWOOD
3.34pm St Thomas Aquinas Lhotsky St (L) Florey (R) Handcock (L) Archdall (R) Osburn (L) Florey (R) Ginninderra (L) Companion (L) Kingsford Smith (L) Spalding (R) Tillyard (R) Daley (R) 1st Bingley (R) Daley (L) Tillyard to Ginninderra Dr 4.08pm

 
St Thomas More

(AM)

Service 849
RAAF BASE, PIALLIGO, DUNTROON, CAMPBELL
8.10am RAAF Base Pialligo Ave (R) Pialligo Ave (L) Beltana Rd to turnaround adjacent to Rodneys Nursery (L) Pialligo / Morshead (R) Charter (Badge Gates) (L) Bruche (R) Morrison (L) Bruche (L) Plant (sets down Daramalan and Dickson College students for Service 848 at Cnr of Parnell & Combes) Parnell / Campbell Road (L) Fairbairn (L) Truscott / White set down St Thomas More

(PM)

Service 3
DUNTROON, PIALLIGO, RAAF BASE
3.10pm St Thomas More (R) White (R) Vasey (R) Chauvel pick up Campbell Primary (L) Vasey (R) Truscott (R) Fairbairn (R) General Bridges / Robert Campbell / Parnell (L) Plant Rd to Duntroon Transport Depot (L) Morshead / Pialligo (R) Beltana Rd to turnaround Beltana Rd (R) Fairbairn to RAAF Base 3.35pm

Service 8
REID, BRADDON, AINSLIE, DICKSON, DOWNER, WATSON, HACKETT
3.05pm St Thomas More White Cres (R) Blamey / Currong (R) Euree (L) Gooreen (R) Donaldson pick up Ainslie Primary (L) Limestone (L) Elder (R) Elouera (R) Torrens (R) Ipima / Cowper (R) Foveaux (L) Campbell (R) Cox (L) O’Connell (R) Wakefield (L) Officer (L) Majura (R) Cowper (L) Morphett 3.35pm pick up Daramalan (L) Cowper (R) Antill (L) Melba (R) Bradfield (R) Phillip (L) Windeyer (L) Knox to Watson Terminus return Knox (R) Antill (L) Madigan (R) Phillip (L) Majura to Davenport 3.50pm

 
St Vincents

(PM)

Service 19
COOK, MACQUARIE, WEST BRUCE, BELCONNEN INTERCHANGE, EMU RIDGE
3.15pm St Vincents / Aranda Primary Bindel St (R) Bandjalong / Lyttleton (L) Templeton picks up Cook Primary (R) Redfern (L) Lachlan (L) Bennelong pick up Macquarie Primary (R) Lachlan (L) Fulton (R) Belconnen Way (L) Eastern Valley Way (R) Crisp (L) College (R) Eastern Valley Way to Belconnen Interchange (R) Eastern Valley Way (R) Hennessy (L) College (L) Benjamin to Belconnen Way 3.45pm


GOVERNMENT HIGH SCHOOLS

Alfred Deakin High

(AM)

Service 90
WODEN INTERCHANGE
8.43am Woden Interchange (Platform 16) (L) Launceston (R) Melrose (L) Yarra Glen up ramp (R) Carruthers at overpass (L) Denison sets down Woden School Denison St continues to Alfred Deakin High sets students down in school grounds 8.53am

(PM)

Service 55
WODEN INTERCHANGE
3.23pm Alfred Deakin High direct to Woden Interchange 3.31pm

Service 91
HUGHES, GARRAN, WODEN INTERCHANGE
3.28pm Alfred Deakin High, Denison St (L) Carruthers (R) Kent (L) Kitchener St 1st (L) Gilmore (L) Kitchener / Ainsworth (R) Hindmarsh (R) Callam to Woden Interchange 3.48pm

Service 93
CURTIN, LYONS, CHIFLEY, PEARCE
3.22pm Alfred Deakin High, Denison St (R) Carruthers (R) McCulloch (L) Dunstan (L) Throssell (R) Carruthers (R) Theodore (R) Marrawah (R) Launceston (L) Hindmarsh (R) Eggleston (R) Macfarland (R) Hodgson to Pearce Shops 3.47pm

Service 512
MAWSON, ISSACS, FARRER, WANNIASSA, KAMBAH
3.23pm Alfred Deakin High, Denison St (R) Carruthers (L) Down Ramp Yamba Dr (R) Ainsworth st continue Ainsworth St (R) Mawson (L) Heard (R) Wilkins (L) Beasley (L) Yamba (R) Julia Flynn (R) Yamba (L) Dookie (R) Lambrigg (L) Pudney (R) Lambrigg (L) Beasley (L) Athllon (L) Sulwood (R) Sainsbury (R) Longmore (R) Langdon/Atkins (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi/Boddington (R) O’Halloran to Kambah High School 4.21pm

Service 514
WANNIASSA, OXLEY, MONASH, GOWRIE, FADDEN, CHISHOLM, RICHARDSON, CALWELL
3.22pm Alfred Deakin High, Denison St (R) Carruthers (L) Down Ramp Yamba Dr (R) Melrose (R) Athllon (L) Sulwood (R) Erindale (R) Sternberg (L) Wheeler (L) Forlonge (L) Newman-Morris (L) Judkins (R) Erindale (L) Charleston (L) Clive Steel (R) Barraclough (R) Cockcroft (L) Issabella (L) Kellett (L) Bugden (R) Castleton (L) Partridge (R) Bugden (L) Coyne/Hambidge (L) Heagney (L) Clift (R) Johnson (L) Were (R) Outtrim (L) Casey (R) Downard (L) Duggan to Tharwa Dr 4.22pm

Service 609
WODEN INTERCHANGE
3.28pm Alfred Deakin High, Denison St (R) Carruthers (L) Yarra Glen to Woden Interchange 3.36pm

 
Belconnen High

(AM)

Service 23
FLOREY, SCULLIN, PAGE
8.03am Cnr Kingsford Smith Dr/ Krefft St cont. Krefft St (L) Ratcliffe Cr (R) Southern Cross Dr (L) Chewings St (L) Belconnen Way (R) Beetalo (R) Murranji St set down Belconnen High 8.23am

Service 39
FLOREY, SCULLIN
8.03am Cnr Krefft St / Kingsford Smith Dr Krefft (L) Ratcliffe (R) Southern Cross Dr (L) Chewing (R) McGinness (L) Ross Smith (R) Mackinolty (R) Belconnen Way (L) Murranji set down Belconnen High 8.23am

Service 861
BELCONNEN INTERCHANGE, COOK, WEETANGERA
8.05am Belconnen Interchange (Platform 5) Eastern Valley Way / Bindubi set down Canberra High (R) Lyttleton (L) Templeton (L) Redfern (R) Coulter (L) Shumack (L) Gillespie (L) Springvale (R) Murranji set down Belconnen High 8.20am

(PM)

Service 30
SCULLIN, FLOREY
3.05pm Belconnen High, Murranji St (R) Murranji (R) Belconnen Way (L) MacInolty St (L) Ross Smith Cres (R) McGinness St (L) Chewings (R) Southern Cross (L) Ratcliffe Cres (R) Krefft / Kingsford Smith 3.25pm

Service 38
HAWKER, HIGGINS, KIPPAX
3.10pm Belconnen High, Murranji St pick up Hawker College cont. Murranji (L) Belconnen Way (L) Kingsford Smith (R) Drake Brockman (R) Kinsella (L) Findlay (R) Fullagar (L) Starke (R) Luke (R) Hardwick (L) Hardwick to Kippax Shops 3.22pm

Service 40
WEETANGERA, COOK, BELCONNEN INTERCHANGE
3.05pm Belconnen High, Murranji St (L) Springvale (R) Gillespie (R) Shumack (R) Coulter (L) Redfern (R) Templeton (R) Lyttleton (L) Bindubi / Eastern Valley Way picks up Canberra High students to Belconnen Interchange 3.22pm

Service 41
PAGE, BELCONNEN INTERCHANGE
3.05pm Belconnen High, Murranji St (L) Murranji (L) Beetaloo (L) Belconnen Way (R) Chewing (R) Petterd (L) Ogilby / Nettlefold (L) Cohen (R) Lathlain (L) Chan (L) Benjamin Way to Belconnen Interchange 3.20pm

Service 42
FLOREY
3.05pm Belconnen High, Murranji St (L) Beetaloo (L) Belconnen Way (R) Chewings (R) Southern Cross (L) Ratcliffe (R) Krefft to Kingsford Smith 3.23pm

 
Calwell High

(AM)

Service 874
CHISHOLM, GILMORE, RICHARDSON, ISABELLA PLAINS, CALWELL
7.54am Chisholm Shops Halley St Benham / Halley / then Heagney (L) Louisa Lawson (L) Heagney (L) Deamer (R) Clift (R) Heagney (L) Beattie (R) Goldstein (L) Heagney (L) Baskerville (R) Hambidge (L) Proctor (R) Norriss (R) Goldstein (L) Isabella (L) Drumston set down McKillop College (Isabella Campus) (R) Ellerston / Outtrim (R) Casey to Calwell High 8.30am

Service 881
GOWRIE, MONASH, BONYTHON, ISABELLA PLAINS
8.24am Cnr Kellett / Bugden then Bugden (R) Ashley (L) Clive Steele (L) Barraclough (R) Cockcroft (R) Isabella (L) Drumston set down McKillop College (Isabella Campus) (R) Ellerston (R) Noorooma (L) Drakeford (R) Hurtle (L) Noarlunga (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Coombe (L) Kingscote (L) Barr-Smith (R) Drakeford (L) Noorooma (L) Ellerston (R) Ashley (L) Johnson (R) Were (R) Outtrim (L) Casey to Calwell High 8.55am
DOES NOT PICK UP IN DRUMSTON ST

Service 554
GORDON, CONDER, BANKS
8.26am Cnr Clare Dennis / Woodcock Clare Dennis (L) Preddey Way (L) Lewis Luxton (L) Woodcock / Box Hill Ave 1st (L) Tom Roberts (L) Box Hill (L) Pocket / Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike (L) Knoke (L) Woodcock / Johnson (R) Outtrim (R) Duggan (L) Downard (R) Casey set down Calwell High 8.55am

(PM)

Service 541
ISABELLA PLAINS, BONYTHON, MONASH, GOWRIE
3.20pm Calwell High Casey Cres (Bay 2) (L) Were (L) Johnson (R) Ashley (L) Ellerston (R) Drumston picks up McKillop College (Isabella Campus) (R) Ellerston (R) Noorooma (L) Drakeford (R) Hurtle (L) Noarlunga (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Coombe (L) Kingscote (L) Barr-Smith (L) Drakeford (R) Isabella (L) Cockcroft (L) Barraclough (R) Clive Steele (L) Ashley (L) Erindale (L) Harricks (L) Hebblewhite (L) Corlette to Clive Steele 3.57pm

Service 558
GORDON
3.20pm Calwell High Casey Cres (Bay 3) (R)Were (R) Tharwa (R) Drakeford (L) Woodcock (L) Clare Dennis (L) Preddey Way (L) Lewis Luxton (L) Woodcock (R) Knoke (R) Jim Pike (L) 2nd Calloway(L) Jim Pike (R) Knoke cont.Pocket Ave (R)Box Hill (R)Tom Roberts (R)Box Hill to last bus stop 3.51pm

Service 877
CALWELL, ISABELLA PLAINS, RICHARDSON, GILMORE, CHISHOLM, MACARTHUR
3.22pm Calwell High Casey Cres (Bay 1) (L) Were (L) Outtrim / Ellerston (L) Drumston picks up McKillop College (Isabella Campus) (R) Ellerston (R) Drumston (R) Isabella (L) Ashley (R) Bugden (R) Kellett / Goldstein (L) Norriss (L) Proctor (R) Hambidge (L) Baskerville (R) Heagney (R) Goldstein (L) Beattie (R) Heagney (L) Clift (L) Deamer (R) Heagney (R) Louisa Lawson (R) Heagney (R) Hambidge / Coyne to Bugden Ave 4.06pm
Does not set down after Coyne St

 
Campbell High

(AM)

Service 43
WATSON, DICKSON
8.35am Watson Terminus Knox St (R) Antill (L) Cowper (L) Limestone (L) Treloar set down Campbell High 8.55am

Service 54
DICKSON, HACKETT, AINSLIE
8.35am Dickson Shops Cowper St (R) Antill St (R) Madigan (R) Phillip Ave (L) Majura (L) Officer (R) Wakefield (L) O’Connell (R) Cox (L) Campbell (R) Chisholm (L) Limestone (L) Treloar set down Campbell High 8.55am

Service 57
CITY INTERCHANGE
8.45am City Interchange (Platform 11) direct to Campbell High 8.55am

Service 849
RAAF BASE, PIALLIGO, DUNTROON, CAMPBELL, REID
8.10am RAAF Base Pialligo (R) Pialligo (L) Beltana Rd to turnaround adjacent to Rodneys Nursery (picks up students along Beltana Road) (L) Pialligo / Morshead (R) Charter Road (Badge Gates) (L) Bruche Road (R) Morrison (L) Bruche (L) Plant (sets down Daramalan and Dickson College students for Service 848 at Cnr of Parnell & Combes) Parnell / Campbell Rd (L) Fairbairn (L) Truscott / White set down St Thomas More White Cres (L) Blamey (L) Chauvel set down Campbell Primary in school grounds (R) Vasey (R) Chauvel (R) Blamey / Currong (R) Euree (L) Limestone set down Campbell High on Limestone Ave.

(PM)

Service 45
CITY INTERCHANGE
3.18pm Campbell High Treloar Cres direct to City Interchange 3.28pm

Service 46
HACKETT, WATSON
3.20pm Campbell High Treloar Cres 2nd (R) Fairbairn / Limestone / Majura (R) Phillip Ave (L) Madigan (R) Antill (L) Knox to Watson Shops 3.38pm

Service 47
CAMPBELL, DUNTROON, PIALLIGO, RAAF BASE
3.16pm Campbell High Treloar Cres 2nd (R) Fairbairn (L) Anzac Pd (L) Blamey (L) Chauvel (L) Vasey (R) Truscott (R) Fairbairn (R) General Bridges / Parnell (L) to Transport Depot (L) Morshead / Pialligo (R) Beltana Rd to roundabout Beltana Rd (R) Pialligo to RAAF Base 3.41pm

Service 48
AINSLIE, WATSON
3.20pm Campbell High Treloar Cres 2nd (R) Fairbairn / Limestone (R) Chisholm (L) Campbell (R) Cox (L) O’Connell (R) Wakefield (L) Officer (R) Majura (L) Phillip Ave (L) Northbourne 3.35pm

Service 49
DICKSON, AINSLIE, WATSON
3.21pm Campbell High Treloar Cres 2nd (R) Fairbairn / Limestone (R) Cowper (R) Antill (L) Knox to Watson Terminus 3.41pm

Service 52
CITY INTERCHANGE
3.20pm Campbell High direct to City Interchange 3.30pm

 
Canberra High

(AM)

Service 668
BELCONNEN INTERCHANGE
8.15am Belconnen Interchange (Platform 16) (L) Benjamin Way (R) Belconnen Way (L) Catchpole (L) Bowman set down Canberra High 8.22am.

Service 861
BELCONNEN INTERCHANGE
8.05am Belconnen Interchange (Platform 5) Eastern Valley Way / Bindubi set down Canberra High 8.10am

(PM)

Service 38
WEETANGERA, HAWKER, HIGGINS, KIPPAX
3.05pm Canberra High, Bowman St (R) Bindubi St (R) Lyttleton (L) Templeton (L) Redfern cont. Springvale (L) Hawker Place (L) Beetaloo (R) Murranji (L) Belconnen Way (L) Kingsford Smith (R) Drake Brockman Dr (R) Kinsella (L) Findlay (R) Fullagar (L) Starke (R) Luke (R) Hardwick (L) Hardwick to Kippax Shops 3.22pm

Service 40
BELCONNEN INTERCHANGE
3.15pm Canberra High, Eastern Valley Way to Belconnen Interchange 3.22pm

Service 50
BELCONNEN INTERCHANGE
2.57pm Canberra High Bowman St (L) Redfern (L) Bindubi / Eastern Valley Way to Belconnen Interchange 3.03pm
NOTE: THIS SERVICE CARRIES YEARS 9 & 10 STUDENTS ONLY.

Service 51
COOK, MACQUARIE, BELCONNEN INTERCHANGE
2.57pm Canberra High Bowman St (L) Redfern (R) Bindubi (R) Lyttleton (L) Templeton (L) Redfern (R) Coulter (R) Lachlan (R) Bennelong (L) Lachlan (R) Fulton (L) Catchpole (R) Belconnen Way (L) Benjamin Way to Belconnen Interchange 3.20pm

Service 62
BELCONNEN INTERCHANGE
2.57pm Canberra High Bowman St (L) Redfern (L) Bindubi / Eastern Valley Way to Belconnen Interchange 3.03pm

Service 594
BELCONNEN INTERCHANGE
2.57pm Canberra High Bowman St (L) Redfern (L) Bindubi / Eastern Valley Way to Belconnen Interchange 3.05pm
NOTE: THIS SERVICE CARRIES YEARS 7 & 8 STUDENTS ONLY.

 
Caroline Chisholm High

(AM)

Service 593
ISABELLA PLAINS, CALWELL, RICHARDSON, GILMORE
7.58am Cnr Ellerston Ave / Ashley Dr Ellerston / Outtrim (R) Casey (L) Were (R) Webber (R) Were (R) Johnson Dr (L) Clift (R) Deamer (R) Heagney (R) Louisa Lawson (R) Heagney (L) Hambidge (R) Proctor (R) Norris set down Caroline Chisholm High 8.23am

Service 829
GOWRIE, ERINDALE, FADDEN
7.58am Cnr Sternberg / Castleton (R) Castleton (L) Bugden (L) Castleton (R) Partridge (R) Bramston (L) Bugden (R) Nicklin (R) Bugden (R) Sternberg (L) Comrie (L) McBryde (R) Ashley Dr (L) Isabella (R) Goldstein (L) Hambidge set down Caroline Chisholm High 8.20am

(PM)

Service 821
MACARTHUR, FADDEN, GOWRIE
3.05pm Caroline Chisholm High Hambidge Cres Hambidge / Coyne (R) Bugden (R) Nicklin (R) Bugden (L) Partridge (L) Castleton (R) Bugden (R) Castleton (L) Sternberg (L) Ashley (R) McBryde (R) Comrie to Erindale Terminus 3.25pm

Service 828
GILMORE, MACARTHUR, FADDEN
3.05pm Caroline Chisholm High Hambidge Cres (R) Baskerville (L) Heagney (R) Louisa Lawson (R) Heagney (R) Hambidge / Coyne (R) Bugden (L) Bramston (R) Partridge (L) Bugden to Sternberg 3.25pm

 

 

Ginninderra High

(AM)

Service 785
FRASER, CHARNWOOD, DUNLOP
8.10am Kerrigan / Tillyard Dr Kerrigan Ave (R) Shakespeare Cr (L) Kerrigan (R) Lhotsky (R) Tillyard (R) Ginninderra Dr (R) Lance Hill, turnaround, Lance Hill (L) Ginninderra (R) Florey Dr 2nd (R) Osburn (L) O’Reilly (L) Southern Cross (R) Starke St set down Ginninderra High 8.40am

Service 792
FRASER FLYNN
8.10am Cnr Kerrigan/Tillyard Dr Tillyard Dr (R) Daley (R) Bingley (R) Daley (L) Tillyard (L) Ginninderra (L) Companion (R) Kingsford Smith (R) Southern Cross (L) Starke set down Ginninderra High 8.35am

Service 826
LATHAM, MACGREGOR
8.00am Cnr Southern Cross Dr / Dalley Cres Dalley (R) Macrossan (L) Dalley (L) Onslow (L) O’Loghlen (L) Kingsford Smith (L) Ginninderra Dr (L) Florey (R) Handcock (L) Archdall (R) Osburn (R) O’Reilly (L) Southern Cross (R) Starke set down Ginninderra High 8.25am

(PM)

Service 32
FLYNN, FRASER
3.10pm Ginninderra High Starke St (R) Southern Cross (L) Kingsford Smith (L) Companion (R) Ginninderra (R) Tillyard (R) Daley (R) Bingley (R) Daley (L) Tillyard to Kerrigan 3.35pm

Service 53
DUNLOP, CHARNWOOD, FRASER
3.10pm Ginninderra High Starke St (L) Southern Cross (R) O’Reilly (R) Osburn (L) Florey Dr (L) Ginninderra Dr (R) Lance Hill, turnaround, Lance Hill (L) Ginninderra Dr (L) Tillyard (L) Lhotsky (L) Kerrigan (R) Shakespeare (L) Kerrigan to Tillyard Dr 3.40pm

Service 58
MACGREGOR, CHARNWOOD
3.05pm Ginninderra High (R) Starke (L) Southern Cross (R) O’Reilly (L) Osburn (L) Archdall (R) Handcock (L) Florey (R) Lhotsky to Tillyard 3.25pm

Service 648
LATHAM, MACGREGOR
3.05pm Ginninderra High (L) Starke (R) Southern Cross (L) Kingsford Smith Dr (L) O’Loghlen (R) Onslow (R) Dalley (R) Macrossan (L) Dalley (R) Southern Cross (R) O’Reilly (L) Osburn to Macgregor Shops 3.25pm

 
Gold Creek High

(AM)

Service 892
AMAROO, PALMERSTON, NGUNNAWAL, NICHOLLS
8.14am Cnr Unaipon\Wanganeen Uniapon (R) Len Waters (R) Mirrabei (L) Shoalhaven to 2nd roundabout return Shoalhaven Ave cont Paul Coe Cres to roundabout return Paul Coe (R) Mirrabei (R) Gundaroo (L) Gungahlin (R) 2nd Kosciusko sets down Palmerston Primary continue Kosciusko (L) Gungahlin (R) Amagula\Gurrang (L) Wanganeen (R) Jabanungga (L) Newlop (L) Horse Park (R) Clarrie Hermes set down Gold Creek High 8.53am

(PM)

Service 606
NICHOLLS, NGUNNAWAL
3.10pm Gold Creek High (L) Kelleway pick up Gold Creek Primary & Holy Spirit (L) Anne Clark cont Wanganeen (R) Gurrang\Amagula to Gungahlin Drive 3.27pm
Service 896
NICHOLLS, NGUNNAWAL, PALMERSTON, AMAROO

3.15pm Gold Creek High Clarrie Hermes (L) Kelleway picks up Gold Creek Primary & Holy Spirit Kelleway (R) Anne Clark (L) Lexcen (L) Gungahlin (R) Horse Park (R) Newlop (R) Jabanungga (R) Wanganeen (L) Gungahlin (R) Kosciusko (L) Gungahlin (R) Gundaroo (L) Mirrabei (L) Paul Coe turn around at roundabout return Paul Coe cont Shoalhaven turnaround at 2nd roundabout return Shoalhaven (R) Mirrabei (L) Len Waters (L) Unaipon to Wanganeen 3.53pm

 
Kaleen High

(AM)

Service 64
EVATT, GIRALANG, KALEEN
8.27am Cnr Owen Dixon & William Webb William Webb (R) Clancy (L) Copland Dr (L) Ginninderra (L) William Slim (R) Chuculba (L) Baldwin set down Kaleen High 8.45am

Service 611
NGUNNAWAL, NICHOLLS
8.17am Cnr Jabanungga / Wanganeen Jabannungga Ave (L) Newlop (L) Horse Park Dr (L) Gungahlin (L) Wanganeen (R) Gurrang / cont. Amagula / cont. Lexcen Ave (R) Anne Clark (L) Kelleway Ave (L) McClelland Ave (R) Curran Cres (L) O’Hanlon (R) Gold Creek Road (L) Barton Hwy (R) William Slim (L) Baldwin Dr set down Kaleen High 8.50am

Service 784
AMAROO, PALMERSTON
8.12am Wanganeen Ave / Unaipon Ave Unaipon Ave (R) Len Waters (R) Mirrabei Dr (L) Shoalhaven Ave, turnaround at 2nd roundabout cont. Paul Coe, turnaround at roundabout (R) Mirrabei Dr, (R) Gundaroo Dr (L) Gungahlin Dr (R) Kosciusko (L) 2nd Gungahlin (L) Gundaroo Dr / cont. William Slim Dr (L) Baldwin set down Kaleen High 8.45am

Service 808
MCKELLAR
8.09am Cnr Dumas St / William Webb Dr Dumas (L) William Slim (R) Baldwin set down Kaleen High

(PM)

Service 65
MCKELLAR, SPENCE, EVATT
3.05pm Kaleen High Baldwin Dr (L) William Slim (R) Dumas (R) William Webb (L) Clancy (R) Copland (R) Owen Dixon to William Webb Dr 3.20pm

Service 67
GIRALANG, EVATT
3.05pm Kaleen High Baldwin Dr (R) Chuculba (L) William Slim (R) Owen Dixon (L) Copland to Spence Terminus 3.25pm

Service 69
GIRALANG, EVATT, MELBA
3.05pm Kaleen High Baldwin Dr (R) Chuculba (L) William Slim (R) Owen Dixon (L) William Webb (R) Clancy (L) Copland to last bus stop 3.30pm

Service 81
PALMERSTON, AMAROO
3.05pm Kaleen High Baldwin Dr (R) William Slim Dr / cont. Gundaroo Dr (R) Gungahlin Dr (R) Kosciusko Ave (L) Gungahlin Dr (R) Gundaroo (L) Mirrabei Dr (L) Paul Coe, turnaround at roundabout / cont. Shoalhaven Ave, turnaround at 2nd roundabout (R) Mirrabei Dr (L) Len Waters St (L) Unaipon Ave to Wanganeen Ave 3.38pm

Service 653
NICHOLLS, NGUNNAWAL
3.05pm Kaleen High Baldwin Dr (R) William Slim Dr (L) Barton Hwy (R) Gold Creek Rd (L) O’Hanlon (R) Curran Cres (L) McClelland Ave (R) Kelleway Ave cont. Anne Clark Ave (L) Gungahlin Dr (R) Horse Park Dr (R) Newlop (R) Jabanungga Ave (L) Wanganeen Ave (R) Gurrang Ave cont. Amagula Ave cont. Lexcen Ave (R) Anne Clark Ave to roundabout (R) Anne Clark Ave cont. Wanganeen to Jabanungga Ave 3.38pm

 
Kambah High

(AM)

Service 660
GORDON, CONDER, BANKS
8.10am Cnr Woodcock / Clare Dennis Clare Dennis (L) Preddey Way (L) Lewis Luxton (L) Woodcock (R) Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike (R) Knoke / Pocket (R) Box Hill (R) Tom Roberts (R) Box Hill (R) Tharwa / Drakeford (L) Athllon (L) Learmonth (R) Vansittart (R) O’Halloran set down Kambah High

Service 852
BONYTHON, ISABELLA PLAINS
8.22am Cnr Athllon & Barr-Smith (L) Coombe (R) Kingscote (L) Barr-Smith (R) Hurtle (R) Drakeford (L) Johnson (L) Ellerston (L) Ashley (L) Isabella Dr (R) Cockroft (R) Barraclough (L) Ashley (L) Sternberg (L) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde Set down Trinty Christian (R) Wheeler (R) Sternberg (L) Wheeler set down Waniassa High continue Wheeler set down St Anthonys continue Wheeler (R) Fincham (L) Athllon (R) Drakeford (L) O’Halloran set down Kambah High 8.53am

(PM)

Service 98
KAMBAH EAST, WODEN INTERCHANGE
3.15pm Kambah High (L) O’Halloran / Summerland (R) Marconi (R) Drakeford (R) Hindmarsh (L) Callam to Woden Interchange 3.35pm

Service 597
WEST KAMBAH
3.25pm Kambah High O’Halloran Crct (L) Boddington (L) Barritt (R) Kambah Pool Rd to Cnr Kambah Pool Road / Sulwood 3.40pm

Service 661
GORDON, CONDER, BANKS
3.15pm Kambah High O’Halloran Crct (R) Drakeford (L) Athllon Dr (R) Fincham St (L) Wheeler pick up Wanniassa High Loop at Wanniassa High (R) Wheeler Cr (R) Sternberg Cr (L) Mackinnon 3.30pm pick up McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde St pick up Trininty Christian (L)Lauren (L) Taverner (R) Erindale (L) Drakeford (R) Woodcock (L) Clare Dennis (L) Preddey (L) Lewis Luxton (L) Woodcock (R) Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike (R) Knoke / Pocket (R) Box Hill (R) Tom Roberts (R) Box Hill to Tharwa Dr 4.08pm

Service 876
ISABELLA PLAINS, BONYTHON
3.15pm Kambah High O’Halloran Cct (R) Drakeford (L) Athllon (R) Fincham (L) Wheeler pick up St Anthonys Wheeler Cres continue Wheeler pick up Wanniassa High continue Wheeler (L) Sternberg (R) Ashley (R) Barraclough (L) Cockroft (L) Isabella Dr (R) Ashley (R) Ellerston (R) Johnson (R) Drakeford (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Kingscote (L) Coombe (R) Barr-Smith to Athllon Dr 3.45pm

Service 878
KAMBAH, OXLEY, WANNIASSA, GOWRIE, MONASH
3.27pm Kambah High O’Halloran (L) Drakeford (R) Marconi (L) Summerland (L) Livingston (R) Atkins (R) Athllon (L) Drakeford (L) Taverner (R) Newman-Morris (anti-clockwise) (R) Newman-Morris / Forlonge (R) Wheeler (L) Sternberg (R) Wheeler (L) Garratt (R) Langdon (L) Sternberg (R) Ashley (L) Bugden (L) Castleton (L) Sternberg (L) Erindale (L) Ashley (R) Clive Steele (R) Charleston to Erindale Dr 4.23pm

 
Lanyon High

(AM)

Service 542
BONYTHON, NORTH GORDON
8.25am 1st bus stop Barr-Smith Ave Barr-Smith (L) Coombe (R) Kingscote (L) Barr-Smith(R) Hurtle (R) Drakeford (R) Woodcock (L) Clare Dennis (L) Preddey Way (L) Lewis Luxton (L) Woodcock / Box Hill (R) Heidelberg St set down Lanyon High 8.44am

Service 583
BONYTHON, GORDON, BANKS, CONDER
8.19am Hurdle Pick up students in bus bay at Bonython Primary School (R) Drakeford (R) Woodcock (L)Preddy way (L) Lewis Luxton (L) Woodcock (R) Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike(R) Knoke / Pocket (R) Box Hill (R) Tom Roberts (R) Box Hill to Lanyon High 8.45am

(PM)

Service 547
NORTH GORDON, BONYTHON
3.10pm Lanyon High Heidelberg St (L) Box Hill / Woodcock Dr (R) Lewis Luxton (R) Preddey Way (R) Clare Dennis (R) Woodcock (L) Drakeford Dr (L) Hurtle (L) Barr-Smith to last bus stop 3.23pm

Service 553
GORDON BONYTHON
3.20pm Lanyon High Heidelberg St (L) Box Hill / Woodcock Dr (R) Lewis Luxton (R) Preddey Way (R) Clare Dennis (R) Woodcock (L) Drakeford Dr (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Kingscote (R) Barr-Smith (L) Athllon (R) Scollay (R) Soward (L) Anketell to Tuggeranong Interchange 3.45pm

Service 584
CONDER, BANKS, GORDON, BONYTHON
3.20pm Lanyon High (R) Box Hill (L) Tom Roberts (L) Box Hill (L) Pocket / Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike (L) Knoke (L) Woodcock (R) Lewis Luxton (R) Preddy Way (R) Clare Dennis (R) Woodcock (L) Drakeford (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Kingscote (L) Coombe (R) Barr-Smith to Athllon Dr 3.52pm

 
Lyneham High

(AM)

Service 70
TURNER, O’CONNOR, NORTH LYNEHAM
8.19am Cnr Boldrewood St / Barry Dr Miller / Mackennal (R) Archibald (L) Mouat / Ellenborough (L) Cossington Smith (R) Ellenborough / Mouat (R) Brigalow (L) Wattle (L) Goodwin set down Lyneham High

Service 619
NICHOLLS, NGUNNAWAL, PALMERSTON
8.12am 1st stop Lexcen Ave Nicholls Lexcen Ave (R) Anne Clark / Wanganeen (R) Gurrang (R) Amagula (L) Gungahlin Dr (R) 1st Kosciusko (R) Gungahlin / Hoskins (L) Lysaght (R) Flemington (L) Northbourne (R) Stirling (R) Knox set down Majura Primary (R) 2nd Higinbotham sets down Rosary in School car park 8.42am (R) Fleming (L) Northbourne (R) Murdoch (R) Goodwin set down Lyneham High 8.48am

Service 620
EVATT, GIRALANG, KALEEN
8.20am Cnr Copland & Owen Dixon Dr Owen Dixon Dr (L) William Slim (R) Chuculba (L) Baldwin (L) Maribyrnong (L) Baldwin (L) Ginninderra (R) Mouat (R) Brigalow (L) Wattle (L) Goodwin set down Lyneham High 8.50am

(PM)

Service 531
NORTH LYNEHAM, GIRALANG
3.05pm Lyneham High Goodwin St (L) Mouat / Ellenborough (L) Cossington Smith (R) Ellenborough (R) Ginninderra (R) Baldwin (R) Chuculba Cres 2nd (L) Canopus to Chuculba (R) Chuculba Cres (R) Baldwin (R) William Slim (L) Owen Dixion to Copland Dr 3.40pm

Service 548
BELCONNEN INTERCHANGE
3.07pm Lyneham High Goodwin St (L) Mouat (L) Ginninderra (L) Aikman to Belconnen Interchange 3.23pm

Service 596
CITY INTERCHANGE
3.12pm Lyneham High direct to City Interchange 3.20pm

Service 598
KALEEN
3.05pm Lyneham High Goodwin St (L) Mouat (L) Ginninderra (R) Baldwin (R) Maribyrnong to Baldwin 3.25pm

Service 623
PALMERSTON, NICHOLLS, NGUNNAWAL, AMAROO
3.05pm Lyneham High Goodwin St (L) Mouat / Ellenborough (R) Barton Highway (L) Barton Highway (R) Bellenden Road (L) Hoskin/Gungahlin (L) Kosciusko (L) Gungahlin (L) Lexcen (R) Anne Clark / Wanganeen (R) Gurrang / Amagula (R) Gungahlin Dr (R) Wanganeen Ave (R) Mirrabei (L) Shoalhaven to last roundabount/Paul Coe (R) Mirrabei to last stop 4.00pm

 
Melba High

(AM)

Service 94
SPENCE, MELBA
8.20am Spence Terminus Copland Dr (L) Dixon (L) Clarey (L) Kingsford Smith (L) Baddeley (R) Alpen (L) Alfred Hill (L) Kingsford Smith (L) Verbrugghen (R) Conley set down Melba High 8.35am

Service 97
EVATT
8.19am Cnr Moynihan St / Copland Dr Moynihan (L) William Webb (L) Clancy (R) Heydon (L) Owen Dixon (L) Copland (R) Verbrugghen (L) Conley set down Melba High 8.34am

(PM)

Service 73
MELBA, EVATT, GASLIGHT ESTATE
3.11pm Melba High Conley Dr (R) Verbrugghen (L) Copland (R) Moynihan (L) William Webb (L) Clancy (L) Ashkanasy (L) Copland to last bus stop on Copland Dr (Gaslight Estate) 3.21pm

Service 74
MELBA, SPENCE, EVATT
3.22pm Melba High Conley Dr (L) Verbrugghen (R) Kingsford Smith (R) Alfred Hill (R) Alpen (L) Copland (R) Owen Dixon (R) William Webb (R) Clancy (L) to Copland 3.38pm

Service 75
MELBA, SPENCE
3.15pm Melba High (L) Verbrugghen (R) Kingsford Smith (R) Clarey (R) Owen Dixon (R) Copland to Cnr Copland / Clancy 3.31pm

Service 83
FLOREY, BELCONNEN INTERCHANGE
3.15pm Melba High Conley Dr (L) Verbrugghen (L) Kingsford Smith (L) Krefft (L) Ratcliffe (L) Southern Cross (L) Coulter (R) Bus Way to Belconnen Interchange 3.35pm

 
Melrose High

(AM)

Service 33
THEODORE, CALWELL, ISABELLA PLAINS, ERINDALE
7.45am Theodore Terminus Louis Loder St (L) Lawrence Wackett (R) Tharwa (L) Were (L) Casey (L) Outtrim / Ellerston (L) Ashley (L) McBryde (R) Comrie (R) Sternberg (L) Erindale / Yamba (L) Mawson (R) Athllon (L) Melrose (L) Hodgson (L) Marr set down Marist then Melrose High 8.16am

Service 555
KAMBAH
8.36am Cnr Drakeford & Marconi, (L) Summerland (L) Livingston (R) Atkins (L) Athllon (L) Beasley set down Torrens Primary 8.47am, Beasley (L) Hodgson set down Sacred Heart 8.50am, Hodgson (R) Marr set down Melrose High 8.55am

Service 585
FADDEN, WANNIASSA
7.45am Cnr Partridge / Bugden Ave Bugden (R) Sternberg (R) Langdon (R) Gaunson (L) Longmore (L) Sainsbury (R) Langdon (L) Garratt (L) Wheeler (R) Sternberg (L) Wheeler (R) Forlonge (L) Fincham (R) Wheeler (L) Garratt (L) Langdon (R) Longmore (L) Sainsbury (L) Sulwood (R) Athllon (L) Beasley (R) Marr set down Melrose High 8.23am

Service 586
MACARTHUR,GOWRIE, FADDEN
7.42am Cnr Coyne St / Isabella Dr 1st stop Coyne St (L) Bugden (R) Castleton (L) Partridge (L) Bugden (R) Sternberg (R) Erindale (L) Sulwood (R) Athllon (L) Melrose (L) Hodgson (L) Marr set down Marist set down Melrose High 8.02am

Service 589
RICHARDSON, MONASH, OXLEY
7.31am Cnr Isabell Dr / Hambidge (L) Heagney (R)Goldstein (R) Beattie (R) Heagney (R) Clift (R) Ashley (L) Isabella (R) Clive Steele (L) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman-Morris (clockwise) (L) Judkins (L) Erindale (R) 2nd Harricks (L) Hebblewhite (L) Corlette (L) Clive Steele (L) Ashley (R) Erindale (L) Sulwood (R) Athllon (L) Melrose (L) Hodgson (L) Marr sets down Marist in school grounds (L) Marr set down Melrose High 8.15am

Service 616
ISAACS, O’MALLEY, FARRER
8.00am Cnr Numeralla / Yamba Numeralla (R) Kareelah (R) Ngunawal (L) Bromby (L) Julia Flynn (R) Yamba (L) Dookie (R) Lambrigg (R) Marshall (L) Beasley (R) Athllon (L) Melrose (L) Hodgson (L) Marr set down Marist then set down Melrose High 8.21am

Service 628
KAMBAH
7.58am Kambah High O’Halloran Crct (L) Boddington (L) Barritt (R) Kambah Pool Rd (R) Sulwood (R) Drakeford (L) Marconi (L) Summerland (L) Livingston Ave (R) Vosper (L) Athllon (L) Melrose (L) Hodgson (L) Marr set down Marist set down Melrose High 8.30am

(PM)

Service 20
WANNIASSA, ERINDALE, MONASH
3.32pm Melrose High Marr St (L) Beasley (R) Athllon (L) Sulwood (R) Sainsbury (R) Langdon (L) Garratt (R) Wheeler (L) Sternberg (R) Comrie to Erindale Centre (L) McBryde (R) Ashley (R) Clive Steele (L) Barraclough (R) Cockroft to Isabella Dr 3.52pm

Service 27
KAMBAH
3.20pm Melrose High Marr St (L) Marr (L) Beasley (R) Athllon (R) Sulwood (L) Livingston (L) McTaggart (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi / Boddington (R) O’Halloran to Drakeford 3.40pm

Service 31
MAWSON, O’MALLEY, ISAACS, FARRER
3.30pm Melrose High Marr St (L) Beasley / Mawson Dr (L) Yamba (R) Numeralla (R) Kareelah (R) Ngunawal (L) Bromby (L) Julia Flynn (R) Yamba (L) Dookie (R) Lambrigg (R) Marshall (R) Beasley to Yamba Dr 3.52pm

Service 35
KAMBAH
3.36pm Melrose High (L) Beasley (R) Athllon (R) Atkins (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi / Boddington (R) O’Halloran (R) Vansittart (L) Learmonth Dr 3.52pm

Service 80
TORRENS, FARRER, MAWSON
3.26pm Melrose High Marr St (R) Beasley Pick up Torrens Primary 3.32pm Beasley St (R) Lambrigg to Farrer Terminus Lambrigg St (R) Marshall (L) Beasley (R) Wilkins (L) Mawson Dr to Athllon Dr 3.41pm

Service 540
WANNIASSA, MONASH, OXLEY
3.25pm Melrose High, Marr St (L) Beasley (R) Athllon Dr (L) Sulwood Dr (R) Sainsbury (L) Longmore (R) Gaunson (L) Langdon (R) Kirkton (L) Wheeler (R) Sternberg (L) Mackinnon (L) McBryde (R) Amsinck / Harricks (L) Hebblewhite (L) Corlette (R) Clive Steele (R) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman-Morris (R) Newman-Morris (L) Judkins (L) Erindale (L) Taverner (R) Laurens (L) McBryde (L) Wheeler (R) Forlonge (L) Fincham to Wheeler Cres 3.59pm

Service 556
WODEN INTERCHANGE
3.20pm Melrose High direct to Woden Interchange 3.30pm
Note: This service will depart at 3.00pm on Tuesdays.

Service 663
PEARCE, CHIFLEY, LYONS, CURTIN, GARRAN, HUGHES
3.35pm Melrose High Marr St (R) Beasley (R) Hodgson (L) Macfarland (L) Eggleston (L) Hindmarsh (R) Launceston (L) Marrawah (L) Theodore (L) Carruthers (L) Throssell (R) Dunstan (R) McCulloch (L) Carruthers St 3.55pm

Service 697
WANNIASSA, FADDEN, GOWRIE, CHISHOLM, GILMORE, RICHARDSON, CALWELL, ISABELLA PLAINS
3.27pm Melrose High, Marr St (L) Beasley (R) Athllon (L) Sulwood (R) Erindale (L) Ashley (L) Statton (R) Castleton (L) Bugden (R) Kellett / Goldstein (R) Beattie (L) Heagney (L) Baskerville (R) Hambidge (R) Heagney (L) Deamer (L) Clift (R) Johnson (L) Were (L) Webber (R) Were (L) Johnson (R) Ashley (L) Ellerston (R) Drumston to Isabella Dr 3.55pm

 

Stromlo High

(AM)

Service 61
CHAPMAN, RIVETT, STIRLING
8.29am Cnr Namatjira / Perry Perry (L) Darwinia (R) Hindmarsh (R) Carbeen (L) Bangalay (R) Streeton (L) Freemantle (R) Bunbury (R) Namatjira set down St John Vianney (L) Badimara set down Stromlo High 8.50am

Service 87
DUFFY
8.29am Cnr Hindmarsh / Wyangala Wyangala (R) Burrinjuck (L) Dixon (L) Warragamba (L) Jindabyne (R) Burrinjuck (R) Renmark (L) Eucumbene (L) Hindmarsh (R) Namajira (L) Badimara set down Stromlo High 8.45am

Service 560
HOLDER, WESTON
8.30am Cnr Hilder / Heysen St Heysen (R) Streeton (L) Dixon (L) Blackwood (R) Mulley (L) Streeton (R) Hilder (R) McInnes (R) Hindmarsh (L) Namatjira (L) Badimara set down Stromlo High 8.48am

(PM)

Service 59
HOLDER, WESTON
3.10pm Stromlo High Badimara St (R) Namitjira (L) Hindmarsh (R) Dixon (R) Streeton (L) Heysen to Hilder St 3.24pm

Service 77
HOLDER, DUFFY, WESTON
3.15pm Stromlo High, Bay 2, Badimara St (R) Namatjira (L) Hindmarsh (R) Wyangala (R) Burrinjuck (L) Dixon (R) Blackwood (R) Mulley (L) Streeton (R) Hilder to McGinnes St 3.28pm

Service 88
RIVETT
3.10pm Stromlo High Badimara St (R) Namatjira (L) Hindmarsh (L) Carbeen (L) Bangalay (R) Streeton (R) Darwinia Tce (L) Hindmarsh to Eucumbene Dr 3.24pm

Service 89
RIVETT, DUFFY, HOLDER
3.10pm Stromlo High Badimara St (R) Namatjira (L) Hindmarsh (R) Eucumbene (R) Renmark (L) Burrinjuck (L) Jindabyne (R) Warragamba (L) Dixon (R) Mulley to Streeton Dr 3.25pm
DOES NOT SET DOWN BEFORE WYANGALA

 
Telopea Park High

(AM)

Service 82
LONGSTAY CARAVAN PARK, NARRABUNDAH, GRIFFITH
8.25am Longstay Caravan Park Narrabundah Lane (Picks up students adjacent to Park Office) (L) Jerrabomberra (R) Goyder (L) Matina (L) Kootara set down Narrabundah Primary Kootara St (L) Sturt Ave (R) McIntyre (R) Stuart St (R) Captain Cook / Manuka Circle (L) Manuka Circle (R) Telopea Park (west) 2nd (L) New South Wales Cres set down Telopea Park High

Service 591
CAUSEWAY, KINGSTON, GRIFFITH, NARRABUNDAH
8.22am Wentworth Ave / Cunningham St (L) Cunningham (L) Spinifex (L) Sandalwood (L) Causeway (R) Cunningham (R) Wentworth Ave (L) Giles (R) Canberra Ave (R) National Crt (R) Hobart set down Telopea Park High
(PM)

Service 13
WODEN INTERCHANGE
3.20pm pick up Telopea Park High direct to Woden Interchange 3.36pm

Service 78
CITY INTERCHANGE
3.25pm Telopea Park High NSW Cres (L) Telopea Park West (L) Bowen (R) King Edward / Commonwealth Ave / Northbourne Ave (R) Alinga to City Interchange 3.34pm

Service 85
RED HILL, GRIFFITH
3.20pm Telopea Park High NSW Cres (L) Canberra Ave (R) Manuka Circ (R) Furneaux (L) Franklin (R) Flinders Way (R) Murray (L) Furneaux (L) Arthur Circ (L) Monaro Cres (R) Golden Gr (L) La Perouse (R) Dalrymple (L) Goyder (L) Caley (R) La Perouse (R) Bremer (L) Captain Cook to Cnr Murray / Captain Cook 3.40pm

Service 831
BARTON, DEAKIN, HUGHES, GARRAN
3.22pm pick up Telopea Park High (R) Dominion (L) Canberra Ave (R) Flinders Way (L) Mugga Way (L) Alexander (L) Golden Grove 3.37pm Snr Boys Grammar Golden Gr Bay 1 (L) Monaro Cres (L) Arthur Circ (L) Empire Crct (L) Melbourne Ave (R) Gawler (L) Hopetoun Crct (R) Macgregor (R) Strickland (L) Kent (L) Kitchener (L) Gilmore to Kitchener 3.52pm

Service 871
GRIFFITH, NARRABUNDAH, LONGSTAY CARAVAN PARK
3.20pm Telopea Park High (R) 2nd Telopea Park / Captain Cook (L) Stuart (L) McIntyre (L) McKinlay (R) McMillan (R) Kootara picks up Narrabundah Primary Kootara (R) Matina / Goyder (L) Jerrabomberra (R) Narrabundah Lane to Longstay Caravan Park 3.40pm

 
Wanniassa High

(AM)

Service 534
KAMBAH, WANNIASSA
8.21am Cnr Marconi Cres / Drakeford Dr Marconi (L) Summerland (L) Livingston (R) Atkins / Langdon (L) Longmore (R) Gaunson (L) Langdon (R) Kirkton (R) Wheeler Cres set down Wanniassa High 8.38am

Service 660
GORDON, CONDER, BANKS
8.12am Cnr Woodcock / Clare Dennis Clare Dennis (L) Preddey Way (L) Lewis Luxton (L) Woodcock (R) Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike (R) Knoke / Pocket (R) Box Hill (R) Tom Roberts (R) Box Hill (R) Tharwa / Drakeford (L) Athllon (L) Learmonth (R) Vansittart (R) O’Halloran set down Kambah High (R) Drakeford (L) Athllon (R) Fincham (L) Wheeler set down Wanniassa High 8.48am

Service 852
BONYTHON, ISABELLA PLAINS
8.22am Cnr Athllon & Barr-Smith (L) Coombe (R) Kingscote (L) Barr-Smith (R) Hurtle (R) Drakeford (L) Johnson (L) Ellerston (L) Ashley (L) Isabella Dr (R) Cockroft (R) Barraclough (L) Ashley (L) Sternberg (L) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde Set down Trinty Christian (R) Wheeler (R) Sternberg (L) Wheeler set down Waniassa High continue Wheeler set down St Anthonys continue Wheeler (R) Fincham (L) Athllon (R) Drakeford (L) O’Halloran set down Kambah High 8.53am

Service 853
MONASH, OXLEY
8.19am Cnr Castleton Cres / Bugden (L) Ashley (R) Barraclough (L) Clive Steel (R) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman-Morris (R) Newman-Morris (L) Judkins (L) Erindale (R) Harricks (R) Hebblewhite (L) Corlette (L) Clive Steele (L) Ashley (L) Erindale (R) Amsinck (L) McBryde (R) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) (R) Sternberg (L) Wheeler set down Wanniassa High 8.55am

(PM)

Service 86
MONASH
3.15pm Wanniassa High Wheeler Cres (R) Sternberg (L) Mackinnon (L) McBryde (R) Amsinck / Harricks (L) Hebblewhite (L) Corlette (L) Clive Steele to Ashley Dr 3.30pm

Service 539
OXLEY
3.15pm Wanniassa High pick up 3.20pm St Anthonys Wheeler Cres (L) Fincham (R) Forlonge / Newman-Morris (clockwise) (L) Newman-Morris / Forlonge (R) Wheeler (R) Sternberg (R) Mackinnon to McKillop College (Wanniassa Campus) 3.35pm

Service 661
GORDON, CONDER, BANKS
3.20am pick up Wanniassa High Loop at Wanniassa High (R) Wheeler Cr (R) Sternberg Cr (L) Mackinnon 3.30pm pick up McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde St pick up Trininty Christian (L)Lauren (L) Taverner (R) Erindale (L) Drakeford (R) Woodcock (L) Clare Dennis (L) Preddey (L) Lewis Luxton (L) Woodcock (R) Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike (R) Knoke / Pocket (R) Box Hill (R) Tom Roberts (R) Box Hill to Tharwa Dr 4.08pm

Service 664
FADDEN, GOWRIE, MONASH
3.25pm pick up Wanniassa High students at Wanniassa Primary School (L) Bugden (R) Partridge (R) Castleton (R) Bugden (R) Ashley (L) Clive Steele (R) Corlette (R) Hebblewhite (R) Harricks (L) Erindale (L) Charleston St (R) Clive Steele to last bus stop 3.52pm

Service 876
ISABELLA PLAINS, BONYTHON
3.20pm Wanniassa High Wheeler Cres continue Wheeler (L) Sternberg (R) Ashley (R) Barraclough (L) Cockcroft (L) Isabella Dr (R) Ashley (R) Ellerston (R) Johnson Dr (R) Drakeford (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Kingscote (L) Coombe (R) Barr-Smith to Athllon 3.45pm
NON-GOVERNMENT SECONDARY SCHOOLS

Daramalan / Merici

(AM)

Service 63
GIRALANG
8.23am Giralang Terminus (R) Chuculba (L) Baldwin (L) Ginninderra (R) Mouat (R) Northbourne (L) Morphett set down Daramalan (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima set down Merici 8.48am

Service 70
TURNER, O’CONNOR, NORTH LYNEHAM
8.19am Cnr Boldrewood St / Barry Dr Miller / Mackennal (R) Archibald (L) Mouat / Ellenborough (L) Cossington Smith (R) Ellenborough / Mouat (R) Brigalow (L) Wattle (L) Goodwin set down Lyneham High (R) Murdoch (L) Northbourne (R) Antill (R) Challis (L) Morphett set down Daramalan (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise set down Merici 8.50am

Service 552
KALEEN
8.23am Cnr Maribyrnong Ave / Baldwin Dr Maribyrnong (L) Baldwin (L) Ginninderra (R) Mouat (R) Northbourne (L) Morphett set down Daramalan (R) Cowper (R) Majura (R) Ipima set down Merici 8.48am

Service 794
LATHAM, MELBA, SPENCE, EVATT
8.07am Cnr Southern Cross Dr / Kingsford Smith Dr Southern Cross (R) Dalley (R) Macrossan (L) Dalley (L) Onslow (L) O’Loghlen (L) Kingsford Smith (R) Verbrugghen (L) Copland (R) Owen Dixon (L) William Slim (R) Barton Hwy (R) Northbourne (L) Morphett set down Daramalan (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise set down Merici 8.50am

Service 795
NGUNNAWAL, NICHOLLS
8.05am Cnr Wanganeneen / Gungahlin Dr Wanganeen (R) Gurrang / Amagula cont. Lexen Ave (R) Anne Clark Ave (L) Kelleway (L) McCleland (R) Curran (L) Barton Highway (R) Northbourne (L) Morphett St set down Daramalan College on Morphett St, outside school grounds 8.35am (R) Cowper / Ipima St (L) Wise set down Merici College 8.45am

Service 798
MELBA, EVATT
8.15am Cnr Kingsford Smith / Alfred Hill Dr Alfred Hill (R) Alpen (L) Copland (R) Ashkanasy (R) Clancy (L) William Webb (R) Owen Dixon (L) William Slim (R) Barton Hwy (R) Northbourne (L) Morphett set down Daramalan (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise set down Merici 8.45am (Does not pick up Kingsford Smith Dr)

Service 799
FLYNN, CHARNWOOD, FRASER
8.05am Cnr Tillyard Dr / Ginninderra Dr Tillyard (R) Daley (R) Bingley (R) Daley (L) Tillyard (L) Spalding (R) Kingsford Smith (L) Ginninderra (R) Mouat (R) Northbourne (L) Morphett set down Daramalan (R) Cowper / Ipima (L) Henty set down Merici 8.50am

Service 800
FLYNN, CHARNWOOD, FRASER
7.59am Cnr Southern Cross Dr / Coulter Dr Southern Cross Dr (R) Kingsford Smith (L) Companion (R) Ginninderra (R) Tillyard (L) Lhotsky (L) Kerrigan (R) Shakespeare (L) Kerrigan (L) Tillyard (R) Kuringa (R) Barton Hwy (R) Northbourne (L) Morphett set down Daramalan (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise set down Merici 8.45am

Service 801
FLOREY, FLYNN, MELBA, SPENCE
8.09am Cnr Ratcliffe Cr / Southern Cross Dr Ratcliffe
(R) Krefft (R) Kingsford Smith (R) Clarey (L) Owen Dixon (R) Kuringa (R) Barton Hwy (R) Northbourne (L) Morphett set down Daramalan (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise set down Merici 8.49am

Service 802
EVATT, MCKELLAR
8.24am Cnr Moynihan St / Copland Dr Moynihan (L) William Webb (R) Dumas (L) William Slim (R) Barton Highway (R) Northbourne (L) Morphett set down Daramalan (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise set down Merici 8.50am

Service 803
HIGGINS, HOLT, SCULLIN, PAGE, BELCONNEN INTERCHANGE, BRUCE
7.47am Cnr Beaurepaire / Starke St Beaurepaire (L) Trickett (L) Drake Brockman (L) Cussen (R) Fullagar (R) Findlay (R) Kingsford Smith (L) Belconnen Way (L) Mackinolty (L) Ross Smith (R) McGinness (R) Chewings (L) Petterd (L) Ogilby / Nettlefold St (L) Cohen St (L) Lathlain Dr (L) Chan St (L) Benjamin Way to Belconnen Interchange 8.17am (R) Eastern Valley Way (L) College (R) Whelan (R) Crisp (L) Crisp (L) Eastern Valley Way (L) Belconnen Way (L) Haydon Dr (R) Ginninderra Dr (R) Mouat (R) Brigalow set down Brindabella Christian College 8.36am Brigalow St (L) Wattle (L) Macarthur Ave (L) Northbourne (R) Morphett set down Daramalan 8.45am (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise set down Merici 8.50am

Service 804
MCKELLAR, NORTH KALEEN
8.20am Cnr William Webb Dr / Ginninderra Dr William Webb (R) Dumas (L) William Slim (R) Baldwin (L) Maribyrnong (north) (L) Ellenborough / Mouat (R) Northbourne (L) Morphett set down Daramalan (R) Cowper (L) Wise set down Merici 8.55am

Service 805
HAWKER, WEETANGERA
8.15am Cnr Murranji St / Belconnen Way Murranji (R) Erldunda (R) Murranji (L) Springvale (R) Gillespie (R) Shumack (L) Coulter (R) Belconnen Way / Fairfax / Macarthur (L) Northbourne (R) Morphett set down Daramalan (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise set down Merici 8.45am

Service 806
NGUNNAWAL, AMAROO, PALMERSTON
7.55am Cnr Horse Park Dr / Newlop Newlop (R)Jabaungga (L)Wanganeen (L) Unaipon (R) Len Waters (R) Mirrabei (L) Shoalhaven to 2nd roundabout return Shoalhaven cont. Paul Coe Cres to roundabout return Paul Coe(L) Mirrabei (R) Gundaroo (L) Gungahlin (R) 1st Kosciusko (R) Gungahlin/Hoskins (L) Stanford (R) Flemington (R) Northbourne (L) Morphett sets down Daramalan College in Morphett, outside school grounds 8.35am (R) Cowper cont. Ipima (L) Wise sets down Merici College 8.45am

Service 808
MCKELLAR, KALEEN SOUTH
8.09am Cnr Dumas St / William Webb Dr Dumas (L) William Slim (R) Baldwin set down Kaleen High Cnr Baldwin / Maribyrnong (R) Ellenborough / Mouat (R) Northbourne (L) Morphett set down Daramalan (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima set down Merici

Service 812
WODEN INTERCHANGE
8.30am Woden Interchange (Platform 17/18) direct to Merici 8.45am (L) Ipima (R) Northbourne (R) Morphett sets down Daramalan 8.50am

Service 814
WEETANGERA, MACQUARIE, COOK, ARANDA
8.11am Cnr Shumack St / Gillespie St, Weetangera Shops, Shumack (L) Coulter (R) Lathlain (R) Bennelong (R) Lathlain (R) Redfern (L) Templeton (L) Lyttleton (R) Redfern (R) Bindubi (L) Bandjalong (L) Caswell (R) Belconnen Way / Macarthur (L) Northbourne (R) Morphett sets down Daramalan (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise sets down Merici 8.49am

Service 847
MACGREGOR
8.10am Cnr Southern Cross Dr / Kingsford Smith Southern Cross (R) O’Reilly (L) Osburn (L) Archdall (R) Handcock (L) Florey (R) Ginninderra (R) Mouat (R) Northbourne (L) Morphett set down Daramalan (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise set down Merici 8.48am

(PM)

Service 72
TURNER, O’CONNOR, NORTH LYNEHAM, KALEEN SOUTH
3.30pm Merici,Station 1 Wise St (L) Henty (L) Limestone / Majura (L) Cowper pick up 3.35pm Daramalan school grounds (R) Morphett (L) Northbourne (R) Condamine / Ormond (L) Froggatt (R) Boldrewood / Miller / Mackennal (R) Archibald (L) Mouat (L) Cossington Smith (L) Ellenborough (L) Maribyrnong to Baldwin Dr 3.58pm

Service 538
PALMERSTON, AMAROO, NGUNNAWAL
3.25pm Merici,Station 1 Wise St (R) Helemon (R) Torrens (L) Ipima (R) Northbourne (R) Morphett 3.35pm pick up Daramalan in school grounds, Station 2 (L) Cowper (L) Antill (R) Northbourne (L) Flemington (L) Sandford St (R) Hoskins / Gungahlin Dr (L) 1st Kosciusko (L) Gungahlin Dr (R) Gundaroo Dr (L) Mirrabei (R) Shoalhaven to 2nd roundabout return Shoalhaven cont. Paul Coe to roundabout return Paul Coe (R) Mirrabei (L) Len Waters (L) Unaipon (R) Wanganeen to Gungahlin Dr 4.15pm

Service 557
EMU RIDGE, PAGE, WEETANGERA
3.35pm Daramalan Morphett St (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise picks up Merici,Station 2 (R) Henty (L) Ipima (R) Northbourne (L) Macarthur / Fairfax / Belconnen Way sets down students on Macarthur Ave (R) Eastern Valley Way (L) Hennessy (L) College / Nettlefold / Ogilby (R) Petterd (L) Chewings (L) Belconnen Way (R) Springvale (L) Coulter (L) Shumack (L) Gillespie to Cnr Gillespie / Morton 4.12pm

Service 561
BRUCE, WEETANGERA, HAWKER
3.40pm Merici Wise St STATION 2 (R) Henty (L) Ipima (R) Northbourne (R) Morphett picks up Daramalan (L) Cowper (L) Antill / Mouat (L) Ginninderra (L) Haydon (R) College (L) Whelan (R) Crisp (L) Eastern Valley Way (R) Belconnen Way (L) Coulter (R) Shumack (L) Gillespie (L) Springvale (R) Murranji (L) Erldunda (L) Murranji to Belconnen Way 4.12pm

Service 563
NGUNNAWAL, NICHOLLS
3.25pm Merici, Wise St,Station 2 (L) Henty (L) Limestone cont. Majura Ave (L) Cowper St 3.35pm Daramalan, inside school grounds (L) Cowper (L) Antill (R) Northbourne (L) Flemington (L) Sandford (R) Hoskins / Gungahlin Dr (R) Horse Park Dr (R) Newlop St (R) Jabanungga Ave (L) Wanganeen Ave (R) Gurrang / Amagula Ave cont. Lexen Ave (R) Anne Clark Ave (L) Kelleway Ave (L) McCleland to Curran Dr 4.09pm

Service 564
HIGGINS, HOLT, LATHAM
3.43pm Daramalan Morphett St (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise picks up Merici,Station 2 (R) Henty (L) Ipima (R) Northbourne (L) Macarthur / Fairfax / Belconnen Way (R) Kingsford Smith (L) Findlay (L) Fullagar (L) Cussen (R) Drake Brockman (R) Macnaughton (L) Starke (L) Southern Cross (L) Beaurepaire (R) Starke 2nd (R) Fullagar (L) Castieau (L) Kingsford Smith (L) Southern Cross (R) Dalley (R) Macrossan (L) Dalley (L) Onslow (L) O’Loghlen to Kingsford Smith 4.36pm

Service 566
FLOREY, SCULLIN
3.35pm Merici Wise St STATION 2 (L) Henty (L) Limestone / Majura (L) Cowper picks up Daramalan school grounds (L) Cowper (L) Antill / Mouat (L) Ginninderra (L) Coulter (R) Southern Cross (R) Ratcliffe (R) Krefft (L) Kingsford Smith (L) Southern Cross (R) Ross Smith (R) Mackinolty to Belconnen Way 4.07pm

Service 568
SPENCE
3.33pm Merici Wise St STATION 3 (L) Henty (L) Limestone / Majura (L) Cowper picks up Daramalan school grounds (L) Cowper (L) Antill / Mouat (L) Ginninderra (R) Copland (L) Alpen (R) Kingsford Smith (R) Clarey (R) Owen Dixon (R) Copland / Clancy 4.05pm

Service 569
MCKELLAR
3.30pm Merici Wise St STATION 2 (L) Henty (L) Limestone / Majura (L) Cowper picks up Daramalan school grounds (L) Cowper (L) Antill / Mouat (L) Ginninderra (R) William Slim Dr (L) Dumas (R) William Webb to Cnr William Webb / Perkin 4.05pm

Service 570
FRASER
3.44pm Merici Wise St STATION 3 (L) Henty (L) Limestone / Majura (L) Cowper picks up Daramalan school grounds (L) Cowper (L) Antill / Mouat (L) Ginninderra (R) Kingsford Smith (L) Spalding (R) Tillyard (R) Daley (R) Bingley (R) Daley (L) Tillyard (R) Kerrigan (R) Shakespeare to Cnr Shakespeare / Kerrigan 4.14pm

Service 571
CHARNWOOD, FLYNN
3.25pm Merici Wise St STATION 3 (L) Henty (L) Limestone / Majura (L) Cowper picks up Daramalan school grounds (L) Cowper (L) Antill / Mouat (L) Ginninderra (R) Kingsford Smith (L) Companion (R) Ginninderra (R) Tillyard (L) Lhotsky (R) Kerrigan (R) Tillyard to Cnr Lhotsky / Tillyard 4.00pm

Service 576
BRUCE, ARANDA, COOK, MACQUARIE
3.35pm Merici Wise St STATION 2 (R) Helemon (R)Torrens (L) Ipima (R) Northbourne (R) Morphett picks up 3.40pm Daramalan STATION 1 (L) Cowper (L) Antill / Mouat (L) Ginninderra (L) Haydon (L) Belconnen Way (R) Caswell (R) Bandjalong / Lyttleton (L) Templeton (R) Redfern (L) Lachlan (R) Fulton (L) Catchpole to Belconnen Way 4.06pm

Service 577
MELBA, EVATT
3.27pm Merici Wise St STATION 2 (L) Henty (L) Limestone / Majura (L) Cowper picks up 3.35pm Daramalan school grounds (L) Antill (R) Northbourne (L) Barton (L) William Slim (R) Owen Dixon (L) Copland (R) Alpen (L) Kingsford Smith (L) Verbrugghen (L) Copland (R) Moynihan (L) William Webb (L) Clancy (L) Ashkanasy (L) Copland to Moynihan St 4.07pm

Service 580
KALEEN
3.30pm Merici Wise St STATION 3 (L) Henty (L) Limestone / Majura (L) Ipima (R) Northbourne (R) Morphett picks up 3.40pm Daramalan, Morphett St (L) Cowper (L) Antill / Mouat (Tuesdays only sets down at Southwell Park) (L) Ginninderra (R) Baldwin (R) Maribyrnong to Cnr Baldwin / Maribyrnong 4.00pm

Service 581
MACGREGOR
3.25pm Merici Wise St STATION 3 (L) Henty (L) Limestone / Majura (L) Cowper picks up 3.35pm Daramalan school grounds (L) Cowper (L) Antill / Mouat (L) Ginninderra (L) Florey (R) Handcock (L) Archdall (R) Osburn (R) Florey (L) Southern Cross to Kingsford Smith Dr 4.10pm

Service 642
WODEN INTERCHANGE
3.35pm Daramalan Morphett St (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise picks up Merici (R) Henty (L) Ipima (L) Northbourne sets down Melrose Dr near pool then travels to Woden Interchange 4.05pm

Service 810
REID, CAMPBELL, DUNTROON, PIALLIGO, RAAF BASE
3.35pm Daramalan school grounds (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise picks up 3.40pm Merici STATION 3 (L) Henty (R) Limestone (R) Donaldson (L) Gooreen (R) Euree (L) Currong / Blamey (L) Chauvel (L) Vasey (R) Truscott (R) Fairbairn (R) General Bridges / Parnell / Duntroon Transport Depot / Plant Rd (L) Morshead / Pialligo (R) Beltana Rd to turnaround Beltana Rd (R) Fairbairn to RAAF Base 4.05pm

Service 817
AINSLIE, CITY INTERCHANGE
3.35pm Daramalan Morphett St STATION 2 (R) Cowper (R) Majura / Limestone (R) Ipima (L) Wise pick up Merici STATION 1 (R) Henty (L) Ipima (L) Northbourne to City Interchange 3.45pm

 

Daramalan

(AM)

Service 640
WODEN INTERCHANGE
8.25am Woden Interchange (Platform 17/18) Yamba / Yarra / Commonwealth Ave / Northbourne Ave (R) Morphett set down Daramalan 8.45am

Service 849
RAAF BASE, PIALLIGO, DUNTROON
8.10am RAAF Base Pialligo Ave (R) Pialligo Ave (L) Beltana Rd to turnaround adjacent to Rodneys Nursery Beltana Rd (picks up students) (L) Pialligo / Morshead (R) Charter (Badge Gates) (L) Bruche (R) Morrisson (complete loop) (L) Bruche (L) Plant (sets down Daramalan and Dickson College students for Service 848 at Cnr Parnell & Combes )

Service 848
DUNTROON, CAMPBELL, REID
8.28am Duntroon Transport Depot (R) Parnell Picks up students from S/R 849 at Cnr of Parnell & Combes) (R) General Bridges (L) Fairbairn (L) Truscott (L) Vasey set down Campbell Primary Vasey (R) Chauvel (R) Blamey / Currong (R) Euree (L) Gooreen (R) Donaldson set down Ainslie Primary (L) Limestone / Majura (L) Cowper set down Daramalan

(PM)

Service 8
DICKSON, DOWNER, WATSON, HACKETT
3.35pm Daramalan Morphett St (L) Cowper (R) Antill (L) Melba (R) Bradfield (R) Phillip (L) Windeyer (L) Knox to Watson Terminus return Knox (R) Antill (L) Madigan (R) Phillip (L) Majura to Davenport 3.50pm

Service 572
FLYNN, MELBA, EVATT, MCKELLAR
3.40pm Daramalan school grounds (L) Cowper (L) Antill / Mouat (L) Ginninderra (R) William Webb (L) Owen Dixon (L) Copland (R) Verbrugghen (R) Kingsford Smith (L) Spalding (L) Tillyard to Ginninderra Dr 4.17pm

Service 574
DICKSON, KALEEN
3.35pm Daramalan school grounds (L) Cowper (L) Antill / Mouat (L) Ginninderra (R) Baldwin (R) Maribyrnong to Baldwin 4.00pm

Service 575
KALEEN, GIRALANG
3.48pm Daramalan school grounds (L) Cowper (L) Antill / Mouat / Ellenborough (R) Maribyrnong (R) Baldwin (R) Chuculba to William Slim 4.18pm

 
Merici

(AM)

Service 811
WODEN INTERCHANGE
8.23am Woden Interchange (Platform 18) direct to Merici 8.48am (Does not travel via City Interchange)

Service 813
DOWNER, WATSON, HACKETT, AINSLIE
8.30am Watson Terminus Knox St (R) Windeyer (R) Phillip (L) Bradfield (L) Melba (L) Antill (R) Madigan (R) Phillip (L) Majura / Limestone sets down Merici 8.46am

Service 849
RAAF BASE, PIALLIGO, DUNTROON, CAMPBELL, REID
8.10am RAAF Base Pialligo Ave (R) Pialligo Ave (L) Beltana Rd to turnaround adjacent to Rodneys Nursery (L) Pialligo / Morshead (R) Charter (Badge Gates) (L) Bruche (R) Morrison (complete loop) (L) Bruche (L) Plant (sets down Daramalan and Dickson College students for Service 848 at Cnr of Parnell & Combes) Parnell / Campbell Road (L) Fairbairn (L) Truscott / White set down St Thomas More White Cres (L) Blamey (L) Chauvel sets down Campbell Primary in school grounds (R) Vasey (R) Chauvel (R) Blamey / Currong (R) Euree (L) Limestone sets down Campbell High (in Limestone) (L) Ipima (L) Wise sets down Merici 8.44am

(PM)

Service 579
KALEEN, GIRALANG
3.32pm Merici Wise St STATION 1 (R) Henty (L) Ipima (R) Northbourne (L) Mouat (L) Ginninderra (R) Baldwin (R) Maribyrnong (R) Baldwin (R) Chuculba to William Slim 3.57pm

Service 815
WODEN INTERCHANGE
3.25pm Merici Picks students up from the bus stop in front of the Church, Ipima St (L) Ipima (L) Northbourne / Commonwealth Ave Rte 333 to Woden Interchange 3.45pm (Does not set down in City Interchange)

Service 816
AINSLIE, HACKETT, WATSON, DOWNER
3.38pm Merici,Station 1 Wise St (L) Henty (L) Limestone (R) Cowper (R) Cox (R) Wakefield (L) Officer (R) Majura (R) Phillip (L) Madigan (R) Antill to Antill St turnaround opposite Health Services Hostel Antill (R) Knox to Watson Terminus Knox (R) Windeyer (R) Phillip (L) Bradfield (L) Melba to Dickson Shops 4.00pm

Service 819
WODEN INTERCHANGE
3.25pm Merici Picks students up from the bus stop in front of the Church, Ipima St (R) Henty (L) Ipima (L) Northbourne direct to Woden Interchange 3.50pm

 

Marist

(AM)

Service 33
THEODORE, CALWELL, ISABELLA PLAINS, ERINDALE
7.45am Theodore Terminus Louis Loder St (L) Lawrence Wackett (R) Tharwa (L) Were (L) Casey (L) Outtrim / Ellerston (L) Ashley (L) McBryde (R) Comrie (R) Sternberg (L) Erindale / Yamba (L) Mawson (R) Athllon (L) Melrose (L) Hodgson (L) Marr set down Marist 8.16am

Service 92
GARRAN, HUGHES, CURTIN, LYONS, CHIFLEY, PEARCE
7.44am Bus Stop on Yamba Dr, near Kitchener St , Garran (L) Kitchener (R) Gilmore (R) Kitchener (R) Kent (L) Carruthers (R) McCulloch (L) Dunstan (L) Throssell (R) Carruthers (R) Theodore (R) Marrawah (R) Launceston (L) Hindmarsh (R) Eggleston (R) Macfarland (L) Hodgson (R) Marr set down Marist 8.19am

Service 585
FADDEN, WANNIASSA
7.45am Cnr Partridge / Bugden Ave Bugden (R) Sternberg (R) Langdon (R) Gaunson (L) Longmore (L) Sainsbury (R) Langdon (L) Garratt (L) Wheeler (R) Sternberg (L) Wheeler (R) Forlonge (L) Fincham (R) Wheeler (L) Garratt (L) Langdon (R) Longmore (L) Sainsbury (L) Sulwood (R) Athllon (L) Beasley (R) Marr set down Melrose High set down Marist 8.23am

Service 586
MACARTHUR, GOWRIE, FADDEN
7.42am Cnr Coyne/Isabella Dr 1st Stop Coyne St (L) Bugden Ave (R) Castleton (L) Partridge (L) Bugden (R) Sternberg (R) Erindale (L) Sulwood (R) Athllon (L) Melrose (L) Hodgson (L) Marr set down Marist 8.00am

Service 589
RICHARDSON, MONASH, OXLEY
7.31am Cnr Isabella Dr / Hambidge (L) Hegney (R)Goldstein Cr (R) Beattie (R) Heagney (R) Clift (R) Ashley (L) Isabella (R) Clive Steele (L) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman-Morris (clockwise) (L) Judkins (L) Erindale (R) 2nd Harricks (L) Hebblewhite (L) Corlette (L) Clive-Steele (L) Ashley (R) Erindale (L) Sulwood (R) Athllon (L) Melrose (L) Hodgson (L) Marr sets down Marist in school grounds 8.15am

Service 616
O’MALLEY, ISAACS, FARRER
8.00am Cnr Numeralla / Yamba Numeralla (R) Kareelah (R) Ngunawal (L) Bromby (L) Julia Flynn (R) Yamba (L) Dookie (R) Lambrigg (R) Marshall (L) Beasley (R) Athllon (L) Melrose (L) Hodgson (L) Marr sets down Marist 8.20am

Service 618
HOLDER, DUFFY, WESTON, LYONS
7.38am Cnr Blackwood / Mulley St Blackwood (L) Dixon (R) Burrinjuck (L) Wyangala (R) Hindmarsh (R) Eucumbene (R) Renmark (L) Burrinjuck (L) Jindabyne (R) Warragamba (L) Dixon Dr (R) Mulley (L) Streeton Dr (R) Heysen (R) Devonport (L) Launceston (R) Melrose (R) Hodgson (L) Marr sets down Marist 8.06am

Service 624
FISHER, WARAMANGA
7.52am Cnr Namajira / Hindmarsh Dr Namajira (L) Kapunda (R) Kalgoorlie (L) Badimara (R) Yambina (L) Nemarang (L) Larakia (R) Hindmarsh (R) Melrose (R) Hodgson (L) Marr sets down Marist 8.09am

Service 625
STIRLING, RIVETT, HOLDER, WESTON
7.40am Cnr Namatjira / Hindmarsh (R) Bunbury (L) Fremantle (R) Streeton (L) Bangalay (R) Carbeen (L) Hindmarsh (R) Dixon (R) Blackwood (R) Mulley (L) Streeton (R) Hilder (R) McInnes (L) Hindmarsh (R) Melrose (R) Hodgson (L) Marr set down Marist 8.05am

Service 628
KAMBAH
7.58am Kambah High O’Halloran Crct O’Halloran (L) Boddington (L) Barritt (R) Kambah Pool Rd (R) Sulwood (R) Drakeford (L) Marconi (L) Summerland (L) Livingston Ave (R) Vosper (L) Athllon (L) Melrose (L) Hodgson (L) Marr sets down Marist 8.29am

Service 631
RIVETT, CHAPMAN, WARRAMANGA
7.51am Weston Creek Terminus (R) Darwinia (R) Perry (L) Namatjira (R) Badimara (R) Hindmarsh (R) Melrose (R) Hodgson (L) Marr to Marist 8.07am

Service 690
GLENEAGLES
7.40am Gleneagles Estate, Mount Vernon Dr (R) Kambah Pool Road (R) Sulwood Dr (R) Drakeford (L) Marconi (L) Summerland (L) Livingston (R) Atkins (L) Athllon (L) Beasley St (R) Marr St sets down Marist 8.02am

(PM)

Service 16
FARRER, KAMBAH
3.31pm Marist Marr St (R) Beasley (R) Petherbridge (L) Murphy pick up Sacred Heart 3.34pm (L) Hodgson (R) Beasley pick up Torrens Primary 3.37pm(R) Marshall (L) Lambrigg to Farrer Terminus Lambrigg (L) Beasley (L) Athllon (R) Sulwood (L) Livingston (L) McTaggart (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi / Boddington (R) O’Halloran to Drakeford Dr 4.10pm

Service 17
WANNIASSA, ERINDALE
3.25pm Marist, Marr St, Station 2 (R) Beasley picks up Torrens Primary (R) Athllon (L) Sulwood (R) Sainsbury (R) Longmore (L) Langdon (R) Sternberg (R) Wheeler (L) Fincham (R) Forlonge (L) Wheeler (R) Sternberg to Erindale Centre 4.00pm

Service 31
MAWSON, O’MALLEY, ISAACS, FARRER
3.25pm Marist Marr St Station 6 picks up 3.30pm Melrose High Marr St (L) Beasley / Mawson Dr (L) Yamba (R) Numeralla (R) Kareelah (R) Ngunawal (L) Bromby (L) Julia Flynn (R) Yamba (L) Dookie (R) Lambrigg (R) Marshall (R) Beasley to Yamba Dr 3.52pm

Service 35
KAMBAH
3.35pm Marist,Bay 9 Marr St cont. Marr St pick up Melrose High (L) Beasley (R) Alhllon (R) Atkins (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi / Boddington (R) O’Halloran (R) Vansittart (L) Learmonth Dr 3.52pm

Service 540
OXLEY
3.20pm Marist, Bay 1, Marr St, (sets down Marist students along Judkins St and Newman-Morris Circuit only) pick up Melrose High, Marr St (L) Beasley (R) Athllon Dr (L) Sulwood Dr (R) Sainsbury (L) Longmore (R) Gaunson (L) Langdon (R) Kirkton (L) Wheeler (R) Sternberg (L) Mackinnon (L) McBryde (R) Amsinck / Harricks (L) Hebblewhite (L) Corlette (R) Clive Steele (R) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman-Morris (R) Newman-Morris (L) Judkins

Service 607
KAMBAH, KAMBAH POOL ROAD, KAMBAH WEST
3.46pm Marist Marr St Station 8 (R) Hodgson (L) Melrose (L) Hindmarsh (L) Tuggeranong Pkwy (R) Sulwood (L) Kambah Pool Rd (L) Barritt (R) Boddington to last bus stop Boddington 4.08pm

Service 632
FADDEN, MACARTHUR, CHISHOLM, RICHARDSON
3.46pm Marist Marr St Station 5 (L) Beasley (R) Athllon (L) Sulwood (R) Erindale (L) Sternberg (L) *Bugden (R) *Partridge (L) Bramston (R) Bugden (L) Coyne/Hambidge(L) Heagney (R) Baskerville (L) Hambidge (R) Goldstein (L) Beattie (R) Clift to Ashley Dr 4.15pm
*Does not set down students along Bugden Ave & Partridge St

Service 633
GARREN, HUGHES, LYONS, WESTON, HOLDER, DUFFY
3.40pm Marist Marr St Station 8 (R)Melrose (L)Athlon (R)Hindmarsh (L)Ainsworth / Kitchener (R)Gilmore (R)Kitchener (R)Wisdom (R)Groom (L)Kent (L)Carruthers (L)Down Ramp to Yarra Glenn(R) Melrose (L) Launceston (R) Devonport (L) Heysen (L) Streeton Dr (R) Mulley (L) Dixon (R) Warragamba (L) Jindabyne (R) Burrinjuck (R) Renmark (L) Eucumbene (L) Hindmarsh (L) Wyangala (R) Burrinjuck (L) Dixon Dr (R) Blackwood to Mulley 4.25pm

Service 634
WESTON, HOLDER, RIVETT, STIRLING
3.25pm Marist Marr St Station 3 (L) Melrose (L) Hindmarsh (R) McInnes (L) Hilder (L) Streeton (R) Mulley (L) Blackwood Terrace (L) Dixon (L) Hindmarsh (R) Carbeen (L) Bangalay (R) Streeton (L) Freemantle pick up Canberra College (Stirling Campus) cont Freemantle (R) Bunbury to Namitijira 3.47pm

Service 635
TUGGERANONG INTERCHANGE
3.25pm Marist Marr St, Station 7 (L) Beasley (R) Athllon direct to Tuggeranong Interchange 3.40pm

Service 641
FISHER, WARAMANGA
3.40pm Marist Marr St Station 9 (L) Melrose (L) Hindmarsh (L) Larakia (R) Nemarang (R) Yambina (L) Badimara (R) Kalgoorlie (L) Kapunda (R) Namatjira to Hindmarsh 3.56pm

Service 643
KAMBAH EAST / WEST
3.25pm Marist Marr St Station 5 (L) Beasley (R) Athllon (R) Vosper (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi / Boddington to O’Halloran 3.45pm

Service 663
PEARCE, CHIFLEY, LYONS, CURTIN, GARRAN, HUGHES
3.30pm Marist Marr St Station 10 picks up Melrose High 3.35pm (R) Beasley (R) Hodgson (L) Macfarland (L) Eggleston (L) Hindmarsh (R) Launceston (L) Marrawah (L) Theodore (L) Curruthers (L) Throssell (R) Dunstan (R) McCulloch (L) Carruthers 3.55pm

Service 665
WARAMANGA, CHAPMAN, RIVETT
3.39pm Marist Marr St Station 7 (L) Melrose (L) Hindmarsh (L) Badimara (L) Namatjira (R) Perry (L) Darwinia (R) Hindmarsh to Dixon Dr 4.00pm

Service 673
FADDEN, GOWRIE, OXLEY
3.36pm Marist Marr St Station 7 (L) Beasley (R) Athllon (L) Sulwood (R) Erindale (L) Sternberg (L) Bugden (R) Partridge (L) Castleton (R) Bugden (L) Ashley (R) Isabella (R) Clive Steele (L) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman-Morris (clockwise) to Judkins 4.06pm

Service 776
WEST WANNIASSA, MONASH, GOWRIE, FADDEN
3.46pm Marist Marr St Station 8 (L) Beasley (R) Athllon (L) Fincham (R) Forlonge (L) Wheeler (R) McBryde (R) Amsinck / Harricks (L) Hebblewhite (L) Corlette (L) Clive Steele (L) Ashley (R) Sternberg (L) Bugden (R) Bramston (L) Partridge (R) Castleton (R) Bugden to Ashley Dr 4.23pm

Service 873
WODEN INTERCHANGE
3.25pm Marist Marr St Station 4 (L) Beasley (L) Athllon to Woden Interchange 3.35pm

 

McKillop College (Isabella Campus)

(AM)

Service 534
KAMBAH, WANNIASSA
8.21am Cnr Marconi Cres / Drakeford Dr Marconi (L) Summerland (L) Livingston (R) Atkins / Langdon (L) Longmore (R) Gaunson (L) Langdon (R) Kirkton (R) Wheeler set down Wanniassa High, Wheeler Cres, 8.38am cont. Wheeler Cres set down St Anthonys 8.40am cont. Wheeler Cres (L) Fincham (R) Sternberg (R) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) 8.42am (R) McBryde set down Trinity Christian 8.44am (L) Laurens (L) Taverner (R) Erindale (L) Charleston (R) Clive Steele / Drumston set down McKillop College (Isabella Campus) 8.50am

Service 544
STIRLING, RIVETT, DUFFY, HOLDER, WESTON, WARAMANGA
8.07am Namatjira Dr, opposite St John Vianney (R) Streeton (L) Darwinia (R) Casuarina (L) Bangalay (R) Carbeen (L) Hindmarsh (R) Wyangla (R) Burrinjuck (L) Dixon (R) Blackwood (R) Mulley (L) Streeton (R) Hilder St (R) McInnes (L) Hindmarsh (R) Larakia (R) Nemarang (R) Yambinia (R) Badimara (L) *Namatjira / Sulwood (R) Drakeford (L) Taverner (L) Forlonge (R) Wheeler (R) Sternberg (R) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde set down Trinity Christian (L) Laurens (L) Taverner (R) Erindale (L) Charleston (R) Clive Steele / Drumston set down McKillop College (Isabella Campus) 8.50am
* (Does not pick up along Namatjira Dr)

Service 545
MACARTHUR, FADDEN, GOWRIE, MONASH, OXLEY
8.15am Carson St Lay by Macarthur Pre School (R) Coyne (R) Bugden (L) Bramston (R) Hanlon set down Fadden Primary (R) Bramston (R) Partridge (L) Bugden (L) Sternberg (L) Castleton (R) Bugden (R) Castleton (L) Sternberg (L) Erindale Dr (L) Harricks (L) Erindale (R) Judkins (L) Newman Morris (R) Newman Morris (L) Judkins (L) Erindale (R) Harricks (R) Hebblewhite (L) Corlette (L) Clive Steele (R) Barraclough (R) Cockcroft (R) Isabella Dr (L) Drumston set down McKillop College (Isabella Campus) 8.50am

Service 651
GORDON, CONDER, BANKS, BONYTHON, ISABELLA PLAINS
8.10am Box Hill 1st Stop (Opposite shops)(L) Tom Roberts (L) Box Hill (L) Pocket / Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike (L) Knoke (L) Woodcock (R) Lewis Luxton (R) Preddy (R) Clare Dennis (R) Woodcock (L) Drakeford (L) Barr Smith (R) Kingscote (R) Coombe (L) Barr Smith (R) Hurtle set down Bonython Primary (L) Drakeford (R) Noorooma (L) Ellerston (L) Drumston sets down McKillop College (Isabella Campus) in school grounds

Service 855
THEODORE, CALWELL, ISABELLA PLAINS
8.12am Theodore Terminus Chippindall Crct (R) Chippindall (anti-clockwise) (L) Louis Loder (R) Lawrence Wackett (R) Scantlebury (R) Lawrence Wackett / Were (L) Casey (L) Outtrim / Ellerston Ave sets down McKillop College (Isabella Campus)

Service 856
FISHER, KAMBAH
8.17am Cnr Kalgoolie & Badimara St Kalgoolie (L) Badimara St (L) Namatjira (R) Kambah Pool Road (L) Barritt (L) Boddington (R) Drakeford (R) O`Halloran (R) Vansittart (L) Learmonth (L) Athllon (R) Drakeford (L) Taverner (L) Forlonge (R) Wheeler (R) Sternberg (R) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde set down Trinity Christian (L) Laurens (L) Taverner (R) Erindale (L) Charleston (R) Clive Steele / Drumston set down McKillop College (Isabella Campus) 8.50am

Service 858
KAMBAH
8.31am Cnr Boddington & Barritt St Boddington (L) O’Halloran (R) Drakeford (L) Taverner (L) Forlonge (R) Wheeler (R) Sternberg (R) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde set down Trinity Christian 8.45am (L) Laurens (L) Taverner (R) Erindale (L) Charleston (R) Clive Steele / Drumston set down McKillop College (Isabella Campus) 8.50am

Service 874
CHISHOLM, GILMORE, RICHARDSON, ISABELLA PLAINS, CALWELL
7.54am Chisholm Shops Halley St Benham / Halley then Heagney (L) Louisa Lawson (L) Heagney (L) Deamer (R) Clift (R) Heagney (L) Beattie (R) Goldstein (L) Heagney (L) Baskerville (R) Hambidge (L) Proctor (R) Norriss (R) Goldstein (L) Isabella (L) Drumston sets down McKillop College (Isabella Campus) 8.28am

Service 881
GOWRIE, MONASH
8.24am Cnr Kellett / Bugden then Bugden (R) Ashley (L) Clive Steele (L) Barraclough (R) Cockroft (R) Isabella (L) Drumston sets down McKillop College (Isabella Campus)

(PM)

Service 7
EAST KAMBAH
3.30pm McKillop College (Isabella Campus) (R) Ellerston (R) Drumston (R) Isabella Dr (L) Ashley (L) Sternberg (L) Mackinnon pick up McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde pick up Trinity Christian (R) Wheeler (R) Sternberg (L) Wheeler (R) Garratt (L) Langdon / Atkins (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi to Kambah Village Shops 3.56pm

Service 541
MONASH, GOWRIE
3.35pm McKillop College (Isabella Campus) (R) Ellerston (R) Noorooma (L) Drakeford (R) Hurtle (L) Noarlunga (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Coombe (L) Kingscote (L) Barr-Smith (L) Drakeford (R) Isabella (L) Cockcroft (L) Barraclough (R) Clive Steele (L) Ashley (L) Erindale (L) Harricks (L) Hebblewhite (L) Corlette to Clive Steele 3.57pm NOTE: DOES NOT DROP MCKILLOP COLLEGE (ISABELLA CAMPUS) STUDENTS IN BONYTHON

Service 546
OXLEY,GOWRIE, FADDEN
3.36pm McKillop College (Isabella Campus) Drumston St (R) Ellerston (R) Drumston\Clive Steele (L) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman Morris (R) Newman Morris (L) Judkins (L) Erindale (R) Sternberg (L) Bugden (R) Bramston (L) Partridge (R) Castleton (L) Bugden to Kellet St 4.00pm
Service 605
GORDON, CONDER, BANKS, BONYTHON
3.30pm McKillop College (Isabella Campus) (R) Ellerston (R) Johnson Dr / Woodcock (L) Clare Dennis (L) Preddey Way (L) Lewis Luxton (L) Woodcock / Box Hill 1st (L) Tom Roberts (L) Box Hill (L) Pocket / Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike (L) Knoke (L) Woodcock (L) Drakeford (L) Hurtle (L) Noarlunga (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Coombe (L) Kingscote (L) Barr-Smith to Drakeford 4.21pm

Service 657
WANNIASSA, MONASH, ISABELLA, RICHARDSON
3.37pm McKillop College (Isabella Campus) (R) Drumston (L) Ellerston (L) Ashley (R) Clift (L) Heagney (L) Beattie (R) Goldstein (R) Heagney (L) Clift to Johnston Drive 4.10pm

Service 670
CALWELL, THEODORE
3.30pm McKillop College (Isabella Campus) (L) Ellerston (R) Ashley (L) Johnson (R) Were (L) Webber (R) Outrim (L) Casey (R) Downard (L) Duggan (L) Tharwa (L) Lawrence Wackett (R) Chipendall anti clockwise to Theodore Terminus 3.48pm

Service 677
KAMBAH WEST
3.25pm McKillop College (Isabella Campus) (R) Ellerston (R) Drumston (R) Isabella Dr (L) Ashley (L) Sternberg (L) Mackinnon pick up McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde pick up Trinity Christian (L) Wheeler (L) Forlonge (R) Taverner (R) Drakeford (L) Athllon (R) Learmonth (R) Vansittart (L) O’Halloran (L) Boddington to Drakeford 3.48pm

Service 679
CHAPMAN, RIVETT, FISHER, WARAMANGA
3.32pm McKillop College (Isabella Campus) Drumston St (R) Ellerston
(R) Drumston (R) Isabella (L) Ashley (L) Sternberg (L) Mackinnon pick up McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde pick up Trinity Christian (L) Wheeler (L) Forlonge (R) Taverner (R) Drakeford (L) Sulwood / Namatjira (L) Streeton (L) Bangalay (R) Carbeen (R) Hindmarsh (R) Larakia (R) Nemarang (R) Yambina (L) Badimara (R) Kalgoorlie (L) Badimara (R) Namatjira to last stop 4.07pm

Service 687
RICHARDSON, CHISHOLM, CALWELL, THEODORE
4.04pm McKillop College (Isabella Campus) (L) Ellerston (L) Ashley (R) Clift (L) Heagney (L) Beattie (R) Goldstein (R) Heagney (L) Clift (R) Johnson (L) Outtrim (R) Casey (R) Were / Lawrence Wackett (L) Scantlebury (L) Lawrence Wackett (L) Louis Loder (R) Chippindall (R) Chippindall (anti-clockwise) to Theodore Terminus 4.29pm

Service 688
NORTH WEST KAMBAH, CHAPMAN
3.35pm McKillop College (Isabella Campus) (R) Ellerston (R) Drumston (R) Isabella Dr (L) Ashley (L) Sternberg (L) Mackinnon pick up 3.40pm McKillop College (Wanniassa Campus) Mackinnon (R) McBryde pick up Trinity Christian (L) Wheeler (L) Forlonge (R) Taverner (R) Drakeford (L) Boddington (R) Barritt (R) Kambah Pool Rd (L) Namatjira (L) Perry (L) Darwinia to Hindmarsh 4.04pm

Service 689
WANNIASSA, WESTON, HOLDER, DUFFY
3.30pm McKillop College (Isabella Campus) (R) Ellerston (R) Drumston (R) Isabella Dr (L) Ashley (L) Sternberg (L) Mackinnon pick up McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde pick up Trinity Christian (R) Wheeler (R) Sternberg (L) Langdon (R) Gaunson (L) Longmore (R) Atkins (R) Livingston (L) Sulwood (R) Tuggeranong (L) Hindmarsh (R) McInnes (L) Hilder (L) Streeton (R) Mulley (L) Blackwood (R) Dixon (L) Burrinjuck (R) Wyangala (L) Hindmarsh to Streeton Dr 4.15pm

Service 877
RICHARDSON, GILMORE, CHISHOLM, MACARTHUR
3.30pm McKillop College (Isabella Campus) (R) Ellerston (R) Drumston (R) Isabella Dr (L) Ashley (R) Bugden (R) Kellett / Goldstein (L) Norriss (L) Proctor (R) Hambidge (L) Baskerville (R) Heagney (R) Goldstein (L) Beattie (R) Heagney (L) Clift (L) Deamer (R) Heagney (R) Louisa Lawson (R) Heagney (R) Hambidge / Coyne to Bugden Ave 4.06pm
Does not set down after Coyne Street.

 
McKillop College (Wanniassa Campus)

(AM)

Service 534
KAMBAH, WANNIASSA
8.21am Cnr Marconi Cres / Drakeford Dr Marconi (L) Summerland (L) Livingston (R) Atkins / Langdon (L) Longmore (R) Gaunson (L) Langdon (R) Kirkton (R) Wheeler set down Wanniassa High, Wheeler Cres, 8.38am cont. Wheeler Cres set down St Anthonys 8.40am cont Wheeler Cres (L) Fincham (R) Sternberg (R) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) 8.42am

Service 544
STIRLING, RIVETT, DUFFY, HOLDER, WESTON, WARAMANGA
8.07am Namatjira Dr, opposite St John Vianney (R) Streeton (L) Darwinia (R) Casuarina (L) Bangalay (R) Carbeen (L) Hindmarsh (R) Wyangla (R) Burrinjuck (L) Dixon (R) Blackwood (R) Mulley (L) Streeton (R) Hilder St (R) McInnes (L) Hindmarsh (R) Larakia (R) Nemarang (R) Yambinia (R) Badimara (L) *Namatjira / Sulwood (R) Drakeford (L) Taverner (L) Forlonge (R) Wheeler (R) Sternberg (R) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus)
*(Does not pick up along Namatjira Dr)

Service 650
RICHARDSON, GILMORE, CHISHOLM, MONASH, WEST WANNIASSA
7.56am Richarson Terminus Clift Cres (R) Heagney (L) Hambidge (R) Goldstein (L) Beattie (R) Heagney (R) Clift (R) Ashley (L) Clive Steele (R) Corlette (R) Hebblewhite (R) Harricks (R) Erindale (L) Ashley (L) Sternberg (L) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus)

Service 660
GORDON, CONDER, BANKS
8.08am Cnr Woodcock / Clare Dennis Clare Dennis (L) Preddy Way (L) Lewis Luxton (L) Woodcock (R) Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike (R) Knoke / Pocket (R) Box Hill (R) Tom Roberts (R) Box Hill (R) Tharwa / Drakeford (L) Athllon (L) Learmonth (R) Vansittart (R) O’Halloran set down Kambah High (R) Drakeford (L) Athllon (R) Fincham (L) Wheeler set down Wanniassa High cont Wheeler (R) Sternberg (L) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) 8.52am
Service 851
RICHARDSON, CHISHOLM, FADDEN, GOWRIE, WANNIASSA
8.28am Cnr Ashley Dr /Clift Cres (L) Heagney (L) Beatie (R) Goldstein (L) Heageny (L) Baskerville (R) Hambidge / Coyne (R) Bugden (L) Partidge (L) Castleton (R) Bugden (R) Castleton (L) Sternberg (L) McKinnon Set Down MacKillop College,Wanniassa Campus (R) McBryde set down Trinity Christian 8.55am

Service 852
BONYTHON, ISABELLA PLAINS
8.22am Cnr Athllon/Barr-Smith, Barr-Smith (L) Coombe (R) Kingscote (L) Barr-Smith (R) Hurtle (R) Drakeford (L) Johnson (L) Ellerston (L) Ashley (L) Isabella (R) Cockcroft (R) Barraclough (L) Ashley (L) Sternberg (L) Mackinnon sets down McKillop College 8.44am

Service 853
MONASH, OXLEY
8.25am Cnr Barraclough / Clive Steele Clive Steele (R) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman-Morris (R) Newman-Morris (L) Judkins (L) Erindale (R) Harricks (R) Hebblewhite (L) Corlette (L) Clive Steele (L) Ashley (L) Erindale (R) Amsinck (L) McBryde (R) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) 8.50am

Service 855
THEODORE, CALWELL, ISABELLA PLAINS, RICHARDSON, CHISHOLM, MACARTHUR, FADDEN, GOWRIE
8.12am Theodore Terminus Chippindall Crct (R) Chippindall (Anti-clockwise) (L) Louis Loder (R) Lawrence Wackett (R) Scantlebury (R) Lawrence Wackett / Were (L) Casey (L) Outtrim / Ellerston Ave set down McKillop College (Isabella Campus) (L) Ashley (R) Clift (L) Heagney (L) Beattie (R) Goldstein (L) Heagney (L) Baskerville (R) Hambidge / Coyne (R) Bugden (L) Partridge (R) Castleton (L) Bugden (L) Castleton (R) Sternberg (L) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) 8.53am

Service 856
FISHER, KAMBAH
8.17am Cnr Kalgoolie & Badimara St Kalgoolie (L) Badimara St (L) Namatjira (R) Kambah Pool Road (L) Barritt (L) Boddington (R) Drakeford (R) O`Halloran (R) Vansittart (L) Learmonth (L) Athllon (R) Drakeford (L) Taverner (L) Forlonge (R) Wheeler (R) Sternberg (R) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) 8.42am

Service 858
KAMBAH
8.31am Cnr Boddington & Barritt St Boddington (L) O’Halloran (R) Drakeford (L) Taverner (L) Forlonge (R) Wheeler (R) Sternberg (R) Mackinnon set down McKillop College (Wanniassa Campus) 8.45am

(PM)

Service 7
EAST KAMBAH
3.35pm McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde pick up Trinity Christian (R) Wheeler (R) Sternberg (L) Wheeler (R) Garratt (L) Langdon/Atkins (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi to Kambah Village Shops 3.56pm

Service 9
WANNIASSA, KAMBAH
3.30pm McKillop College (Wanniassa Campus) Mackinnon St (R) McBryde (R) Wheeler (L) Sternberg (R) Wheeler (L) Garratt (R) Langdon (L) Gaunson (L) Longmore (R) Langdon / Atkins (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi / Boddington (R) O’Halloran/Drakeford 3.57pm

Service 604
FADDEN, MACARTHUR, GILMORE, CHISHOLM, RICHARDSON
3.39pm McKillop College (Wanniassa Campus) Mackinnon St (R) McBryde pick up Trinity Christian (L) Laurens (L) Taverner (L) Erindale (R) Sternberg (L) Castleton (L) Partridge (R) Bugden (L) Nicklin (L) Bugden (L) Coyne / Hambidge set down Chisholm Shops Heagney (L) Louisa Lawson (L) Heagney (L) Deamer (L) Clift to Richardson Terminus 4.14pm

Service 657
WANNIASSA, MONASH, ISABELLA, RICHARDSON
3.37pm McKillop College (Wanniassa Campus)McKinnion st (R) McBryde Pick up Trinity Christian Pick up from front of bus bay (R) Wheeler (R) Sternberg (L) Ashley (R) Barraclough (L) Cockcroft (R) Isabella (L) Drumston McKillop College (Isabella Campus) (R) Drumston (L) Ellerston (L) Ashley (R) Clift (L) Heagney (L) Beattie (R) Goldstein (R) Heagney (L) Clift to Johnston Drive 4.10pm

Service 661
GORDON, BANKS, CONDER
3.30pm pick up McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde St pick up Trininty Christian (L)Lauren (L) Taverner (R) Erindale (L) Drakeford (R) Woodcock (L) Clare Dennis (L) Preddey (L) Lewis Luxton (L) Woodcock (R) Knoke (L) Jim Pike (R) 2nd Calloway (L) Jim Pike (R) Knoke / Pocket (R) Box Hill (R) Tom Roberts (R) Box Hill to Tharwa Dr 4.08pm

Service 677
KAMBAH WEST
3.40pm McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde pick up Trinity Christian (L) Wheeler (L) Forlonge (R) Taverner (R) Drakeford (L) Athllon (R) Learmonth (R) Vansittart (L) O’Halloran (L) Boddington to Drakeford 3.48pm

Service 679
CHAPMAN, RIVETT, FISHER, WARAMANGA
3.40pm McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde pick up Trinity Christian (L) Wheeler (L) Forlonge (R) Taverner (R) Drakeford (L) Sulwood/Namatjira (L) Streeton (L) Bangalay (R) Carbeen (R) Hindmarsh (R) Larakia (R) Nemarang (R) Yambina (L) Badimara (R) Kalgoorlie (L) Badimara (R) Namatjira to last stop 4.07pm

Service 687
WANNIASSA, FADDEN, GOWRIE,ISABELLA, CALWELL, THEODORE
3.33pm McKillop College (Wanniassa Campus) Mackinnon St (R) McBryde pick up Trinity Christian (R) Wheeler (R) Sternberg (L) Bugden (R) Partridge (R) Castleton (R) Bugden (L) Ashley (R) Ellerston Barraclough (R) Drumston pick up McKillop College (Isabella Campus) (L) Drumston (L) Ellerston / Outrim (R) Casey (R) Lawrence Wackett (L) Scantlebury (L) Lawrence Wackett (L) Chipendall (R) Chippindall (anti-clockwise) (L) Louis Loder (L) Lawrence Wackett (L) Tharwa Drive to last Bus Stop 4.12pm

Service 688
NORTH WEST KAMBAH, CHAPMAN
3.40pm McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde pick up Trinity Christian (L) Wheeler (L) Forlonge (R) Taverner (R) Drakeford (L) Boddington (R) Barritt (R) Kambah Pool Rd (L) Namatjira (L) Perry (L) Darwinia to Hindmarsh 4.04pm

Service 689
WANNIASSA, WESTON, HOLDER, DUFFY
3.35pm McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde pick up Trinity Christian (R) Wheeler (R) Sternberg (L) Langdon (R) Gaunson (L) Longmore (R) Atkins (R) Livingston (L) Sulwood (R) Tuggeranong (L) Hindmarsh (R) McInnes (L) Hilder (L) Streeton (R) Mulley (L) Blackwood (R) Dixon (L) Burrinjuck (R) Wyangala (L) Hindmarsh to Streeton Dr 4.15pm

Service 694
ISAACS, O’MALLEY, FARRER, TORRENS, PEARCE, WODEN INTERCHANGE
3.35pm McKillop College (Wanniassa Campus) Mackinnon (R) McBryde pick up Trinity Christian (R) Wheeler (R) Sternberg (L) Erindale Dr / Yamba Dr (R) Hindmarsh (R) Tyagarah (R) Culgoa (R) Kareelah (R) Ngunawal (L) Bromby (L) Julia Flynn (R) Yamba (L) Dookie (R) Lambrigg (R) Marshall (L) Beasley (L) Hodgson (L) Melrose to Woden Interchange 4.14pm

Service 695
WANNIASSA, OXLEY, MONASH, ISABELLA PLAINS, BONYTHON
3.50pm McKillop College (Wanniassa Campus) (R) McBryde pick up Trinity Christian (L) Wheeler (L) Forlonge / Newman-Morris (L) Newman-Morris (clockwise) (R) Taverner (L) Erindale Dr (R) Harricks (L) Erindale (L) Charleston (L) Clive Steele (R) Ashley (R) Ellerston (R) Johnson Dr (R) Drakeford (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Kingscote (L) Coombe (R) Barr-Smith to last bus stop 4.15pm

 

Radford College

(AM)

Service 599
BELCONNEN INTERCHANGE
8.17am Belconnen Interchange (Platform 15) direct to Radford College 8.27am

Service 844
WODEN INTERCHANGE
7.50am Woden Interchange (Bowes St) direct to Radford College 8.15am

(PM)

Service 60
WODEN INTERCHANGE
3.35pm Radford College (L) Eastern Valley Way / Bindubi direct to Woden Interchange 4.00pm

Service 549
BELCONNEN INTERCHANGE
3.35pm Radford College direct to Belconnen Interchange 3.45pm

Service 550
CITY INTERCHANGE
3.40pm Radford College (R) College (R) Haydon Dr (L) Belconnen Way direct to City Interchange 3.55pm
Stops at CSIRO if requested

Service 551
BELCONNEN INTERCHANGE
3.35pm Radford College direct to Belconnen Interchange 3.45pm

Service 573
BELCONNEN INTERCHANGE
3.35pm Radford College direct to Belconnen Interchange 3.45pm

Service 686
KALEEN, GIRALANG
3.41pm Radford College College St (L) Haydon / Baldwin (R) Maribyrnong (R) Baldwin (R) Chuculba to William Slim 4.06pm

 
St Clares / St Edmunds

(AM)

Service 18
CURTIN
8.32am Melrose Dr opposite Phillip Pool (L) Theodore (L) Carruthers (L) Throssell (R) Dunstan (R) McCulloch (L) Carruthers (L) Adelaide (L) down ramp State Circle (R) Canberra Ave (R) McMillan set down St Clares / St Edmunds 8.50am

Service 34
YARRALUMLA, DEAKIN, NARRABUNDAH
8.25am Hopetoun Crct bus stop (Adelaide Ave underpass) Hopetoun Crct (L) Schlich (L) Novar / Kent (L) Strickland (L) Macgregor (R) Hopetoun Crct / Mugga Way (L) Flinders Way (R) La Perouse (L) Caley (L) Goyder set down Narrabundah College (L) Jerrabomberra / Sturt Ave (L) McMillan Cres set down St Clares / St Edmunds 8.50am

Service 36
ISAACS, O’MALLEY
8.15am Cnr Julia Flynn / Yamba Dr Julia Flynn (R) Bromby (R) Ngunawal (L) Kareelah Vista (L) Culgoa (L) Tyagarah (R) Hindmarsh (L) Jerrabomberra / Sturt Ave (L) McMillan Cres set down St Clares / St Edmunds 8.50am

Service 587
KAMBAH EAST, KAMBAH NORTH
8.05am 1st bus stop in Livingston Ave Livingston (R) Summerland (R) Marconi / Boddington (R) Barritt (R) Kambah Pool Rd (R) Sulwood (L) Tuggeranong (R) Hindmarsh (L) Jerrabomberra / Sturt Ave (L) McMillan Cres to St Clares / St Edmunds 8.48am

Service 591
CAUSEWAY, KINGSTON, GRIFFITH, NARRABUNDAH
8.22am Wentworth Ave / Cunningham St (L) Cunningham (L) Spinifex (L) Sandalwood (L) Causeway (R) Cunningham (R) Wentworth Ave (L) Giles (R) Canberra Ave (R) National Crt (R) Hobart set down Telopea Park High (L) National (R) Canberra (R) Manuka Circle (R) Captain Cook (L) Hann (L) Stuart (L) McIntyre (L) McKinlay (R) McMillan set down St Clares 8.42am

Service 595
TUGGERANONG BUS STATION, ISABELLA PLAINS, BONYTHON, CALWELL, THEODORE
7.34am Tuggeranong Interchange Platform 7 (L) Athllon / Isabella Dr (R) Ashley (R) Ellerston (R) Noorooma (L) Drakeford (R) Hurtle (L) Noarlunga (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Coombe (L) Kingscote (L) Barr-Smith (R) Drakeford (L) Noorooma (R) Ellerston / Outtrim (R) Casey (R) Were (R) Tharwa (L) Lawrence Wackett (R) Louis Loder (R) Chippindall (anti-clockwise) (R) Lawrence Wackett (R) Scantlebury (R) Lawrence Wackett (R) Tharwa / Monaro Highway (L) Hindmarsh (R) Jerrabomberra /Sturt Ave (L) McMillan set down St Clares / St Edmunds

Service 771
BELCONNEN INTERCHANGE, ARANDA
8.27am Belconnen Interchange Eastern Valley Way / Bindubi (L) William Hovell / Parkes Way (L) Commonwealth Ave / Capital Circ (L) Canberra Ave (R) Sturt Ave (R) McMillan Cres set down St Clares / St Edmunds 8.52am
Picks up in Bindubi Street
Service 773
KAMBAH
8.00am Cnr Drakeford Dr / Marconi Cr 1st bus stop Marconi (L) Summerland / O’Halloran (L) Boddington (L) Drakeford / Tuggeranong Pkwy (R) Hindmarsh (L) Jerrabomberra / Sturt Ave (L) McMillan Cres set down St Clares / St Edmunds 8.45am

Service 774
FARRER, ISAACS
8.15am Farrer Terminus Lambrigg St Lambrigg (R) Marshall (R) Beasley (L) Yamba (R) Julia Flynn (R) Dorsch (R) Yamba (R) Hindmarsh (L) Jerrabomberra / Sturt (L) McMillan to St Clares / St Edmunds 8.50am

Service 775
FORREST, RED HILL
8.37am Manuka Shops Franklin St (eastbound) (R) Flinders Way (R) Murray (L) Furneaux (L) Arthur Circ (L) Monaro Cres (R) Golden Gr (L) La Perouse (R) Dalrymple (L) Goyder (L) Jerrabomberra / Sturt Ave (L) McMillan Cres set down St Clares / St Edmunds 8.50am

Service 777
GARRAN, HUGHES
8.26am Cnr Wisdom / Kitchener St Wisdom (L) Yamba (L) Kitchener (R) Gilmore (R) Kitchener (R) Wisdom (R) Groom (L) Kent (R) Adelaide Ave / State Circ / Canberra Ave (R) McMillan Cres set down St Clares / St Edmunds 8.50am

Service 778
CHIFLEY, PEARCE, TORRENS, MAWSON
8.18am Cnr Eggleston Cres / Hindmarsh Dr Eggleston (R) Macfarland (R) Hodgson (R) Beasley (R) Basedow to Torrens Terminus / turnaround Basedow (R) Beasley (L) Wilkins (L) Heard (R) Mawson (L) Yamba (R) Hindmarsh (L) Jerrabomberra / Sturt Ave (L) McMillan Cres set down St Clares / St Edmunds 8.49am

Service 779
PEARCE, TORRENS, MAWSON
8.25am Melrose Dr (adjacent Commonwealth Motors) Melrose (R) Hodgson (L) Beasley / Mawson (L) Ainsworth (R) Yamba (L) Hindmarsh (L) Jerrabomberra / Sturt Ave (L) McMillan set down St Clares / St Edmunds 8.50am (Picks up along Melrose Dr)

Service 834
CITY INTERCHANGE
8.25am City Interchange (Platform 11) (L) London Circ (L) Commonwealth Ave (L) State Circ (L) Adelaide Ave (L) Hopetoun Crct (L) Grey St set down Jnr Girls Grammar (R) Empire Crct (R) Northcote (L) Gawler set down Snr Girls Grammar (R) Melbourne Ave (L) Mugga Way (L) Alexander set down Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr set down Snr Boys Grammar 8.45am (R) Monaro Cres (L) Carnegie (R) Captain Cook (L) Sturt Ave (L) McMillan Circ set down St Edmunds / St Clares 8.51am

Service 854
FADDEN, MACARTHUR, GOWRIE
7.50am 1st bus stop Bugden Ave (North of Coyne St) Bugden (R) Nicklin (R) Bugden (L) Sternberg (L) Castleton (L) Partridge (R) Bramston (R) Bugden Ave 2nd (R) Castleton (L) Sternberg (R) Erindale / Yamba (R) Yarra Glen (R) Hopetoun Crct (L) Grey set down Jnr Girls Grammar (R) Empire (R) Northcote (L) Hopetoun Crct (L) Gawler set down Snr Girls Grammar (R) Melbourne Ave (L) Mugga Way (L) Alexander set down Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr set down Snr Boys Grammar (L) Monaro (R) Flinders Way (R) Murray (L) Captain Cook (R) Canberra Ave (R) McMillan Cres set down St Clares / St Edmunds 8.40am
Service 860
WANNIASSA
8.00am Roundabout Longmore Cres / Langdon Ave Longmore (R) Sainsbury (L) Langdon (L) Gaunson (R) Longmore (L) Langdon (R) Sternberg (R) Wheeler (L) Sternberg (L) Erindale (R) Long Gully Lane (L) Mugga Lane (R) Hindmarsh (L) Jerrabomberra (L) McMillan Set Down St Clares / St Edmunds (L) Canberra Ave (L) Flinders Way Set down Snr Boys Grammar (R) Mugga Way (R) Melbourne Ave (L) Gawler Set down Snr Girls Grammer 8.50am
Service 865
YARRALUMLA, FORREST
8.30am Yarralumla Motors Novar St (R) Schlich (R) Hopetoun Crct (L) Gawler (L) Melbourne Ave (R) Empire Crct (R) Arthur Circ (R) Furneaux (R) Murray (L) Captain Cook (R) Canberra Ave (R) McMillan Cres set down St Clares / St Edmunds

Service 868
MACARTHUR, CHISHOLM, RICHARDSON, GILMORE
7.45am Cnr Coyne off Bugden (R)Isabella Dr (L) Benham Chisholm Terminus Benham St / Heagney (L) Louisa Lawson (L) Heagney (L) Deamer (R) Clift (R) Heagney (L) Beattie (R) Goldstein (L) Heagney (L) Baskerville (R) Hambidge (L) Proctor (R) Norriss (R) Goldstein (R) Isabella Dr (L) Monaro Hwy (L) Hindmarsh (R) Jerrabomberra / Sturt (L) McMillan Cres set down St Clares / St Edmunds

Service 872
RICHARDSON, MONASH, OXLEY, WANNIASSA
7.44am Cnr Johnson / Clift Clift (R) Ashley (L) Isabella (R) Cockroft (R) Barraclough (L) Ashley (L) Clive Steele (R) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman-Morris (R) Newman-Morris (L) Judkins (L) Erindale (R) Harricks / Amsinck (L) McBryde (L) Wheeler (R) Forlonge (L) Fincham (R) Wheeler (L) Garratt (R) Langdon (L) Sainsbury (R) Sulwood (L) Erindale / Yamba Dr / Yarra Glen / Adelaide Ave (to underpass) (R) Hopetoun Circ (L) Grey St sets down Jnr Girls in school grounds (R) Grey (L) Ferguson (L) Gawler sets down Snr Girls Gawler (L) Mugga Way (L) Alexander St set down Jnr Boys Grammar (L) Golden Grove sets down Snr Boys Grammar (L) Monaro (R) Flinders (R) Murray (L) Captain Cook (R) Canberra Ave (R) McMillan sets down St Clares / St Edmunds 8.50am

Service 889
DUFFY, HOLDER
8.08am Cnr Wyangala / Hindmarsh Wyangala (L) Burrinjuck (R) Dixon (L) Blackwood (R) Mulley (L) Streeton (R) Cotter / Adelaide (L) down ramp to State Circle (R) Canberra Ave (R) McMillan set down St Clares / St Edmunds 8.50am

Service 890
HOLDER, DUFFY, RIVETT, STIRLING, WESTON
8.07am Cnr Mulley / Dixon Dr Dixon Dr 2nd (R) Burrinjuck (L) Renmark (L) Eucumbene (R) Hindmarsh (R) Carbeen (L) Bangalay (L) Streeton (R) Heysen (R) Devonport (L) Launceston (L) Melrose (L) Yamba / Adelaide (L) down ramp State Circle (R) Canberra Ave (R) McMillan set down St Clares / St Edmunds 8.43am

Service 893
RIVETT, WARRAMANGA, WESTON
8.15am Cnr Perry Dr / Darwinia Terrace Darwinia Terrace (R) Streeton (L) Namatjira (R) Badimara (L) Hindmarsh (R) McInnes (L) Hilder (R) Streeton (R) Cotter / Adelaide Ave (L) down ramp State Circle (R) Canberra Ave (R) McMillan sets down St Clares / St Edmunds 8.46am

Service 894
STIRLING, FISHER, WARAMANGA
8.20am Cnr Bunbury/Namatjira Bunbury (L) Freemantle (L) Streeton (L) Namatjira (R) Badimara (R) Kalgoorlie (L) Badimara (R) Yambina (L) Nemerang (L) Larakia (R) Hindmarsh (L) Jerrabombera / Sturt (L) McMillan sets down St Clares / St Edmunds 8.50am

Service 895
RIVETT, CHAPMAN, STIRLING
8.20am Cnr Hindmarsh / Darwinia Tce Darwinia Terrace (R) Perry Dr (L) Namatjira (R) Hindmarsh (L) Jerrabomberra / Sturt Ave (L) McMillan set down St Clares / St Edmunds 8.46am

(PM)

Service 14
MONASH, OXLEY
3.35pm St Clares / St Edmunds STATION 1 (R) Sturt Ave / Jerrabomberra (R) Hindmarsh (L) Yamba / Erindale (R) Sternberg (L) Ashley (R) Clive Steele (R) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman-Morris (R) Newman-Morris to Judkins 4.16pm

Service 25
MACARTHUR, FADDEN, GOWRIE
3.35pm St Clares / St Edmunds STATION 2 (L) Sturt Ave (R) Canberra Ave (R) Monaro Hwy (R) Isabella Dr (R) Coyne (R) Bugden (R) Nicklin (R) Bugden (L) Sternberg (L) Castleton (L) Partridge (R) Bramston (R) Bugden (R) Castleton to Statton 4.20pm

Service 29
MACARTHUR, GOWRIE, MONASH, WANNIASSA
3.35pm St Clares / St Edmunds STATION 1 (R) Sturt / Jerrabomberra (L) Hindmarsh (R) Monaro Hwy (R) Isabella (R) Coyne (L) Bugden (L) Ashley (R) Barraclough (L) Clive Steele (R) Corlette (R) Hebblewhite (R) Harricks / Amsinck (L) McBryde to Laurens 4.20pm

Service 68
GILMORE, RICHARDSON, CHISHOLM
3.35pm St Clares / St Edmunds (L) Sturt Ave (R) Canberra Ave (R) Monaro Hwy (R) Isabella Dr (L) Benham / Heagney (L) Louisa Lawson (L) Heagney (L) Deamer (R) Clift (R) Heagney (L) Baskerville (L) Hambidge (R) Norriss (R) Goldstein (L) Beattie (R) Heagney (R) Clift to Ashley 4.18pm

Service 79
GOWRIE, WANNIASSA
3.35pm St Clares / St Edmunds STATION 3 (R) Sturt Ave / Jerrabomberra (L) Hindmarsh (R) Monaro (R) Isabella (R) Kellett (L) Bugden (R) Castleton (L) Sternberg (L) Wheeler (R) Forlonge (L) Fincham (R) Wheeler (L) Sternberg (L) Langdon (R) Longmore (L) Gaunson (R) Langdon (R) Sainsbury (L) Longmore to Langdon 4.28pm

Service 84
GRIFFITH, NARRABUNDAH, KINGSTON, CAUSEWAY, HARMAN NAVAL BASE, SOUTHSIDE CARAVAN PARK
3.35pm St Clares / St Edmunds STATION 3 (R) McKinlay (R) McIntyre (R) Stuart (R) Evans (L) Lefroy / Eyre picks up Telopea High students at Kingston Shops (R) Wentworth (L) Cunningham (L) The Causeway (R) Newcastle (R) Blueberry (L) Sandlewood (L) The Causeway (R) Cunningham (L) Wentworth (L) Canberra Ave to Harman Naval Base then to Southside Caravan Park 3.49pm

Service 99
THEODORE, CALWELL, ISABELLA PLAINS, BONYTHON
3.35pm St Clares / St Edmunds STATION 3 (L) Sturt Ave (R) Canberra Ave (R) Monaro Hwy (R) Johnson (L) Tharwa (L) Lawrence Wackett (L) Chippindall (R) Louis Loder (L) Lawrence Wackett (R) Tharwa (L) Were (L) Casey (L) Outtrim / Ellerston (R) Ashley (R) Johnson (R) Drakeford (L) Hurtle (L) Barr-Smith to last bus stop Barr-Smith 4.30pm

Service 559
TUGGERANONG BUS STATION
3.30pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 2 (L) Sturt St (R) Hume Crc / Canberra Ave (R) up ramp to Monaro Highway then (R) Isabella Dr (R) Anketell (L) Tuggeranong Interchange 3.54pm

Service 565
WODEN INTERCHANGE, KAMBAH
3.30pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 4 (L) Canberra Ave (L) State Circ (L) Adelaide Ave / Yarra Glen / Yamba Drive (R) Launceston (L) Callum sets down Woden Interchange (R) Callum (L) Hindmarsh (R) Athllon (R) Vosper (L) Livingston (L) Summerland / O’Halloran (L) Boddington / Marconi to last bus stop 4.07pm

Service 588
KAMBAH EAST
3.49pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 4 (L) Canberra Ave (L) State Circ (L) Adelaide Ave (L) Cotter Road (L) Tuggeranong Parkway (L) Marconi (L) Summerland (L) Livingston to last bus stop in Livingston 4.24pm

Service 590
KAMBAH WEST, TUGGERANONG INTERCHANGE
3.30pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 4 (L) Canberra Ave (L) State Circ (L) Adelaide Ave / Yarra Glen / Melrose (R) Hindmarsh (L) Tuggeranong / Drakeford (R) Sulwood (L) Kambah Pool Rd (L) Barritt (R) Boddington (R) O’Halloran (R) Vansittart (L) Learmonth (R) Athllon (L) Anketell (R) Pitman to Tuggeranong Interchange 4.03pm

Service 617
BELCONNEN INTERCHANGE
3.30pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 6 (L) Canberra Ave (R) Cunningham (L) Wentworth (R) Bowen Dr / Kings Ave (L) Parkes Way William Hovell Dr (R) Bindubi St to Belconnen Interchange 3.55

Service 630
FORREST, RED HILL, NARRABUNDAH, GRIFFITH, KINGSTON
3.35pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 3 (L) Sturt Ave (L) Canberra Ave (L) Furneaux (L) Franklin sets down at Manuka Shops (L) Flinders Way (L) Canberra Ave (L) Furneaux (R) Arthur Circ (L) Empire Crct (L) Arthur Circle (R) Monaro Cres (R) Golden Gr (L) La Perouse (L) Nuyts (L) Hicks picks up St Bedes (R) Pelsart (L) Monaro (R) Astrolabe picks up Red Hill Primary (L) LaPerouse (R) Dalrymple sets students down at Old Red Hill Terminus if requested (L) Goyder (L) Caley (R) Wilde (R) Capatin Cook (L) McIntyre (L) Stuart (R) Captain Cook (R) Canberra Ave (L) Eyre St to Kingston Shops 4.10pm

Service 770
DEAKIN, HUGHES, GARRAN
3.30pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 5 (L) Canberra Ave / State Circ (L) Melbourne Ave (R) Gawler (L) Hopetoun Crct (R) Macgregor (R) Strickland (L) Kent (R) Kitchener (L) Wisdom (L) Yamba (L) Kitchener (R) Gilmore to Cnr Gilmore / Palmer 3.55pm

Service 772
HUGHES, GARRAN
3.30pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 5 (L) Canberra Ave (L) State Circ / Adelaide Ave (L) Kent (L) Kitchener (L) Gilmore to Cnr Gilmore / Palmer 3.55pm

Service 780
MAWSON, FARRER
3.35pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 4 (L) Canberra Ave / State Circ / Adelaide Ave / Yamba (R) Hindmarsh (L) Ainsworth (R) Mawson (L) Heard (R) Wilkins (L) Beasley (R) Marshall (L) Lambrigg to Farrer Terminus 3.58pm

Service 630
FORREST, RED HILL, NARRABUNDAH, GRIFFITH, KINGSTON
3.35pm St Edmunds/St Clares McMillan Station 3 (L) Sturt (L) Canberra Ave (L) Furneaux (L) Franklin sets down at Manuka shops as requested (L) Flinders (L) Canberra (L) Furneaux (R) Arthur (L) Empire (L) Arthur (R) Monaro (R) Golden Grove (L) La Perouse (L) Nuyts (L) Hicks picks up St Bedes (R) Pelsart (L) Monaro (R) Astrolabe picks up Red Hill Primary (L) La Perouse (R) Dalrymple stops at old Red Hill terminus if requested (L) Goyder (L) Caley (R) Wilde (R) Captain Cook Cres (L) McIntyre (L) Stuart (R) Captain Cook (R) Canberra (L) Eyre to Kingston shops 4.10pm

Service 781
CURTIN
3.30pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 3 (L) Sturt Ave (L) Canberra Ave (L) State Circ (L) Adelaide Ave up ramp to Carruthers St (R) Carruthers (R) McCulloch (L) Dunstan (L) Throssell (R) Carruthers (R) Theodore (R) Marrawah to Launceston 3.49pm

Service 782
YARRALUMLA, CURTIN
3.35pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 4 (L) Canberra Ave (L) State Circ (L) Adelaide Ave (R) Hopetoun Crct (L) Schlich (L) Novar (R) Dudley (R) Cotter Rd (L) McCulloch (R) Carruthers (R) Theodore to Melrose 4.00pm

Service 786
PEARCE, TORRENS, CHIFLEY
3.30pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 2 (R) Sturt / Jerrabomberra (R) Hindmarsh (L) Eggleston (R) Macfarland (R) Hodgson (R) Beasley (R) Basedow to Torrens Terminus 3.55pm

Service 880
O’MALLEY, ISAACS
3.35pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 2 (R) Sturt Ave / Jerrabomberra (R) Hindmarsh (L) Tyagarah (R) Culgoa (R) Kareelah Vista (R) Ngunawal (L) Bromby (L) Julia Flynn (north) to Yamba 4.02pm

Service 882
WARAMANGA, FISHER, STIRLING
3.32pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 1 (R) Sturt / Jerrabomberra (R) Hindmarsh (L) Larakia (R) Nemerang (R) Yambina (L) Badimara (R) Kalgoorlie (L) Badimara (L) Namatjira (R) Streeton (R) Freemantle (R) Bunbury to Namatjira 4.01pm

Service 883
RIVETT
3.30pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 4 (L) Canberra Ave (L) State Circle / Adelaide (R) Melrose (R) Launceston (R) Devonport (L) Heysen (L) Streeton (R) Bangalay (R) Carbeen (L) Hindmarsh to Wyangala 3.57pm

Service 884
HOLDER, DUFFY
3.34pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 1 (L) Sturt (L) Canberra Ave (L) State Circ / Adelaide Ave / Cotter Rd (L) Streeton (R) Mulley (L) Blackwood (R) Dixon (L) Burrinjuck (R) Wyangala to Hindmarsh Dr 3.55pm

Service 886
WARAMANGA, CHAPMAN
3.30pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 1 (R) Sturt / Jerrabomberra (R) Hindmarsh (L) Namatjira (R) Perry to Darwinia Tce 3.52pm

Service 888
WESTON, WARAMANGA
3.30pm St Clares / St Edmunds McMillan Cres STATION 1 (L) Sturt Ave (L) Canberra Ave (L) State Circ / Adelaide Ave / Cotter Rd (L) Streeton (L) Hilder (R) McInnes (L) Hindmarsh (R) Badimara (R) Namatjira to St John Vianney 3.55pm

 

St Francis Xavier

(AM)

Service 535
FLYNN, FRASER, CHARNWOOD
7.52am Cnr Ginninderra / Tillyard Dr Tillyard Dr (R) Daley (R) Bingley (R) Daley (L) Tillyard (R) Kerrigan (R) Shakespeare (L) Kerrigan (R) Lhotsky (R) Tillyard (L) Ginninderra (R) Kingsford Smith set down Kingsford Smith bus stop 8.16am

Service 601
BELCONNEN INTERCHANGE
8.10am Belconnen Interchange Platform 16 (L) Benjamin Way (R) Chan (R) Lathlain (L) Luxton cont Southern Cross Drive (R) Ratcliffe (R) Krefft to St Francis Xavier 8.20am

Service 626
KALEEN
7.43am Cnr Baldwin Dr / Ginninderra Dr Baldwin (R) Maribyrnong (R) Baldwin (L) William Slim (R) Ginninderra (L) Kingsford Smith set down Kingsford Smith adjacent to St Francis Xavier 8.08am

Service 637
ARANDA, COOK, MACQUARIE, HAWKER, WEETANGERA, PAGE, SCULLIN
7.43am Cnr Caswell / Bandjalong Cres Bandjalong / Lyttleton (L) Templeton (R) Redfern (L) Lachlan (L) Bennelong (L) Lachlan (L) Coulter (R) Schumack (L) Gillespie (L) Springvale (R) Murranji (L) Erldunda (L) Murranji (R) Belconnen Way (L) Chewings (R) Petterd (L) Ogilby (L) Coulter (L) Southern Cross 2nd (R) Ratcliffe (L) Krefft (L) Barnard Circuit set down St Francis Xavier 8.14am

Service 787
GIRALANG, MCKELLAR
7.55am Cnr Baldwin Dr / Chuculba Cres 1st bus stop Chuculba (L) William Slim (R) Dumas (L) William Webb (R) Ginninderra (L) Kingsford Smith (L) Krefft (R) Barnard set down St Francis Xavier 8.15am

Service 788
HIGGINS, HOLT, MACGREGOR
7.46am Cnr Castieau St / Kingsford Smith Dr Castieau (L) Fullagar (L) Starke (L) Beaurepaire (L) Southern Cross (R) O’Reilly (L) Osburn (L) Archdall (R) Handcock (L) Florey (R) Ginninderra (R) Kingsford Smith sets down Kingsford Smith adjacent to St Francis Xavier 8.06am

Service 790
SPENCE, EVATT, MELBA
7.51am Spence Terminus (L) Copland (R) Owen Dixon (R) William Webb (R) Clancy (L) Copland (R) Alpen (L) Alfred Hill (L) Kingsford Smith (L) Krefft set down St Francis Xavier 8.11am

Service 879
MCKELLAR, MELBA
7.54am Cnr Dumas St / William Slim Dr Dumas (L) William Webb (R) Moynihan (L) Copland (R) Ginninderra (L) Kingsford Smith set down Kingsford Smith adjacent St Francis Xavier 8.09am

(PM)

Service 76
GIRALANG, KALEEN
3.05pm St Francis Xavier (L) Barnard (R) Krefft (L) Ratcliffe (L) Connah (R) John Cleland (L) Coulter (R) Ginninderra (L) William Slim (R) Chuculba (L) Baldwin (L) Maribrynong (L) Baldwin / Haydon (R) College St to Radford College 3.30pm

Service 638
EVATT
3.00pm St Francis Xavier Barnard Crt (R) Krefft (L) Ratcliffe (L) Connah (L) John Cleland / Copland (R) Moynihan (L) William Webb (L) Clancy (L) Ashkanasy (L) Copland to Moynihan 3.19pm

Service 639
FLOREY, SCULLIN, PAGE, HAWKER, WEETANGERA, MACQUARIE, COOK, ARANDA
3.05pm St Francis Xavier (R) Krefft (R) Ratcliffe (R) Southern Cross (L) Ross Smith (L) McGinnes (R) Chewings (L) Petterd (R) Belconnen Way (L) Murranji (R) Erldunda (R) Murranji (L) Springvale (R) Gillespie (R) Shumack (L) Coulter (R) Lachlan (R) Bennelong (R) Lachlan (R) Redfern (L) Templeton (R) Lyttleton / Bandjalong to Caswell Dr 3.40pm

Service 674
LATHAM, MACGREGOR, CHARNWOOD, FLYNN
3.15pm St John Apostle Barnard Crct & St Francis Xavier (L) Krefft (L) Kingsford Smith (R) Southern Cross (R) O’Loghlen (L) Onslow pick up Latham Primary (R) Dalley (R) Macrossan (L) Dalley (R) Southern Cross (R) Florey (R) Lhotsky (R) Tillyard (L) Ginninderra (L) Companion (R) Kingsford Smith to 1st bus stop 3.45pm

Service 789
SPENCE
3.05pm St Francis Xavier (L) Barnard (L) Krefft (R) Kingsford Smith (R) Clarey (R) Owen Dixon (R) Copland Dr to Clancy St 3.19pm

Service 791
MCKELLAR
3.05pm St Francis Xavier (L) Barnard (R) Krefft (L) Ratcliffe (L) Connah (R) John Cleland (L) Coulter (R) Ginninderra (L) William Webb (R) Dumas to William Slim 3.19pm

Service 793
KIPPAX, MACGREGOR
3.05pm St Francis Xavier (L) Barnard (L) Krefft (L) Kingsford Smith (R) Southern Cross (L) Moyes / Kippax Centre / Luke St (R) Starke (L) Southern Cross (R) O’Reilly (L) Osburn (L) Archdall (R) Handcock (L) Florey to Lhotsky 3.25pm

Service 796
EVATT, MELBA
3.00pm St Francis Xavier (L) Barnard (L) Krefft (R) Kingsford Smith (R) Baddeley picks up Mt Rogers – Spence Campus (L) Garrard St (L) Copland Dr (R) Owen Dixon Dr (R) Heydon Dr (R) Clancy St (L) Copland Dr (R) Alpen (L) Alfred Hill to Kingsford Smith Dr 3.25pm

Service 797
CHARNWOOD, FRASER
3.05pm St Francis Xavier (L) Barnard (L) Krefft (R) Kingsford Smith (L) Ginninderra (R) Tillyard (R) Daley (R) Bingley (L) Tillyard (R) Kerrigan (R) Shakespeare (L) Kerrigan (R) Lhotsky to Florey Dr 3.25pm

Service 898
BELCONNEN INTERCHANGE
3.05pm St Francis Xavier (R) Krefft (L) Ratcliffe (L) Southern Cross Dr cont Luxton (R) Lathlain (L) Chan (L) Benjamin Way to Belconnen Interchange 3.15pm
NOTE: First set down point is the bus stop on Lathlain St.

GRAMMAR SCHOOLS

“”All Grammars”

(AM)

Service 44
TORRENS, PEARCE, CHIFLEY, CURTIN
8.13am Torrens Terminus Basedow St (L) Beasley (L) Hodgson (L) Macfarland (R) Eggleston (L) Melrose (L) Theodore (L) Carruthers (L) Throssell (R) Dunstan (R) McCulloch (L) Carruthers (L) Kent (R) Strickland (L) MacGregor (L) Hopetoun Crct (R) Grey set down Jnr Girls Grammar school ground (R) Grey (L) Hopetoun Crct (L) Gawler set down Snr Girls Grammar (L) Mugga Way (L) Alexander set down Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr set down Snr Boys Grammar 8.50am

Service 592
GRIFFITH, NARRABUNDAH, RED HILL, FORREST, DEAKIN
8.20am cnr Stuart / Barrallier Stuart (L) Lockyer (L) Captain Cook (R) Bremer (L) La Perouse (L) Caley (R) Goyder pick up Red Hill Terminus Dalrymple (L) La Perouse (R) Golden Gr sets down Jnr Boys at Snr Boys Grammar Golden Gr (L) Monaro Cres (L) Arthur Circ (L) Empire Crct sets down Snr Girls Grammar (L) Grey sets down Jnr Girls Grammar school ground 8.50am

Service 595
TUGGERANONG BUS STATION, ISABELLA PLAINS, BONYTHON, CALWELL, THEODORE
7.34am Tuggeranong Interchange (Platform 7) (L) Athllon / Isabella (R) Ashley (R) Ellerston (R) Noorooma (L) Drakeford (R) Hurtle (L) Noarlunga (L) Hurtle (L) Barr-Smith (R) Coombe (L) Kingscote (L) Barr-Smith (R) Drakeford (L) Noorooma (R) Ellerston / Outtrim (R) Casey (R) Were (R) Tharwa (L) Lawrence Wackett (R) Louis Loder (R) Chippindall (anti-clockwise) (R) Lawrence Wackett (R) Scantlebury (R) Lawrence Wackett (R) Tharwa / Monaro Hwy (L) Hindmarsh (R) Jerrabomberra / Sturt (L) McMillan Cres set down St Clares / St Edmunds (L) Canberra Ave (L) Flinders Way (L) Mugga Way (L) Alexander set down Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr set down Snr Boys Grammar (L) Monaro (L) Flinders (R) Mugga Way (R) Gawler set down Snr Girls Grammar (R) Hopetoun (R) Grey set down Jnr Girls Grammar 8.44am

Service 820
PIALLIGO, DUNTROON, CAMPBELL
8.20am Beltana Rd turnaround (L) Pialligo (R) Jubilee Rd (R) Fraser Road (L) Parnell Road / cont. Campbell Road / cont. General Bridges (L) Fairbairn (L) Truscott (L) Vasey (R) Chauvel (L) Blamey (L) Russell (R) Kings Ave (L) State Circ (L) Adelaide Ave (L) National Crct (R) Grey set down Jnr Girls Grammar school ground (R) Grey (L) Hopetoun Crct (L) Gawler set down Snr Girls Grammar Mugga Way (L) Alexander set down Jnr Boys Grammar set down Snr Boys Grammar 8.51am

Service 822
FARRER, ISAACS, O’MALLEY, YARRALUMLA
8.08am Farrer Shops Lambrigg St (R) Marshall (R) Beasley (R) Yamba (L) Julia Flynn (R) Bromby (R) Ngunawal (L) Kareelah Vista (L) Culgoa (L) Tyagarah (L) Hindmarsh (R) Yamba (R) Wisdom / Kent / Novar (R) Schlich (R) Hopetoun (L) Grey set down Jnr Girls Grammar (R) Empire (R) Northcote (L) Gawler set down Snr Girls Grammar (L) Mugga Way (L) Alexander set down Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr set down Snr Boys Grammar 8.50am

Service 827
KAMBAH
8.07am cnr Drakeford Dr / O’Halloran Crct (L) O’Halloran (L) Boddington / Marconi (L) Summerland (L) Livingston (R) Sulwood (L) Erindale / Yamba (R) Hindmarsh (L) Mugga (R) Alexander set down Jnr Boys Grammar (L) Golden Grove (L) Monaro set down Snr Boys Grammar Monaro (L) Arthur Circle (L) Empire (L) Melbourne (R) Gawler set down Snr Girls Grammar (R) Hopetoun (R) Grey set down Jnr Girls Grammar 8.52am

Service 834
CITY INTERCHANGE
8.25am City Interchange (Platform 11) (L) London Circ (L) Commonwealth Ave (L) State Circ (L) Adelaide Ave (L) Hopetoun Crct (L) Grey St set down Jnr Girls Grammar (R) Empire Crct (R) Northcote (L) Gawler set down Snr Girls Grammar (R) Melbourne Ave (L) Mugga Way (L) Alexander set down Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr set down Snr Boys Grammar 8.45am

Service 836
WESTON, HOLDER, DUFFY, LYONS, FISHER, WARAMANGA
7.50am cnr Badimara St / Namatjira Dr (R) Kalgoorlie (L) Badimara (R) Yambina (L) Nemarang (L) Badimara (L) Hindmarsh (R) McInnes (L) Hilder (L) Streeton (R) Mulley (L) Blackwood (L) Dixon (R) Burrinjuck (L) Wyangala (R) Hindmarsh (R) Eucumbene (R) Renmark (L) Burrinjuck (L) Jindabyne (R) Warragamba (L) Dixon (R) Streeton (L) Heysen / Devonport (L) Launceston (R) Yamba (L) Wisdom / Kent (R) Strickland (L) Macgregor (L) Hopetoun Crct set down Jnr Girls Grammar Grey St set down Snr Girls Grammar Gawler St Mugga Way (L) Alexander set down Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr set down Snr Boys Grammar 8.43am

Service 838
RIVETT, CHAPMAN, STIRLING, WODEN INTERCHANGE
8.00am cnr Darwinia Tce / Hindmarsh Dr Darwinia (R) Perry (L) Namatjira (L) Streeton (L) Bangalay (R) Carbeen (R) Hindmarsh (R) Streeton (L) Fremantle (L) Bunbury (L) Namatjira (R) Hindmarsh (L) Callam to Woden Interchange 8.26am picks up all Grammar students from Bowes St (L) Callam (R) Launceston (R) Yamba (L) Wisdom / Kent (R) Strickland (L) Stonehaven (L) Hopetoun Crct (R) Grey set down Jnr Girls Grammar school ground (R) Grey (L) Hopetoun Crct (L) Gawler set down Snr Girls Grammar Mugga Way (L) Alexander set down Jnr Boys Grammar set down Snr Boys Grammar 8.48am

Service 840
FARRER, MAWSON, GARRAN, HUGHES, DEAKIN
8.11am Farrer Terminus Lambrigg (R) Marshall (L) Beasley (R) Wilkins (L) Heard (R) Mawson Dr (L) Ainsworth / Kitchener (R) Gilmore (R) Kitchener (R) Kent (R) Strickland (L) Macgregor (L) Hopetoun Crct (R) Grey set down Jnr Girls Grammar school ground Grey (L) Hopetoun Crct (L) Gawler set down Snr Girls Grammar (L) Mugga Way (L) Alexander set down Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr set down Snr Boys Grammar 8.50am
Service 846
BELCONNEN INTERCHANGE

8.10am Belconnen Interchange (Platform 15) Eastern Valley Way/Bindubi (L) Bandjalong (R) Caswell (L) William Hovell (R) Tuggeranong Pkwy (L) down ramp to Lady Denman Dr (R) Lady Denman (L) Cotter Rd (L) Dudley (L) Novar (R) Weston (R) Hopetoun Crct (L) Grey set down Jnr Girls Grammar in school grounds (L) Ferguson (L) Gawler set down Snr Girls Grammar (R) Melbourne Ave (L) Mugga Way (L) Alexander set down Boys Grammar (L) Golden Gr (L) Monaro Cres set down Snr Boys Grammar 8.40am (Picks up in Bindubi & Bandjalong)

Service 854
FADDEN, MACARTHUR, GOWRIE
7.50am 1st bus stop Bugden Ave (North of Coyne St) Bugden (R) Nicklin (R) Bugden (L) Sternberg (L) Castleton (L) Partridge (R) Bramston (R) Bugden Ave 2nd (R) Castleton (L) Sternberg (R) Erindale / Yamba (R) Yarra Glen (R) Hopetoun Crct (L) Grey set down Jnr Girls Grammar (R) Empire (R) Northcote (L) Hopetoun Crct (L) Gawler set down Snr Girls Grammar (R) Melbourne Ave (L) Mugga Way (L) Alexander set down Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr set down Snr Boys Grammar 8.35am

Service 860
WANNIASSA
8.00am Roundabout Longmore Cres / Langdon Ave Longmore (R) Sainsbury (L) Langdon (L) Gaunson (R) Longmore (L) Langdon (R) Sternberg (R) Wheeler (L) Sternberg (L) Erindale (R) Long Gully Lane (L) Mugga Lane (R) Hindmarsh (L) Jerrabomberra (L) McMillan Set Down St Clares / St Edmunds (L) Canberra Ave (L) Flinders Way Set down Snr Boys Grammar (R) Mugga Way (R) Melbourne Ave (L) Gawler Set down Snr Girls Grammer 8.50am

Service 868
MACARTHUR, CHISHOLM, RICHARDSON, GILMORE
7.45am cnr Coyne off Bugden (R)Isabella Dr (R) Benham Chisholm Terminus Benham St / Heagney (L) Louisa Lawson (L) Heagney (L) Deamer (R) Clift (R) Heagney (L) Beattie (R) Goldstein (L) Heagney (L) Baskerville (R) Hambidge (L) Proctor (R) Norriss (R) Goldstein (R) Isabella Dr (L) Monaro Hwy (L) Hindmarsh (R) Jerrabomberra / Sturt (L) McMillan Cres set down St Clares / St Edmunds (L) Canberra Ave (L) Flinders Way (L) Mugga Way (L) Alexander set down Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr set down Snr Boys Grammar (L) Monaro (L) Flinders (R) Mugga Way (R) Gawler set down Snr Girls Grammar (R) Hopetoun Crct (R) Grey set down Jnr Girls Grammar 8.40am

Service 872
RICHARDSON, MONASH, OXLEY, WANNIASSA
7.44am cnr Johnson / Clift Clift (R) Ashley (L) Isabella (R) Cockroft (R) Barraclough (L) Ashley (L) Clive Steele (R) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman Morris (R) Newman Morris (L) Judkins (L) Erindale (R) Harricks / Amsinck (L) McBryde (L) Wheeler (R) Forlonge (L) Fincham (R) Wheeler (L) Garratt (R) Langdon (L) Sainsbury (R) Sulwood (L) Erindale / Yamba Dr / Yarra Glen / Adelaide Ave (to underpass) (R) Hopetoun Circ (L) Grey St sets down Jnr Girls Grammar in school grounds (R) Grey (L) Ferguson (L) Gawler sets down Snr Girls Grammar Gawler (L) Mugga Way (L) Alexander St set down Jnr Boys Grammar (L) Golden Grove sets down Snr Boys Grammar 8.50am

(PM)

Service 14
MONASH, OXLEY,
3.25pm Jnr Girls Grammar (R) Grey (L) Hopetoun Crct (L) Gawler pick up Snr Girls Grammar Bay 1 (R) Melbourne Ave (L) Mugga Way (L) Alexander pick up Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr pick up Snr Boys Grammar Bay 2 (L) Monaro Cres (R) Flinders Way (R) Murray (L) Captain Cook (R) Canberra Ave (R) McMillan pick up St Clares / St Edmund Station 1 (R) Sturt Ave / Jerrabomberra (R) Hindmarsh (L) Yamba / Erindale (R) Sternberg (L) Ashley (R) Clive Steele (R) Charleston (R) Erindale (L) Judkins (L) Newman Morris (R) Newman Morris to Judkins 4.16pm

Service 25
MACARTHUR, FADDEN, GOWRIE
3.25pm Jnr Girls Grammar Grey St (L) National (L) Adelaide Ave (L) Hopetoun Crct (L) Gawler pick up Snr Girls Grammar Bay 2 (R) Melbourne Ave (L) Mugga Way (L) Alexander pick up Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr pick up Snr Boys Grammar Bay 3 (L) Monaro Cres (R) Flinders Way (R) Murray (L) Captain Cook (R) Canberra Ave (R) McMillan Cres picks up St Clares / St Edmunds STATION 2 (L) Sturt Ave (R) Canberra Ave (R) Monaro Hwy (R) Isabella Dr (R) Coyne (R) Bugden (R) Nicklin (R) Bugden (L) Sternberg (R) Castleton 4.20pm

Service 29
MACARTHUR, GOWRIE, MONASH, WANNIASSA
3.25pm Jnr Girls Grammar Grey St 3.30pm Snr Girls Grammar Gawler Cres Bay 1 3.35pm Jnr Boys Grammar Alexander St 3.40pm Snr Boys Grammar Golden Grove Bay 1 (L) Monaro Cres (R) Flinders Way (R) Murray (L) Captain Cook (R) Canberra Ave (R) McMillan Cres picks up St Clares / St Edmunds STATION 1 (R) Sturt / Jerrabomberra (L) Hindmarsh (R) Monaro Hwy (R) Isabella (R) Coyne (L) Bugden (L) Ashley (R) Barraclough (L) Clive Steele (R) Corlette (R) Hebblewhite (R) Harricks / Amsinck (L) McBryde to Laurens 4.20pm

Service 68
GILMORE, CHISHOLM, RICHARDSON
3.25pm Jnr Girls Grammar (R) Grey (L) Hopetoun Crct (L) Gawler pick up Snr Girls Grammar Bay 1 (R) Melbourne Ave (L) Mugga Way (L) Alexander pick up Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr pick up Snr Boys Grammar Bay 2 (L) Monaro Cres (R) Flinders Way (R) Murray (L) Captain Cook (R) Canberra Ave (R) McMillan Cres pick up St Clares / St Edmunds (L) Sturt Ave (R) Canberra Ave (R) Monaro Hwy (R) Isabella Dr (L) Benham / Heagney (L) Louisa Lawson (L) Heagney (L) Deamer (R) Clift (R) Heagney (L) Baskerville (L) Hambidge (R) Norriss (R) Goldstein (L) Beattie (R) Heagney (R) Clift to Ashley 4.18pm

Service 79
GOWRIE, WANNIASSA
3.25pm Snr Girls Grammar Bay 2 (R) Melbourne Ave (L) Mugga Way (L) Alexander (L) Golden Gr pick up Snr Boys Grammar Bay 1 (L) Monaro Cres (R) Flinders Way (R) Murray (L) Captain Cook (R) Canberra Ave (R) McMillan Cres pick up St Clares / St Edmunds STATION 3 (R) Sturt Ave / Jerrabomberra (L) Hindmarsh (R) Monaro (R) Isabella (R) Kellett (L) Bugden (R) Castleton (L) Sternberg (L) Wheeler (R) Forlonge (L) Fincham (R) Wheeler (L) Sternberg (L) Langdon (R) Longmore (L) Gaunson (R) Langdon (R) Sainsbury (L) Longmore to Langdon 4.28pm

Service 99
THEODORE, CALWELL, ISABELLA PLAINS, BONYTHON
3.25pm Jnr Girls Grammar (R) Grey (L) Hopetoun Crct (L) Gawler pick up Snr Girls Grammar Bay 1 (R) Melbourne Ave (L) Mugga Way (L) Alexander pick up Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr pick up Snr Boys Grammar Bay 3 (L) Monaro Cres (R) Flinders Way (R) Murray (L) Captain Cook (R) Canberra Ave (R) McMillan Cres pick up St Clares / St Edmunds STATION 3 (L) Sturt Ave (R) Canberra Ave (R) Monaro Hwy (R) Johnson (L) Tharwa (L) Lawrence Wackett (L) Chippindall (R) Louis Loder (L) Lawrence Wackett (R) Tharwa (L) Were (L) Casey (L) Outtrim / Ellerston (R) Ashley (R) Johnson (R) Drakeford (L) Hurtle (L) Barr-Smith to last stop Barr-Smith 4.30pm

Service 818
ARANDA, BELCONNEN INTERCHANGE
3.30pm Jnr Boys Grammar pick up 3.35pm Snr Boys Grammar Golden Gr Bay 2 pick up 3.40pm Snr Girls Grammar Gawler St (R) Melbourne Ave (R) Stonehaven / Hopetoun Crct (L) Adelaide Ave / Cotter Rd (R) Lady Denman / Tuggeranong Pkwy (L) William Hovell (R) Caswell (L) Bandjalong (R) Bindubi to Belconnen Interchange 4.00pm

Service 823
CITY INTERCHANGE
3.25pm Jnr Girls Grammar school ground Grey St (L) Hopetoun Crct (L) Gawler pick up 3.30pm Snr Girls Grammar Bay 1 Gawler / Mugga Way (L) Alexander pick up 3.35pm Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr pick up 3.40pm Snr Boys Grammar Bay 1 direct to City Interchange 3.55pm

Service 824
YARRALUMLA, CURTIN, WODEN INTERCHANGE
3.25pm Jnr Boys Grammar School grounds Alexander (L) Golden Grove pick up 3.30pm Snr Boys Grammar Golden Gr Bay 1 (L) Monaro Cres (L) Arthur Circle (L) Empire (L) Grey pick up Jnr Girls Grammar in school grounds (L) Grey (L) Hopetoun (L) Gawler pick up 3.40pm Snr Girls Grammar Bay 1 (R) Melbourne (R) Stonehaven (R) Hopetoun (L) Schlich (L) Novar (R) Dudley / Cotter Rd (L) McCulloch (R) Carruthers (R) Theodore (R) Marrawah (L) Launceston (R) Callam to Woden Interchange 4.02pm

Service 825
DEAKIN, FORREST, RED HILL, CAMPBELL, PIALLIGO, RAAF BASE
3.25pm Jnr Girls Grammar school ground (R) Grey (L) Hopetoun Crct (L) Gawler pick up 3.30pm Snr Girls Grammar Bay 1 (L) Melbourne Ave (R) Empire Crct (R) Arthur Circ (R) Monaro Cres (R) Flinders Way (L) Mugga Way (L) Alexander pick up Jnr Boys Grammar (L) Golden Grove pick up Snr Boys Grammar Bay 3 (R) Monaro (R) Quiros (R) Hicks (L) Golden Grove (L) La Perouse (R) Dalrymple to Red Hill Terminus Goyder St (L) Caley (R) La Perouse (R) Bremer (L) Captain Cook (L) Manuka Circle / Canberra Ave (R) State Circle (R) Kings Ave (L) Russell Dr (R) Blamey (R) Chauvel (L) Vasey (R) Truscott (R) Fairbairn / Beltana Rd to turnaround Beltana Rd (R) Fairbairn to RAAF Base 4.25pm

Service 830
WARAMANGA, FISHER, STIRLING, RIVETT, DUFFY, HOLDER, WESTON
3.30pm Jnr Boys Grammar Alexander St (L) Golden Grove 3.35pm Snr Boys Grammar Bay 3 (L) Monaro Cres (L) Arthur (L) Empire 3.40pm Snr Girls Grammar Bay 2 (L) Grey 3.45pm Jnr Girls Grammar (L) Grey (L) National (L) Adelaide / Yamba (R) Melrose (R) Hindmarsh (L) Badimara (R) Nemerang (R) Badimara (L) Kalgoorlie (L) Badimara (R) Namatjira (L) Bunbury (L) Freemantle (R) Streeton (L) Bangalay (R) Carbeen (L) Hindmarsh (R) Wyangala (R) Burrinjuck (L) Dixon (R) Blackwood (R) Mulley (L) Streeton (R) Hilder (R) McInnes to Hindmarsh 4.29pm
Service 833
O’MALLEY, ISAACS, FARRER
3.25pm Jnr Girls Grammar in school grounds Grey St Gawler Cres 3.30pm picks up Snr Girls Grammar Bay 1 Mugga Way (L) Alexander 3.35pm picks up Jnr Boys Grammar (L) Golden Grove 3.40pm picks up Snr Boys Grammar Bay 1 (R) Monaro Cres (L) La Perouse (R) Dalrymple (R) Hindmarsh (L) Tyagarah (R) Culgoa (R) Kareelah (R) Ngunawal / Bromby (L) Julia Flynn (R) Yamba (L) Dookie (R) Lambrigg to Farrer Terminus 4.01pm

Service 835
NORTH CANBERRA
3.25pm Jnr Boys Grammar school grounds Alexander St (L) Golden Grove (L) Monaro Cres pick up Snr Boys Grammar (L) Arthur Circle (L) Empire Crct (L) Grey sets down boys along route 3.35pm Jnr Girls Grammar picks up in school grounds (L) Grey (R) Empire Crct picks up Snr Girls Grammar (L) Melbourne (R) State Circle (R) Kings Ave (L) Russell (R) Blamey / Currong (R) Euree (L) Gooreen (R) Donaldson / Chisholm (L) Campbell (R) Cox / Wakefield (L) Officer (R) Majura (R) Phillip (L) Madigan (L) Antill / Mouat (L) Archibald (L) Mackennal / Miller (L) Tate (R) Macpherson (R) David (L) Boldrewood to Barry Dr 4.20pm

Service 839
KAMBAH, TUGGERANONG INTERCHANGE
3.25pm Jnr Girls Grammar school grounds Grey St (L) Hopetoun (L) Gawler Snr Girls Grammar Gawler Cres Bay 2 (L) Mugga Way (L) Alexander Jnr Boys Grammar (L) Golden Grove Snr Boys Grammar Bay 1 (R) Monaro Cres (L) La Perouse (R) Dalrymple (R) Hindmarsh (L) Yamba (R) Beasley (L) Athllon (R) Atkins (L) Livingston (R) Summerland (R) Marconi / Boddington (R) O’Halloran (R) Vansittart (L) Learmonth (R) Athllon (L) Anketell to Tuggeranong Interchange 4.10pm

Service 841
DUFFY, CHAPMAN, STIRLING
3.25pm Jnr Boys Grammer Alexander St in school grounds (L) Golden Grove 3.30pm Snr Boys Grammar Bay 2 (L) Monaro (L) Arthur Circle (L) Empire Circuit 3.35pm Snr Girls Grammar Empire Cirt (L) Grey St 3.40pm Jnr Girls Grammar in school grounds (L) Grey (L) National (L) Adelaide Ave (UP RAMP) / Cotter Road (L) Streeton (R) Dixon (R) Warragamba (L) Jindabyne (R) Burrinjuck (R) Renmark (L) Eucumbene (L) Hindmarsh (R) Darwinia (R) Perry (L) Namatjira to Hindmarsh 4.06pm

Service 843
PHILLIP, MAWSON, FARRER
3.25pm Jnr Girls Grammar school ground Grey St 3.30pm Snr Girls Grammar (Gawler Cr) Bay 2, 3.35pm Jnr Boys (Alexander St) 3.40pm Snr Boys (Golden Gr) Bay 2 (R) Monaro (L) La Perouse (R) Dalrymple (R) Hindmarsh (R) Yamba (L) Kitchener (L) Ainsworth (R) Mawson Dr (L) Heard (R) Wilkins (L) Beasley (R) Marshall (L) Lambrigg to Farrer Terminus 4.01pm

Service 887
CHIFLEY, PEARCE, TORRENS
3.25pm Jnr Girls Grammar Grey St in school grounds (L) Hopetoun (L) Gawler Cres pick up Snr Girls Grammar Bay 2 (R) Melbourne (L) Mugga Way (L) Alexander pick up Jnr Boys Grammar in school grounds (L) Alexander (L) Golden Grove pick up Snr Boys Grammar Bay 2 (R) Monaro Cres (L) Carnegie (R) La Perouse (L) Dalrymple (R) Hindmarsh (L) Eggleston (R) MacFarland (R) Hodgson (R) Beasley (R) Basedow to Torrens Terminus 4.02pm

 
Northside Infants

(PM)

Service 845
WODEN INTERCHANGE
3.05pm Northside Infants Creswell St (L) Gullet / Anzac Park (L) Blamey (L) Chauvel (L) Vasey to Campbell Primary (set down only) (L) White to St Thomas More (set down only) (L) Blamey (L) Russell (R) Kings Ave (L) Canberra Ave (R) Flinders Way (L) Monaro Cres (L) Astrolabe pick up Red Hill Primary (R) La Perouse (L) Nuyts (R) Hicks pick up St Bedes (R) Monaro (R) Pelsart (R) Monaro (R) La Perouse (R) Mugga Way (R) Alexander pick up Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr (L) Monaro (L) Flinders (R) Mugga Way / Stonehaven / Hopetoun Crct (R) Grey pick up Jnr Girls Grammar (L) Grey (L) National (L) Adelaide / Melrose (L) Launceston (R) Callam to Woden Interchange 3.50pm

 

 

Boys Grammar

(PM)

Service 831
FORREST, DEAKIN, HUGHES, GARRAN
3.37pm Snr Boys Grammar Golden Gr Bay 1 (L) Monaro Cres (L) Arthur Circ (L) Empire Crct (L) Melbourne Ave (R) Gawler (L) Hopetoun Crct (R) Macgregor (R) Strickland (L) Kent (L) Kitchener (L) Gilmore to Kitchener 3.52pm

Service 837
FORREST, DEAKIN, HUGHES, GARRAN, MAWSON
3.45pm Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr (L) Monaro Cres (L) Arthur Circ (L) Empire Crct (L) Melbourne Ave (R) Gawler (L) Hopetoun Crct (R) Macgregor (R) Strickland (L) Kent (L) Kitchener (L) Gilmore (L) Kitchener / Ainsworth to Mawson Dr 4.00pm

Service 845
WODEN INTERCHANGE
3.25pm Jnr Boys Grammar (L) Golden Gr (L) Monaro (L) Flinders (R) Mugga Way / Stonehaven / Hopetoun Crct (R) Grey pick up Jnr Girls Grammar (L) Grey (L) National (L) Adelaide / Melrose (L) Launceston (R) Callam to Woden Interchange 3.50pm

 
Girls Grammar

(PM)

Service 832
ARANDA, BELCONNEN INTERCHANGE
3.25pm Jnr Girls Grammar Grey St pick up 3.30pm Snr Girls Grammar Gawler St Bay 1 (R) Melbourne Ave (R) Stonehaven / Hopetoun Circuit (L) Adelaide Ave (L) Cotter Rd (R) Lady Denman / Tuggeranong Pkwy (L) William Hovell (R) Caswell (L) Bandjalong (R) Bindubi to Belconnen Interchange 3.50pm

Service 842
DEAKIN, HUGHES, GARRAN, MAWSON
3.25pm Jnr Girls Grammar school ground (R) Grey (L) Hopetoun Crct (L) Gawler pick up 3.30pm Snr Girls Grammar Bay 2 (R) Melbourne Ave (R) Stonehaven (R) Hopetoun Crct (L) Macgregor (R) Strickland (L) Kent (L) Kitchener (L) Gilmore (L) Kitchener (L) Ainsworth to Mawson Dr 3.50pm

Service 845
WODEN INTERCHANGE
3.30pm Grey St pick up Jnr Girls Grammar (L) Grey (L) National (L) Adelaide / Melrose (L) Launceston (R) Callam to Woden Interchange 3.50pm
Note: Unfortunately we were unable to locate information on the following schools: Canberra College, Copland College, Dickson College, Hawker College, Lake Ginninderra College, Narrabundah College, Lake Tuggeranong College, Brindabella Christian College, Canberra Christian College, Orana, Trinity Christian College and Covenant College.

Permanent link to this article: http://actbus.net/school-buses-1998/